Öğrenci Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım Izmir?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

Izmir öğrenci kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kayıp, çalınma ve yıpranma durumlarında kart başvuru merkezlerine başvuru yapılır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza ve kayıp kartlardan 40 TL kart ücreti alınır. ARIZALANMASI HALİNDE; Arıza durumlarında kart başvuru merkezlerine başvuru yapılır.

Öğrenci Kartı kaybedince ne yapmalı?

ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Ardından yeni bir başvuru yaparak yeni bir öğrenci istanbulkart ı almalısınız.

Izmir öğrenci kartı nereden alinir?

KART BAŞVURU MERKEZLERİ

Konak Kart Başvuru Merkezi Cumhuriyet Bulvarı No:36/B Zemin Kat Kapani İş Hanı Konak / İZMİR
Şirinyer Kart Başvuru Merkezi İnkilap mah. Aydın Hat Boyu Cad. No:170D Z-21 Şirinyer Buca-İzmir
Otogar Kart Başvuru Merkezi Karacaoğlan Mah. Kemalpaşa Cad. No:285 Z-178 Işıkken Bornova-İzmir
You might be interested:  Bergen Filmi Hangi Sinemalarda Izmir?

Izmir öğrenci kartı ne kadar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 6,50 TL olan tam biniş ücreti, 7,10 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,31 TL, ikinci aktarma ücreti ise 98 kuruş olarak belirlendi. Öğrenci biniş ücreti de 2,20 TL’den 2,40 TL’ye yükseltildi.

Izmirim öğrenci kartı kaç TL basıyor 2022?

Tam kart 4,72 TL; öğrenci 1,54 TL, öğretmen ve 60 yaş 3,96 TL ödeme yapar.

Izmir öğrenci kartı ne zaman iptal olur?

şimdi eğer mezun durumunda iseniz ve bir gece ansızın iptal olup sizi yolda bırakan öğrenci kartınızın içinde kalan bakiyeyi başka karta transfer etmek için şubeye gittiğinizde size şöyle diyorlar: kartınız bizde kalacak, öğrenciliğe devam etme durumunuz olursa yeni kartınızı 20 tl karşılığında alabilirsiniz.

Öğrenci kimlik kartı kayıp ilanı nasıl verilir?

Öğrenci Kimlik Kartı Kayıp İlanı Nasıl Verilir?

  1. 444 45 26 numaralı ilan hattını 7/24 arayabilirsiniz,
  2. WhatsApp üzerinden kimlik numarası ile beraber isim soy isim belirterek gönderebilirsiniz,
  3. ilanilanservisinet adresine mail gönderebilirsiniz.
  4. ilan formunu eksiksiz doldurarak ilan servisimize ulaştırabilirsiniz.

Otobüs kartını kaybedersek ne olur?

İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Kartınız bir başkası kullanırken yakalanırsa, adınıza usulsüz kullanım cezası uygulanmaktadır. Yeni bir kart alabilmeniz için usulsüz kullanım cezasını ödemeniz gerekmektedir.

Kayıp öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

Kart başvuru merkezlerine şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınır. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli 40 TL’dir.

Izmirim kart kaç günde çıkar?

Not : Şahsen ve internet ön başvuru yapan başvuru sahiplerine, kart başvuru merkezlerine gitmeleri halinde 10 dakikada kart teslimi yapılır. Yapılan işlemlerde kart sahibine ait Fotoğraflı bir Kimlik belgesinin ibrazı zorunludur.

You might be interested:  Izmir Otoban Ücreti Ne Kadar?

Öğrenci kartı çıkarmak ne kadar?

Öğrenci Kartı ücreti tüm öğrenciler için 10 TL’ dir. Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla ) 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 10 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 20 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 40 TL ücret alınmaktadır.

Öğrenci kartı kaç yıl geçerli?

Öğrenci Kart kullanım süreleri kaç yıl boyunca geçerlidir? Ön lisans okuyanlar için ilk kayıt olunan tarih itibari ile 4 yıl, Lisans programı okuyanlar içinse 7 yıllık indirimli kart kullanım hakkı bulunmaktadır.

ESHOT öğrenci Kartı kaç yaş sınırı?

7) 0-6 yaş arası çocuklar yanlarında ebeveynleri bulunmak şartı ile ücretsiz binişten faydalanabilir, ancak ayrı bir koltuk kullanamazlar. İlköğretimden itibaren her öğrenci İdaremizce verilecek resimli öğrenci kartı ile indirimli biniş yapabilir.

ESHOT öğrenci ne kadar 2022 izmir?

İlk binişten sonraki 120 dakika içinde, üçüncü ve sonraki aktarmalardan ücret alınmaması uygulaması devam edecek. Yaklaşık iki yıldır aynı olan öğrenci biniş ücreti de 1,64 TL’den 2,20 TL’ye yükseltildi.

Izmirim kart nasıl iptal edilir?

İptal için him.izmir.bel.tr adresinde HİM Başvuru Kaydı oluşturularak talep iletilir veya yükleme üyelik içinde yapıldıysa İzmirim Kart Online İşlemler Merkezi üzerinden bekleyen yüklemeler sayfasında yer alan İptal/İade işlemi uygulanabilir.

Kent kartım kırıldı ne yapmalıyım?

Zarar Görmüş (kırık ve çatlak) kartlar değişim olmuyor Ancak kart içindeki bakiye için işlem yapılıyor. Kartınız Hangi ile Ait ise, o ildeki ofisimize gidip Arkadaşlarımızdan Destek alabilirsiniz. Zarar görmüş Kart içindeki bakiye, siz işlemlerinizi tamamladıktan belli bir süre sonra Yeni kart içine aktarılabiliyor.

Izmir Kent Kart HES kodu tanımlama nasıl yapılır?

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

You might be interested:  Izmir Fuar Lunapark Ne Zaman Açılıyor 2022?

Kırılan akbil nasıl tamir edilir?

İstanbulkart’ın kırılması, kaybedilmesi ya da vizelenmesi için gerekli işlemler akbil yenileme noktalarından yapılıyor. İstanbul’da çok sayıda noktada akbil yenileme işlemi yapılabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.