Izmir Şirince Ye Nasıl Gidilir?

Şirince’ye Nasıl Gidilir? Şirince İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan bir dağ köyüdür. Selçuk’a sekiz kilometre bir mesafede yer alan köye özel aracınızla gelmeyi düşünüyorsanız İzmir – Aydın otobanından Selçuk tabelasını takip ederek oradan da Şirince ayrımına girmeniz gerekiyor.

Izban ile Şirince ye nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

Izmirden Şirinceye nasıl giderim?

Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

Şirince dolmuşları nereden kalkıyor?

Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince’ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince’den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün.

You might be interested:  Izmir Tire Nüfusu Ne Kadar?

Selçuk Şirince dolmuş fiyatları ne kadar?

Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 8 lira. Şirince’den Selçuk’a dönüş saatlerini hesaplamak için her mevsim geçerli olacak şekilde Selçuk-Şirince seferi yapan ilk ve son minibüs saatine 40 dakika ekleyin. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 100 lira.

Selçuk İZBAN’dan Kuşadası’na nasıl gidilir?

Alternatif 2 : Metroyla gitmek isteyenler ise öncelikle IZBAN Gaziemir semt garajına gitmelidir. Oradan Selçuk’a gidip ve Selçuk’tan Kuşadası’na geçebilirler. Gezinmek için ok tuşlarına basın.

İZBAN nereye kadar gidiyor?

İZBAN, 110 kilometrelik banliyö hattıdır. İzmir’de Aliağa’dan Torbalı’ya kadar uzanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın ortaklığı ile inşa edilmiştir.

İzmir otogardan Şirince kaç saat?

İzmir – Şirince arası yaklaşık 95 kilometre ve 1 buçuk saat sürmektedir. İstanbul – Şirince arası yaklaşık 635 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Ankara – Şirince arası yaklaşık 650 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Bursa – Şirince arası yaklaşık 410 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

Izbanla Inciraltına nasıl gidilir?

Gaziemir’den: İzban’a binip metroya aktarma yapın ve Fahrettin Altay’a gelin, oradan 311, 480 veya 486’ya binin. Karşıyaka’dan: Vapur ile Üçkuyular İskele’ye gelin, 311, 480 veya 486’ya binin.

Şirince ye ne zaman gidilir?

Bunlar dışında köye çok yakın olan Efes Antik Kenti’ni, Meryem Ana Kilisesi, Hadrian Tapınağı ve Selçuk Kalesi’ni de gezip görebilirsiniz. Şirince’de Akdeniz iklimi hakim olmasından dolayı kışları ılık ve yağışlı, yazları ise kurak ve sıcak geçer. Bu nedenle kış aylarında da güzel Şirince’yi ziyaret edebilirsiniz.

Selçuk Izbandan Efes’e nasıl gidilir?

İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

You might be interested:  Izmir Fuar Lunapark Ne Zaman Kapanıyor?

Selçuk Şirince dolmuş kaç saat?

Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:20’de. Saat 10:00’a kadar her 20 dakikada bir, 10:00’dan 17:00’e kadar her 30 dakikada bir, 17:00’den 20:00’ye kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Şirince’den Selçuk’a ilk otobüs 07:40’da. Saat 07:40’tan 10:00’a kadar her 20 dakikada bir minibüs var.

İzmir Şirince de ne yapılır?

Gezilecek Yerler

 • Hodri Meydan Tepe.
 • St. John Baptist Kilisesi.
 • Tiyatro Medresesi.
 • Nesin Matematik Köyü
 • Aziz Dimitrios Kilisesi.
 • KEY MUSEUM Torbalı
 • Efes Antik Kenti.
 • Selçuk Kuşadası dolmuş ne kadar?

  Selçuk – Kuşadası Koop. tarafından seferler yürütülmektedir. Gün içerisinde her 20 dakikada bir dolmuş bulunmaktadır. İki semt içerisinde kısa süreli işe gidip gelenler, öğrenciler ve özellikle İzmir’den gelenler olmaktadır. Dolmuş ücreti 12 TL’dir.

  İzmir Selçuk ne kadar?

  En Ucuz İzmir – Selçuk (İzmir) Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Bilet Fiyatı Günlük Otobüs Seferi Sayısı
  Ayar Aydın Seyahat 50,00 TL 1
  Tokat Seyahat 60,00 TL 1
  Başkent Turizm 89,00 TL 2

  Selçuk Şirince Köyü arası kaç kilometre?

  Selçuk ile Şirince arasındaki mesafe karayoluyla 8 kilometre. Yol yaklaşık 9 dakika sürüyor.

  İZBAN Selçuk’a gidiyor mu?

  SELÇUK – TEPEKÖY (İZBAN)

  SELÇUK – TEPEKÖY tren hattının ilk durağı Selçuk olup son durağı Tepeköy durağıdır. SELÇUK – TEPEKÖY (Selçuk > Tepeköy), her gün çalışıyor. Ek bilgi: SELÇUK – TEPEKÖY hattında 3 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 23 dakika.

  Izmir Efes Antik Kentine nasıl gidilir?

  Efes Antik Kenti’ne ulaşım oldukça kolay. İlk alternatif İzmir merkezinden geliyorsanız Basmane – Söke ya da Basmane – Denizli güzergâhlarında çalışan banliyö trenlerini kullanmak. Bu trenler Selçuklu Garı’ndan geçiyor. Garda indikten sonra ise yalnızca 650 metrelik bir yürüme mesafesi ile antik kente ulaşabiliyorsun.

  You might be interested:  Izmir Eşrefpaşa Nasıl Bir Yer?

  Izbanla Buca’ya nasıl gidilir?

  Havaalanından Buca’ya gitmek için Halkapınar yönüne giden İZBAN’a bindikten sonra BUCA – ŞİRİNYER istasyonunda indiğinizde ilçe merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özel bir araçla gitmek isterseniz eğer ortama 120 – 150 TL arası bir ücretle havalimanı önünde bekleyen taksileri de tercih edebilirsiniz.

  Izmir Şirince de ne yapılır?

  Gezilecek Yerler

 • Hodri Meydan Tepe.
 • St. John Baptist Kilisesi.
 • Tiyatro Medresesi.
 • Nesin Matematik Köyü
 • Aziz Dimitrios Kilisesi.
 • KEY MUSEUM Torbalı
 • Efes Antik Kenti.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.