Izmir Yeni Foça Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Foça’ya gitmek için İZBAN treninden otobüse aktarma yapmalısınız. İZBAN’a bindikten sonra Hatun durağında inin. Burada Foça – Hatundere ESHOT otobüsü olan 744 numaraya binin.

Yeni Foça ya nasıl gidilir Izbanla?

Foça’ya İzmir’den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz.

Yeni Foça için hangi İZBAN Durağı?

İzban ile ulaşmak isterseniz ise Hatundere durağında değil Biçerova durağında aktarma yapmalısınız. Yine Biçerova durağının tam karşısından kalkan otobüse binmelisiniz. Yaklaşık yarım saat sonra Yeni Foça’ya varmış olursunuz.

Yeni Foça ya hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Yenifoça yakınından geçiyor: 745, 750.

Yeni Foça ya otobüsle nasıl gidilir?

Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

You might be interested:  Izmir Torbalı Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

744 Eshot kaç dakika?

744 (ESHOT)

Ek bilgi: 744 hattında 45 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 64 dakika.

Izmir yeni foça mı Eski Foça mı?

Yenifoça: Taş evler ve ıssız plajlar

Kentin sokaklarında gezip çiçeklerle bezeli 2-3 katlı taş evleri görebilirsin. Eski Foça’ya göre daha az turistik bir yer ancak limandaki balıkçı tekneleri, sahil yolu, tertemiz denizi, salaş balıkçıları ve misafirperver esnafı ile sana kendini mutlaka sevdirecektir.

Yeni Foça Izmir Otogar arası kaç km?

Otogar, İzmir – Yenifoça, Foça arası kaç km? 64 Km – İller Arası Mesafe.

Yeni Foça Deniz nasıl?

Berrak ve temiz deniz suyunun kalitesi mavi bayrakla ödüllendirilen Yeni Foça Plajı’nın kumsalı ince kumlu, denizin giriş bölümü çakıl taşlı, giriş bölümünden ilerledikten sonra ise ince kum zemini ile deniz keyfi yaşamaya elverişli.

Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça’ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Izmir Foça arası kaç lira?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Izmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

Vapurla Foça’ya Nasıl Gidilir?

Foça’ya vapurla ulaşım: İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaz aylarında Foça’ya direkt vapur seferleri var. Hafta sonları karşılıklı düzenlenen seferler sabah saat 08.00’de ve 18.00’de Karşıyaka-Konak-Foça güzergahı ile yapılıyor. Foça’dan kalkış ise 10.05 ve 20.05’te.

You might be interested:  Menemenden Izmir Otogara Nasıl Gidilir?

Izmir Foça nereye yakın?

İzmir’in kuzeyinde yer alan Foça’nın doğusunda Aliağa, güneyinde Menemen ilçeleri, batısında ve kuzeyinde Ege Denizi vardır. İlçenin yüzölçümü 251 km2’dir. Foça Adaları ilçeye bağlıdır.

Foça nerede denize girilir?

Foça’nın En Ünlü Plajları ve Beachleri

 • Foça Halk Plajı İzmir’in mavi bayraklı plajlarından biri olan Yeni Foça Halk Plajı, uzun sahil şeridi ve plaj alanı ile dikkat çekmektedir.
 • Sazlıca Plajı
 • Foça Karakum Plajı
 • Pollen Tatil Köyü Plajı
 • Foça Beachleri.
 • Şamata Beach.
 • Vodoo Beach Club.
 • Mambo Beach Club.
 • Izmir Foça arası kaç kilometredir?

  İzmir ile Foça arası kaç km yaklaşık olarak toplam 72 Kilometre mesafededir. İzmir Foça arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 1 saat 18 dakika sürecektir. Yani şimdi yola çıkarsanız saat varış saatiniz bugün 10:41 olacaktır.

  Yeni Foça Izmir Otogar arası kaç km?

  Otogar, İzmir – Yenifoça, Foça arası kaç km? 64 Km – İller Arası Mesafe.

  Hatundere nerede?

  Hatundere
  İlçe Menemen
  Coğrafi bölge Ege
  Zaman dilimi UTC+03.00 (TSİ)
  Posta kodu 35660

  Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

  Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça’ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

  Manisadan foçaya otobüs var mı?

  756, Menemen bölgesinde bulunan Foça – Manisa Yolu konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.