Izmir Toplu Taşıma Sağlık Çalışanlarına Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

İzmir’de sağlıkçılar için ‘ücretsiz ulaşım’ kararı İzmir’de pandemi süreci boyunca sağlık çalışanlarına ve eczacılara ücretsiz olan toplu ulaşım hakkı 31 Mart 2022 tarihine kadar uzatıldı.
Sağlıkçılara Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı İzmir Uygulamanın İzmir’de, ilk olarak 31 Mart 2022 tarihine kadar uzatıldığı duyurulmuştu. Sonraki süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi, uygulamayı diğer büyükşehir belediyeleri gibi 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzattı.

Sağlıkçılara ücretsiz ulaşım ne zamana kadar geçerli 2022?

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM SÜRESİ 30 HAZİRAN 2022 TARİHİNE KADAR UZADI.

Izmirim kart sağlıkçı kartı ne zamana kadar geçerli?

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Soyer, “Pandemi sürecinin kahramanları, sağlık çalışanlarımıza ve eczacılarımıza toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanma hakkını 31 Mart 2022 tarihine kadar uzattığımızı duyurmak isterim.

Izmir sağlıkçı kartı süresi uzatıldı mı?

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANMIŞTI. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, sağlık çalışanlarına tanına ücretsiz Toplu Taşıma hakkı süresi 6 ay daha uzatıldı.

Izmir’de sağlık çalışanlarına ulaşım ücretsiz mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Korona virüsü mücadelesinde en büyük çabayı sarf eden sağlık çalışanlarına destek kararı aldı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kurumlarında çalışan tüm sağlık personeli, Başkan Tunç Soyer’in talimatıyla 20 Mart’tan itibaren metro, tramvay, gemiler ve otobüslerden ücretsiz yararlanacak.

You might be interested:  Izmir Fuar Ne Zamana Kadar Açık?

Sağlık çalışanı ücretsiz ulaşım uzatılacak mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle meclise gelen ve Türkiye’de ilk olarak başlatılan sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’a ait otoparkları ücretiz kullanabilmesi uygulaması, 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldı.

Sağlıkçı kartı bitti mi?

SAĞLIKÇILARA ÜCRETSİZ ULAŞIM NE ZAMANA KADAR UZATILDI? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Tolantısı’nda gündeme gelen konulardan biri olan sağlık çalışanlarına ulaşımdan ücretsiz yararlanma hakkı, 6 ay daha eklenerek oy birliği ile 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatılmıştı.

Izmirim kart Sağlıkçılara ücretsiz mi?

Toplu ulaşımdan indirimli yararlanan 60 Yaş, Öğrenci ya da Öğretmen İzmirim Kartı bulunan sağlık çalışanlarının ise ücretsiz toplu ulaşım hakkı için bu kartlarını kapattırarak sağlıkçı kartı alması gerekiyor.

Izmirim kart kimlere ücretsiz?

4/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği” doğrultusunda 65 yaş ve üzeri kişiler alacakları seyahat kartı ve ya Nüfus Cüzdanıyla şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

Sağlık çalışanı kartı yenilenecek mi?

Haliyle, sağlık çalışanları ücretsiz ulaşım kartı süresinin uzatılmasını istiyor. Sürenin bitmesine saatler Cumhurbaşkanlığından önemli bir karar geldi. Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan karara göre Sağlık Çalışanları ücretsiz ulaşım kartlarının süresi 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Izban sağlık çalışanlarına ücretsiz mi?

Salgınla mücadele kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri tarafından sağlık hizmeti veren kamu ile özel sektöre ait tüm sağlık kuruluşlarında çalışan personele tanınan ‘ücretsiz toplu taşıma’ hakkı bugün sona eriyor.

Izmirim kart sağlıkçı kartı ne kadar basıyor?

SAĞLIKÇI KART BAŞVURU ADIMLARI

Fotoğrafınızın kriterlere uygun olmaması halinde tarafınıza SMS ile bilgi verilecek olup, fotoğraf güncellemesi istenecektir. Ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile veya Vakıfbank şubelerinden yapabilirsiniz. (Kart ücreti 10 TL’dir.

You might be interested:  Izmir Yeni Fuar Alanına Nasıl Gidilir?

Sağlık çalışanı kartı süresi ne zaman bitiyor?

SAĞLIK ÇALIŞANI TOPLU ULAŞIM KARTI NE ZAMAN BİTİYOR? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Ocak Ayı İkinci Toplantısı, Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılmıştı. Sağlık çalışanlarının 30 Haziran’a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanması da oy birliği ile kabul edilmişti.

Sağlıkçılara ücretsiz ulaşım 2022 de devam edecek mi?

Koronavirüs salgınıyla mücadelede İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde sağlık çalışanlarına ‘ücretsiz toplu taşıma’ hakkı tanınmıştı. Kamu ile özel sektöre ait tüm sağlık kuruluşlarında çalışan personele tanınan bu hak 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle sona erecek.

Sağlık çalışanı kartı süresi ne zaman bitiyor?

Sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, 30 Haziran 2022’ye kadar toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Sağlık çalışanı iett uzatılacak mı?

İstanbul’da sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı en son 12 Mart 2021 tarihinde süresi uzatılmıştı. Sağlık çalışanları İstanbulkart ile tüm toplu taşıma araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak 30 Haziran 2021 tarihine kadar kullanabilmesi öngörülmüştü.

Leave a Reply

Your email address will not be published.