Izmir Teleferik Ücreti Ne Kadar?

Ücretler yolculuk başına ve tek kişiliktir. 5 yaş ve altı ücretsizdir. İzmir Teleferik biniş ücreti → 25,00 TL’dir. Tesisimiz (Pazartesi günleri hariç) her gün 12:00 – 19:00 saatleri arasında gişeden bilet satış hizmeti vermektedir. Tesis kapanış saati 20:00’dır.

Izmir teleferik ücreti ne kadar 2022?

İzmir Balçova Teleferik Fiyatları 2022

Öğrenci, öğretmen, engelli, yaşlı farketmeksizin herkes için giriş ücreti 20 TL. Not: 5 yaş ve altı çocuklar için ücretsizdir.

Izmir teleferik kart geçiyor mu?

Evet, kartta yeterli bakiye olması hâlinde kullanabilirsiniz. Tesisimizde İzmirim Kart dolumu yapılmaktadır.

Balçova Teleferik neler var?

Her vagon 8 kişi kapasiteli ve yolculuğunu yaklaşık 3 dakikada tamamlıyor. İzmir teleferik seyir terasları, dürbünleri ve mesire alanı olacak bir tesis şeklinde tasarlanmış. İzmir içinde hem seyir turizmi hem de barındırdığı tesis alanı ile hoş zaman geçirilebilecek başarılı bir proje ve turistik faaliyet diyebiliriz.

Balçova Teleferik nereye gidiyor?

Balçova ilçemizde yer alan İzmir Teleferik, Sakarya Caddesi üzerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin karşısındadır. Konumu merkezi olduğu için ulaşımı çok rahattır. Şehir içi otobüsler ile tesislere ulaşım oldukça kolaydır. 82, 167 ve 320 numaralı otobüslere binmeniz yeterli olacaktır.

Teleferik ücreti ne kadar?

Uygulama sayesinde; halen 75 TL olan tam bilet fiyatı ‘cuma günleri kampanya kapsamında’ 37,5 TL, 45 TL olan öğrenci bilet fiyatı da 22,5 TL bedel ile satın alınabilecek.

You might be interested:  Izmir Martı Nasıl Kiralanır?

Pierre Loti teleferik ücreti ne kadar?

Tepeye akbil, mavikart, öğretmen ve öğrenci kartlarını kullanarak çıkabilirsiniz. Bu kartlardan hiçbirine sahip değilseniz, 2022 itibari ile 11 TL bilet ücreti ödeyerek tepeye çıkabilirsiniz. Çift yön teleferik ücreti ise 18 TL’dir.

Teleferik kapalı mı?

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, 08 Nisan 2022 Cuma gününden itibaren hizmete açılmış olup, 06.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Toplu taşıma amaçlı teleferik Türkiye’de ilk defa Ankara’da yapılmıştır.

Teleferik güvenli mi?

Teleferik diğer ulaşım araçları ile kıyaslandığında en güvenli ulaşım aracı. Her iki ulaşım aracını da kullanan bir insanın trafik kazasında hayatını kaybetme olasılığı teleferik kazasına göre çok daha fazla” dedi.

Izmir teleferik neden kapandı?

Açıklamada orman yangını önlemi vurgusu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yurt genelinde peş peşe çıkan orman yangınlarının önüne geçebilme adına, Balçova Teleferik Tesislerini 10 Ağustos’a kadar kapatmıştı. Sürenin bir hafta daha uzatıldığı ifade edilirken, tesisler 17 Ağustos Salı günü ziyarete açılacak.

Denizli teleferik ne kadar sürüyor?

Teleferik üst istasyonda, kafeterya ve 1700 m mesafedeki yaylada bulunan restoran, kafeterya, piknik alanları, konaklamak isteyenler gezginler için çadır alanları ve ahşap bungalovlar ve odalar bulunmaktadır. Teleferikle en üstte üst istasyona geldiğinizde takriben 7 ila 10 dakika arası teleferik yolculuğu sürüyor.

Balçova’da nereye gidilir?

Balçova’nın Görülmesi Gereken Tarihi ve Turistik Yerleri

 • Balçova Teleferiği. İlçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Balçova Teleferiği’ne özel araba ve taksi ile ulaşım ortalama 5-7 dakika sürmektedir.
 • Orman İçi Piknik Alanı
 • Agamemnon Kaplıcaları
 • İnciraltı Kent Ormanı
 • Deniz Müzesi.
 • Aqua City.
 • Teleferik bayramda açık mı?

  Balçova Teleferik, Kurban ve Ramazan Bayramı günleri çalışmaktadır. Balçova Teleferik arife günü açıktır.

  Bursa teleferik ücreti ne kadar?

  Kişi başı 100 lira. Bursa Teleferik kişi başı 60₺. Asıl pahalılık bu değil. Zaten ilk bindiğiniz yerden en yukarıya kadar Arap ve yerli turiste hizmet veren bu doğa harikası yerde fiyatlar inanılmaz pahalı.

  You might be interested:  Izmir Otogarı'Na Nasıl Gidilir?

  Teleferik bugün açık mı?

  Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, 08 Nisan 2022 Cuma gününden itibaren hizmete açılmış olup, 06.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Teleferik kaç kişilik?

  YENİMAHALLE – ŞENTEPE TELEFERİK HATTI TEKNİK ÖZELLİKLER ve KABİN ÖZELLİKLERİ

  YENİMAHALLE ŞENTEPE TELEFERİK HATTININ DİĞER ÖZELLİKLERİ
  İşe Başlama Tarihi 21 Mayıs 2013
  Kapasite Aynı anda çıkış yönünde 2400 kişi/saat, iniş yönünde 2400 kişi/saat taşıma kapasitesine sahip olacaktır.

  Teleferik pazar günü açık mı?

  Pazartesi günü hariç tüm günler aynı saatte açılış ve kapanış yapmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.