Izmir Plaka Sırası Hangi Harfte?

İzmir Merkez plaka harfleri : 35 (AAA, AZZ, AC, AZ, AC, AR, BAA, BZZ, CA, CZ, CAA, CZZ, DA ve DZ) ile başlayanlar. Ödemiş ilçesi plaka harfleri : 35 (D, K, S, Z, ZAA ve ZZZ) ile başlayanlar. Bayındır ilçesi plaka harfleri : 35 (E, JAA, JZZ, K ve S) ile başlayanlar.

Izmirde verilen plaka hangi harfte?

– İzmir Merkez ilçesi plaka harfleri : 35 (CZZ, AAA, AZZ, AC, BAA, AZ, AC, CAA, AR, BZZ, CA, CZ,, DA ve DZ) ile başlayanlar. – Bayındır ilçesi plaka harfleri : 35 (E, JZZ, JAA, K,S) ile başlayanlar. – Ödemiş ilçesine ait plaka harfleri : 35 ( Z, D, ZAA,K, S, ZZZ) ile başlayanlar.

İzmir H plaka hangi ilçe?

35 plaka nerenin plakası? İzmir plaka kodu ve harfleri

Plaka Harf Grubu Rakamsal Aralık Kayıtlı olduğu yer
35 FAA–FZZ 01–99 Kınık
35 GA 0001–9999 Merkez (Taşıtlar VD)
35 H 0001–9999 Dikili
35 HA–HZ 0001–9999 Merkez (Taşıtlar VD)

35 He hangi ilçe plakası?

35 plakası İzmir ilimize ait plakadır.

34 hkn plaka hangi ilçede?

34 plaka, İstanbul şehrimize ait il plaka kodudur.

You might be interested:  Izmir Selçuk Nerede?

34 plaka nerenin plakası? İstanbul plaka kodu ve harfleri.

Plaka Harf Grubu Rakamsal Aralık İlçe / Yaka
34 DM 001–999 Ümraniye (Anadolu)
34 DM 0001–9999 K. Çekmece (Avrupa)
34 DN–DZ 001–999 Fatih (Avrupa)
34 DN 0001–9999 B. Çekmece (Avrupa)

Özel plaka ücretleri ne kadar?

Plaka değişim ücreti, plaka basım ve notere ödenen ücretin toplamından oluşur. Plaka değiştirme ücreti 2021 yılında 257 TL olarak belirlenmiştir. Bunun dışında Şoförler Odası’ndan alınan form için 55 TL ücret ödemeniz gerekirYani yeni plaka alma için toplamda 312 TL ödeme yapmalısınız.

82 plakalı il neresi?

Örnekler vermek gerekirse sırasıyla şunlar olabilir. Balıkesir – Bandırma, Giresun – Şebinkarahisar, Muğla – Fethiye, Kocaeli – Gebze, Bursa – İnegöl, Manisa – Akhisar, Van – Erciş, Tekirdağ – Çorlu bu illerde bulunan ilçelerin 82 plaka alma olasılığı mevcuttur.

He plaka hangi ülke?

H. Hrvatska (Hırvatça).

Araç plakası boşta mı?

SMS ile boş plaka sorgulamak için yapılması gereken 5664 servisine “Detay (boşluk) Plaka” yazıp göndermektir. Daha öncesinde sorguladığınız plakaya dair bir kayıt bulunmakta ise telefonunuza plakaya dair tüm bilgiler iletilecektir. Sorgulama yaptığınız plaka kullanılmıyor ve boşta ise herhangi bir mesaj gelmeyecektir.

34 35 Nerenin Plakası?

34 plaka kodu ülkemizin İstanbul iline aittir. 4.35. 35 Nerenin Plakası? 35 plaka kodu ülkemizin İzmir iline aittir.

35 sehir neresi?

Plaka – Plaka Kodları – İllerin/Şehirlerin Plaka Kodları

Plaka Hangi Şehir
34 Nerenin Plakası İstanbul
35 Nerenin Plakası İzmir
36 Nerenin Plakası Kars
37 Nerenin Plakası Kastamonu

35 il neresi?

35 PLAKA NERENİN KODU? Her il için ayrı ayrı belirlenen bu plaka kodlarından olan 35 plaka kodu, İzmir ilini temsil etmektedir.

You might be interested:  Izmir Bodrum Arası Ne Kadar?

Istediğin araç plakası nasıl alınır?

Ancak notere girmeden önce eski plakanızı sökün. Notere işlem sırasında eski plakalarınızı verin. Satış işlemi sonrasında noterden aldığınız belgelerle, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na giderek işlemi tamamlayın. Plakanızı burada bastırarak ortalama 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde teslim alabilirsiniz.

BSK plaka hangi ilçede?

06 plaka nerenin plakası? Ankara plaka kodu ve harfleri

Plaka Harf Grubu Rakamsal Aralık Kayıtlı olduğu yer
06 BSK 01–99 Çankaya (Yeğenbey VD)
06 BTL 01–99 Çankaya (Yeğenbey VD)
06 BTT 01–99 Beypazarı
06 C 0001–9999 Çankaya (Yeğenbey VD)

İstanbul’un plaka kodu nedir?

34 plaka kodu İstanbul’a aittir.

Araca özel plaka nasıl alınır?

Ancak notere girmeden önce eski plakanızı sökün. Notere işlem sırasında eski plakalarınızı verin. Satış işlemi sonrasında noterden aldığınız belgelerle, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na giderek işlemi tamamlayın. Plakanızı burada bastırarak ortalama 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde teslim alabilirsiniz.

Araç plaka harfleri neye göre verilir?

Plakaların solundaki mavi renkli dikey bölge bir Avrupa Birliği standartıdır ve içindeki ‘TR’ kısaltması da Türkiye ülke kodudur. Sonraki gelen iki haneli numerik kod ili, hemen yanındaki harfler ise plaka grubunun tahsis edildiği ilçeyi ifade etmektedir. Harf grupları ilçelere ihtiyaca göre tahsis edilmektedir.

41 plaka kodu hangi il?

41 plaka kodu ülkemizin Kocaeli iline ait olan bir plaka kodudur. Toplamda 12 adet ilçeye sahip olan Kocaeli ilinde Merkez bölge dışında kalan ilçelerin kendilerine özgü harflendirmeleriyle sahip oldukları plaka kodları mevcuttur. Kocaeli ilinin KGM kayıtlarına göre uzunluğu 129 kilometredir.

Plaka harf Grubu nedir?

Tescil plakalarında, her plakada il kod numarasından sonra ikili harf üçlü rakam, tekli harf dörtlü rakam ve üçlü harf ikili rakam ile ikili harf dörtlü rakam, tekli harf beşli rakam ve üçlü harf üçlü rakamdan oluşan harf ve rakam grupları bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.