Izmir Selçuk Nasıl Gidilir?

İzmir merkezden özel araç ile Selçuk’a gitmek için; İzmir – Aydın Karayolu kullanılabilir. Burada, Selçuk kavşağından girdikten sonra önce Torbalı’ya ve ardından Selçuk’a ulaşım sağlanmaktadır. İki mesafe arası özel araç ile yolculuk ortalama 60-70 dakika sürmektedir.

İzmir Selçuk nereye yakın?

Selçuk İzmir`in güneyinde, İzmir-Aydın karayolu üzerinde yer alır. Kuzeyde Torbalı, Doğuda Tire, güneyde Germencik ve batıda Kuşadası ile çevrilidir. İl merkezine uzaklığı 74 km`dir.

İzmir Selçuk nasıl bir yer?

Selçuk; İzmir’in en sakin beldesi, huzurlu yaşamı ve denizi ile bilinir. Elbet Selçuk’u duymuşsunuzdur. 2012 yılında dünyanın sonu gelecek ama kurtulan tek yer ‘Şirince’ olacak söylentisi ile de ülkemizde ve dünyada da tanınmaya başlayan Selçuk, ülkemizdeki en önemli antik kentlerden Efes’i de içinde barındırıyor.

Selçuk İzmir arası kaç km?

İzmir ile Selçuk arasındaki mesafe, otoyollarda 76 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 39 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 54 dakika zaman alır ve Gaziemir, Kısık, Oğlananası ve Sağlık üzerinden geçer.

Selçuk İZBAN’dan Kuşadası’na nasıl gidilir?

Alternatif 2 : Metroyla gitmek isteyenler ise öncelikle IZBAN Gaziemir semt garajına gitmelidir. Oradan Selçuk’a gidip ve Selçuk’tan Kuşadası’na geçebilirler. Gezinmek için ok tuşlarına basın.

You might be interested:  Izmir Yasak Ne Zaman Kalkacak?

İZBAN Selçuk’a gidiyor mu?

SELÇUK – TEPEKÖY (İZBAN)

SELÇUK – TEPEKÖY tren hattının ilk durağı Selçuk olup son durağı Tepeköy durağıdır. SELÇUK – TEPEKÖY (Selçuk > Tepeköy), her gün çalışıyor. Ek bilgi: SELÇUK – TEPEKÖY hattında 3 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 23 dakika.

İzmir Selçuk hangi ilçeye bağli?

Selçuk, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Menderes ve Torbalı, kuzeydoğusunda Tire ilçesi, güneyinde Aydın ilinin Kuşadası ve Söke ilçeleri, doğusunda Aydın ilinin Germencik ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır.

Selçuk
Ülke Türkiye
İl İzmir
Coğrafi bölge Ege Bölgesi
İdare

Selçuk eskiden nereye bağlıydı?

1914’de Ayasuluk olan adı Selçuk olarak değiştirilmiş ve Kurtuluş Savaşından sonra da Akıncılar adıyla anılan Selçuk 1957 yılında İzmir İline dahil edilmiş ve ilçe unvanını almıştır.

Selçuk Aydın arası kaç kilometre?

aydın – selçuk arası Toplam Mesafe Kaç Km? : 60,6 km aydın selçuk Arası Arabayla Kaç Saat Sürer: 43 dakika Sürer.

Selçuk’ta nerede denize girilir?

Selçuk’un pırıl pırıl denizinin ve sahillerinin keyfini çıkarırken huzur dolu ve konforlu bir konaklama deneyimleyebileceğiniz otellere Selçuk Otelleri sayfamızdan göz atabilirsiniz.

 • Pamucak Plajı
 • Yoncaköy Sahil.
 • Kuşadası Kuştur Plajı
 • Selçuk Neyi Meşhur?

  Selçuk mutfağında denenmesi gereken deniz mahsülleri arasında; midye tava, sardalya buğulaması, sütlü balık yer almaktadır. Selçuk mutfağının sevilen yemekleri arasında ayrıca; Priştine kebabı, kirde kebabı ve Şevket-i Bostan yer almaktadır.

  Selçuk’ta ne var?

  Selçuk Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

  1. Efes Antik Kenti. 9.884. Tarihi Yerler Eski Kalıntılar.
  2. Efes Müzesi. 1.031. Özel Müzeler.
  3. 3. Bibliothèque de Celsus. 1.741. Eski Kalıntılar.
  4. Meryem Ana Evi. 2.835.
  5. 5. Efes Antik Kenti Tiyatrosu. 1.186.
  6. Aqua Fantasy Aquapark. 1.048.
  7. Ephesus Terrace Houses. 1.035.
  8. 8. Saint John Kilisesi. 794.
  You might be interested:  Izmir Park Sinema Halk Günü Ne Zaman?

  İzmir Selçuk ne kadar?

  En Ucuz İzmir – Selçuk (İzmir) Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Bilet Fiyatı Günlük Otobüs Seferi Sayısı
  Ayar Aydın Seyahat 50,00 TL 1
  Tokat Seyahat 60,00 TL 1
  Başkent Turizm 89,00 TL 2

  Kemal Paşa İzmir arası kaç km?

  İzmir Kemalpasa arası kaç km? İzmir ile Kemalpasa arası 32 km’dir. İzmir – Kemalpasa arası mesafe süre olarak yaklaşık 34 dakika sürecektir.

  Alaçatı İzmir merkez arası kaç km?

  İzmir-Alaçatı Arası Ne Kadardır? İzmir ve Alaçatı’nın arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 70 km’dir.

  Selçuk Izbandan Şirinceye nasıl gidilir?

  İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

  Selçuk Kuşadası dolmuş ne kadar?

  Selçuk – Kuşadası Koop. tarafından seferler yürütülmektedir. Gün içerisinde her 20 dakikada bir dolmuş bulunmaktadır. İki semt içerisinde kısa süreli işe gidip gelenler, öğrenciler ve özellikle İzmir’den gelenler olmaktadır. Dolmuş ücreti 12 TL’dir.

  Tepeköy Selçuğa nasıl gidilir?

  Tepeköy yönünde İZBAN’a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor. Yolculuk 23 dakika sürüyor.

  İZBAN ile nerelere gidilir?

  İZBAN Güzergah Hattı ve Aktarma İstasyonları

  Halkapınar ve Hilal istasyonlarından İzmir metrosuna; Alsancak, Biçerova, Cumaovası, Çiğli, Egekent, Esbaş, Halkapınar, Hatundere, Kemer, Mavişehir, Menemen, Salhane, Sarnıç, Semt Garajı, Şirinyer, Turan ve Ulukent istasyonlarından otobüslere aktarma yapılabilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.