Izmir Teleferik Ne Kadar?

Ücretler yolculuk başına ve tek kişiliktir. 5 yaş ve altı ücretsizdir. İzmir Teleferik biniş ücreti → 25,00 TL’dir. Tesisimiz (Pazartesi günleri hariç) her gün 12:00 – 19:00 saatleri arasında gişeden bilet satış hizmeti vermektedir. Tesis kapanış saati 20:00’dır.

Izmir teleferik ücreti ne kadar 2022?

İzmir Balçova Teleferik Fiyatları 2022

Öğrenci, öğretmen, engelli, yaşlı farketmeksizin herkes için giriş ücreti 20 TL. Not: 5 yaş ve altı çocuklar için ücretsizdir.

Balçova Teleferik kaç saat sürüyor?

Saatte 1200 yolcu taşıyabilir teleferik sisteminin hat boyu 810 metre, yüksekliği ise 316 metre. Seyahat süresinin 2 dakika 42 saniye olduğu hatta 8’er kişi kapasiteli 20 gondol çalışabiliyor. Teleferik, 5 yaş ve altındaki çocuklar için ücretsiz

Balçova Teleferik neler var?

Her vagon 8 kişi kapasiteli ve yolculuğunu yaklaşık 3 dakikada tamamlıyor. İzmir teleferik seyir terasları, dürbünleri ve mesire alanı olacak bir tesis şeklinde tasarlanmış. İzmir içinde hem seyir turizmi hem de barındırdığı tesis alanı ile hoş zaman geçirilebilecek başarılı bir proje ve turistik faaliyet diyebiliriz.

Izmir teleferik kart geçiyor mu?

Evet, kartta yeterli bakiye olması hâlinde kullanabilirsiniz. Tesisimizde İzmirim Kart dolumu yapılmaktadır.

You might be interested:  Izmir Öğrenci Otobüs Kartı Nasıl Çıkarılır?

Teleferik ücreti ne kadar?

Uygulama sayesinde; halen 75 TL olan tam bilet fiyatı ‘cuma günleri kampanya kapsamında’ 37,5 TL, 45 TL olan öğrenci bilet fiyatı da 22,5 TL bedel ile satın alınabilecek.

Pierre Loti teleferik ücreti ne kadar?

Tepeye akbil, mavikart, öğretmen ve öğrenci kartlarını kullanarak çıkabilirsiniz. Bu kartlardan hiçbirine sahip değilseniz, 2022 itibari ile 11 TL bilet ücreti ödeyerek tepeye çıkabilirsiniz. Çift yön teleferik ücreti ise 18 TL’dir.

Denizli teleferik ne kadar sürüyor?

Teleferik üst istasyonda, kafeterya ve 1700 m mesafedeki yaylada bulunan restoran, kafeterya, piknik alanları, konaklamak isteyenler gezginler için çadır alanları ve ahşap bungalovlar ve odalar bulunmaktadır. Teleferikle en üstte üst istasyona geldiğinizde takriben 7 ila 10 dakika arası teleferik yolculuğu sürüyor.

Bursa teleferik saat kaça kadar açık?

TELEFERIK hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 10:00’da çalışmaya başlıyor ve 18:00’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Balçova Teleferik nereye gidiyor?

Balçova ilçemizde yer alan İzmir Teleferik, Sakarya Caddesi üzerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin karşısındadır. Konumu merkezi olduğu için ulaşımı çok rahattır. Şehir içi otobüsler ile tesislere ulaşım oldukça kolaydır. 82, 167 ve 320 numaralı otobüslere binmeniz yeterli olacaktır.

Teleferik bugün açık mı?

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, 08 Nisan 2022 Cuma gününden itibaren hizmete açılmış olup, 06.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Izmir teleferik neden kapandı?

Açıklamada orman yangını önlemi vurgusu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yurt genelinde peş peşe çıkan orman yangınlarının önüne geçebilme adına, Balçova Teleferik Tesislerini 10 Ağustos’a kadar kapatmıştı. Sürenin bir hafta daha uzatıldığı ifade edilirken, tesisler 17 Ağustos Salı günü ziyarete açılacak.

Izmir teleferikte mangal yasak mı?

BALÇOVA TELEFERİK TESİSLERİ’NE MANGAL VE YİYECEK ÇIKARABİLİR MİYİM? Yukarısı İzmir’in ciğerleri de diyebileceğimiz ormanlara kuş bakışı bakan harika bir yer. Burayı riske atmamak için yukarıya kimsenin mangal çıkarmasına izin verilmiyor. Buna ilaveten termos dahil yiyecek içecek çıkarılmasına da izin verilmiyor.

You might be interested:  Izmir Depremi Ne Zaman Oldu 2021?

Teleferik güvenli mi?

Teleferik diğer ulaşım araçları ile kıyaslandığında en güvenli ulaşım aracı. Her iki ulaşım aracını da kullanan bir insanın trafik kazasında hayatını kaybetme olasılığı teleferik kazasına göre çok daha fazla” dedi.

Uludağ teleferik ücreti ne kadar?

 • Aynı Gün Gidiş Dönüş Yetişkin. 90,00 TL.
 • Tek Yön. Yetişkin. 80,00 TL.
 • Bursa teleferik ücreti ne kadar?

  Kişi başı 100 lira. Bursa Teleferik kişi başı 60₺. Asıl pahalılık bu değil. Zaten ilk bindiğiniz yerden en yukarıya kadar Arap ve yerli turiste hizmet veren bu doğa harikası yerde fiyatlar inanılmaz pahalı.

  Teleferik bugün açık mı?

  Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, 08 Nisan 2022 Cuma gününden itibaren hizmete açılmış olup, 06.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Teleferik kaç kişilik?

  YENİMAHALLE – ŞENTEPE TELEFERİK HATTI TEKNİK ÖZELLİKLER ve KABİN ÖZELLİKLERİ

  YENİMAHALLE ŞENTEPE TELEFERİK HATTININ DİĞER ÖZELLİKLERİ
  İşe Başlama Tarihi 21 Mayıs 2013
  Kapasite Aynı anda çıkış yönünde 2400 kişi/saat, iniş yönünde 2400 kişi/saat taşıma kapasitesine sahip olacaktır.

  Teleferik pazar günü açık mı?

  Pazartesi günü hariç tüm günler aynı saatte açılış ve kapanış yapmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.