Izmir Pınarbaşı Nerede?

Pınarbaşı İzmir ilinde yer almakta olup, Pınarbaşı Bornova ilçesine bağlıdır. Pınarbaşı haritası konumu ise 38° 24′ 54.8532” Kuzey ve 27° 14′ 42.5580” Doğu gps koordinatlarıdır. Pınarbaşı bağlı olduğu Bornova ilçe merkezine 7 kilometre mesafe uzaklıktadır.
Pınarbaşı İzmir’in Bornova ilçesinin güney batısında kalan, sınırları içerisinde 4 mahalle olan bir semt. Belde sakinlik ve sanayii yapısı dolayısıyla son zamanda büyük göçler almıştır. Özellikle doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinden göçler dikkat çekmektedir.

Pınarbaşı nasıl bir yer?

Pınarbaşı, Kastamonu’ya 100 km uzaklıkta yer alan bir ilçedir. Küre Dağları’nın güneyinde yer alan Pınarbaşı görülmeye değer pek çok doğa harikasına sahiptir.

Pınarbaşı Mahallesi hangi ilçeye bağlı?

Pınarbaşı, Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir.

Pınarbaşı da ne yenir?

Kastamonu Pınarbaşı ilçesinin eşsiz lezzetlerinden biri de Kara Çorbadır. Çorbanın adı ve kendine has rengi pişirme esnasında içine katılan ve yörede endemik olarak yetişen kızamık ekşisinden kaynaklanır. Özellikle kış aylarında bol tüketilen vitamin deposu ve şifa kaynağı bir çeşit tavuk çorbasıdır.

Pınarbaşında ne var?

 • Horma Kanyonu. Kanyonlar. Şu anda açık. Yazan: mustafakF5871PH.
 • Küre Dağları Milli Parkı Ulusal Parklar. Yazan: Gulnur_kaptan. Küre dağlarına günübirlik turlarla gidebilirsiniz veya kendiniz özel arabayla gidebilirsiniz Şelalesi doğası muhteşem
 • 3. Horna Kalyonu. Ulusal Parklar Kanyonlar. Yazan: remzibalay.
 • Açık köyü nereye bağlı?

  Açık Yazı Köyü Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Açık Yazı Köyü Şanlıurfa ilinde yer almakta olup, Şanlıurfa Merkez Köyleri semtinde bulunan Açık Yazı Köyü Şanlıurfa Merkez ilçesine bağlıdır.Açık Yazı Köyü haritası konumu ise 37° 9′ 41.5188” Kuzey ve 39° 15′ 40.0572” Doğu gps koordinatlarıdır.

  You might be interested:  Izmir Optimum Ne Zaman Kapanıyor?

  Gürün Pınarbaşı nereye bağlı?

  Pınarbaşı, Kayseri’nin ilçesidir. 2021 Pınarbaşı Nüfusu:21.903’dır. Pınarbaşı ilçesi kuzeyde Sivas’ın Şarkışla ve Altınyayla İlçeleri, doğuda Sivas’ın Gürün İlçesi, güneyde Sarız ve Tomarza, batıda Akkışla ve Bünyan İlçesi ile komşudur.

  Pınarbaşı şehir mi?

  Pınarbaşı ilçesi Kayseri’nin doğusuna doğru 89 Km uzaklıkta yer alır. Malatya ve Kahramanmaraş karayolu üzerinde bulunur.

  Inebolu ne yenir?

  Ne Yenir?

 • İnebolu güveci,
 • Etli ekmek,
 • İnebolu Kuyu kebabı,
 • Haluşka,
 • Mevsimine göre taze balık çeşitleri,
 • Su böreği,
 • Ev baklavası,
 • Kaşık helvası, çekme helvası ve tahin helvası.
 • Pınarbaşı hangi ilde?

  Pınarbaşı, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Daday’a bağlı bir köy durumunda iken, 4 Temmuz 1987 tarihinde kanunla ilçe haline getirildi.

  Kastamonu kanyonu nerede?

  Batı Karadeniz’in doğal güzelliklerinden dünyanın en derin ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu, üç katlı seyir terasıyla ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Kastamonu’nun Pınarbaşı sınırları içerisindeki Valla Kanyonu, nefes kesen manzaralarıyla tüm doğa tutkunlarını bekliyor.

  Kaynar nereye bağlı?

  Kaynar, Kayseri ilinin Pınarbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir.

  Pınarbaşı nüfusu ne kadar?

  Pınarbaşı nüfusu 2021 yılına göre 21.903. Bu nüfus, 11.517 erkek ve 10.386 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %52,58 erkek, %47,42 kadındır.

  Kecioren Pinarbasi nerede?

  Pınarbaşı Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Ufuktepe semtinde bulunan Pınarbaşı Mahallesi Keçiören ilçesine bağlıdır. Pınarbaşı Mahallesi haritası konumu ise 40° 0′ 15.5196” Kuzey ve 32° 51′ 43.3224” Doğu gps koordinatlarıdır.

  Pınarbaşı hangi illerde var?

  Pınarbaşı, iki farklı ilimizde, Kastamonu ve Kayseri illerimizde bulunan ve birbirlerinden yaklaşık 650 km uzaklıkta olan iki farklı ilçenin ortak adıdır. Kastamonu – Pınarbaşı, Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunan Kastamonu ilinin yaklaşık 6.000 nüfuslu bir ilçesidir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.