Sinemalar Ne Zaman Açılacak Izmir?

Sektörün talebi doğrultusunda faaliyetlerine ara verilen sinema salonları, 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren faaliyet göstereceklerdir.” denildi.

2021 sinemalar ne zaman açılacak?

1 Haziran’da açılması planlanan sinemaların açılışı 1 ay ertelenmişti. 1 Temmuz’da yeni normalleşme adımları ile birlikte sinema salonları 1 Temmuz itibariyle açıldı.Sinema salonlarının açılmasıyla girişte bir dizi koronavirüs önlemleri uygulanıyor.

Sinema salonu açıldı mı?

Sinema salonlarının açılış kararının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sektör temsilcileri arasında yapılan görüşmelerin ardındansinema salonları 1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile açıldı.

Sinemalar hangi gün açık?

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Haziran ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’ne göre; Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması, kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

1 Temmuz sinema açıldı mı?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda sinema salonları 1 Temmuz itibarıyla yeniden misafirlerine kapılarını açacak.

Sinemalar şu an açık mı?

Sinema salonları için de genelgede bir madde yer aldı. Alınan karara göre, pazar günleri hariç, 07.00 – 21.00 saatleri arasında ve bir koltuk dolu, bir koltuk boş şeklinde düzelnecek yüzde elli kapasite şartıyla sinema salonlarının açılmasına karar verildi.

You might be interested:  Izmir Gelinlik Fuarı 2022 Ne Zaman?

Sinemalar kaça kadar açık 2022?

Sinemaların Açılış Kapanış Saati

Sinemalar sabah açılışı 11:00 – 04:00 akşam kapanışı olup bu saatler arasında giderek filmlere yetişebilirsiniz. Çalışma saatleri ile birlikte gideceğiniz yere erkenden gidebilir işlerinizi yaptırabilirsiniz.

Sinemalar kaç para?

Hafta içi tam sinema bilet fiyat: 40,00 TL. Hafta içi indirimli sinema bilet fiyatı: 35,00 TL. Pazartesi – Çarşamba Günü İndirimli sinema bilet fiyatı: 25,00 TL. Hafta sonu tam sinema bilet fiyatı: 45,00 TL.

Sinema salonları aşı şart mı?

Bu doğrultuda aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında 18 yaş ve üzeri için uygulanacak negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir.

Sinema serbest mi?

kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecekler. Öte yandan sinema salonları ile ilgili yeni alınan kararla, sinemaların 1 Temmuz itibariyle kapılarını açmasına karar verildi.

Pazar günü sinemalar kapalı mı?

Yayımlanan genelgeyle sinema salonlarının çalışma saatleri netleşti. Buna göre: Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00-21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Pazar günü sinemalar acık mı?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında uygulanacak tedbirleri belirleyen ilgi Genelgemizle 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren sinema salonlarının da tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günleri hariç haftanın diğer günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite (bir koltuk dolu bir

Hafta sonu sinemalar kapali mi?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine ‘Sinema Salonları’ ile ilgili ek genelge gönderdi. Genelge ile 31 Aralık’a kadar faaliyetlerine ara verilen sinema salonları için bu süre 1 Mart’a uzatıldı. Daha sonra ise alınan yeni karara göre sinemaların açılacağı tarih 1 Nisan 2021 tarihine uzatıldı.

You might be interested:  Izmir Havaalanından Garaja Nasıl Gidilir?

2 Temmuzda sinemalar açık mı?

Dün yayımlanan genelgeyle 1 Haziran’dan itibaren yeniden faaliyete geçebileceği açıklanan sinema salonlarının, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonucunda 1 Temmuz tarihine kadar kapalı kalmasına karar verildi.

Sinemalar ucretsiz mi?

Üyelik ücretli mi? Sinemalar.com’da film ve sinema salonları hakkında yorum yazabilmek, yazılan yorumları ve filmleri oylayabilmek, kişiselleştirebileceğiniz bir kullanıcı sayfası sahibi olabilmek için üye olmalısınız. Üyelik ücretsizdir.

Sinema serbest mi?

kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecekler. Öte yandan sinema salonları ile ilgili yeni alınan kararla, sinemaların 1 Temmuz itibariyle kapılarını açmasına karar verildi.

Sinema ne zaman açılır?

‘Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında uygulanacak tedbirleri belirleyen ilgi Genelgemizle 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren sinema salonlarının da tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günleri hariç haftanın diğer günlerinde 07.0021.00 saatleri arasında %50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş

Sinemalar kaç para?

Hafta içi tam sinema bilet fiyat: 40,00 TL. Hafta içi indirimli sinema bilet fiyatı: 35,00 TL. Pazartesi – Çarşamba Günü İndirimli sinema bilet fiyatı: 25,00 TL. Hafta sonu tam sinema bilet fiyatı: 45,00 TL.

Sinemada ara ne zaman verilir?

Buna göre, sinema filmi öncesinde reklamların süresi en fazla 10 dakika, fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak; sinema filmi gösterim arası 15 dakikayı aşamayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.