Izmir Otogardan Şirinceye Nasıl Gidilir?

Izmir otogardan Şirinceye nasıl gidilir? Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince’ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince’den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün.
İzmir Otogarı dışında Gaziemir Semt Garajı’ndan da Selçuk’a dolmuşla gidilebiliyor. Semt Garajı’ndan 30 dakikada bir kalkan Selçuk dolmuşları ile ilçe merkezine gelip, Şirince minibüslerini kullanabilirsiniz.

Izmir merkezden Şirinceye nasıl gidilir?

Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

Şirinceye toplu taşıma ile nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

You might be interested:  Izmir Döner Nerede Yenir?

Selçuk Şirince dolmuş fiyatları ne kadar?

Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 8 lira. Şirince’den Selçuk’a dönüş saatlerini hesaplamak için her mevsim geçerli olacak şekilde Selçuk-Şirince seferi yapan ilk ve son minibüs saatine 40 dakika ekleyin. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 100 lira.

Şirince ye ne zaman gidilir?

Bunlar dışında köye çok yakın olan Efes Antik Kenti’ni, Meryem Ana Kilisesi, Hadrian Tapınağı ve Selçuk Kalesi’ni de gezip görebilirsiniz. Şirince’de Akdeniz iklimi hakim olmasından dolayı kışları ılık ve yağışlı, yazları ise kurak ve sıcak geçer. Bu nedenle kış aylarında da güzel Şirince’yi ziyaret edebilirsiniz.

İzmir otogardan Şirince kaç saat?

İzmir – Şirince arası yaklaşık 95 kilometre ve 1 buçuk saat sürmektedir. İstanbul – Şirince arası yaklaşık 635 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Ankara – Şirince arası yaklaşık 650 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Bursa – Şirince arası yaklaşık 410 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

Izbanla Inciraltına nasıl gidilir?

Gaziemir’den: İzban’a binip metroya aktarma yapın ve Fahrettin Altay’a gelin, oradan 311, 480 veya 486’ya binin. Karşıyaka’dan: Vapur ile Üçkuyular İskele’ye gelin, 311, 480 veya 486’ya binin.

Selçuk A Izbanla nasıl gidilir?

Tepeköy yönünde İZBAN’a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor. Yolculuk 23 dakika sürüyor.

İzmir Şirince köyü arası kaç km?

İzmir il merkezine ulaştıktan sonra 85 km sonra Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Selçuk Kuşadası dolmuş ne kadar?

Selçuk – Kuşadası Koop. tarafından seferler yürütülmektedir. Gün içerisinde her 20 dakikada bir dolmuş bulunmaktadır. İki semt içerisinde kısa süreli işe gidip gelenler, öğrenciler ve özellikle İzmir’den gelenler olmaktadır. Dolmuş ücreti 12 TL’dir.

You might be interested:  Izmir Park Ne Zaman Açıldı?

İzmir Selçuk ne kadar?

En Ucuz İzmir – Selçuk (İzmir) Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Günlük Otobüs Seferi Sayısı
Ayar Aydın Seyahat 50,00 TL 1
Tokat Seyahat 60,00 TL 1
Başkent Turizm 89,00 TL 2

Şirince Köyü ne yenir?

Yaprak sarma, patlıcan ve kabak yemekleri, tarhana çorbası, otlu börek gibi ev yapımı lezzetler olan bir yer. Ama tabi adı üstünde en çok mantısı meşhur. Samimi sıcak bir işletme. Adres: Şirince Köyü İç Yolu Tel: 90 535 480 9873 Konum için tıklayın.

Şirince kaç saatte gezilir?

Kaç günde gezilir: Şirince gezinizi 1 – 2 günlük bir sürede tamamlayabilirsiniz. Ziyaret için en uygun zaman: Şirince, sahip olduğu iklim itibariyle her mevsim ziyaret edilebilir bir yerdir. Lakin köyün en güzel ve en popüler dönemleri bahar ve yaz aylarına denk gelmektedir.

Şirince den sonra nereye gidilir?

Şirince çevresinde gezilecek yerler

Efes Antik Kenti ve Efes Müzesi, Şirince’ye 8 km uzaklıkta olan Selçuk ilçe merkezinde. Köye kadar gelmişken Selçuk Kalesi, St. John Anıtı, Meryemana Evi, Artemis Tapınağı, Kuşadası ve Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nı da görebilirsiniz.

Şirince de denize girilir mi?

Bölge yaz aylarında çok sıcak olduğundan tüm bu kültürel değerleri sıcaktan bunalmadan gezebilmeniz için en uygun dönem bahar ayları ve yaz bitimidir. Bu aylarda, denize girmek de mümkün

Şirince köyü hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Şirince Selçuk Yolu yakınından geçiyor: 152, 708, 808.

Izmir Şirince köyü arası kaç km?

İzmir il merkezine ulaştıktan sonra 85 km sonra Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Izmir Şirince de ne yapılır?

Gezilecek Yerler

 • Hodri Meydan Tepe.
 • St. John Baptist Kilisesi.
 • Tiyatro Medresesi.
 • Nesin Matematik Köyü
 • Aziz Dimitrios Kilisesi.
 • KEY MUSEUM Torbalı
 • Efes Antik Kenti.
 • You might be interested:  Istanbul Izmir Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

  Izmir Efes Antik Kentine nasıl gidilir?

  Efes Antik Kenti’ne ulaşım oldukça kolay. İlk alternatif İzmir merkezinden geliyorsanız Basmane – Söke ya da Basmane – Denizli güzergâhlarında çalışan banliyö trenlerini kullanmak. Bu trenler Selçuklu Garı’ndan geçiyor. Garda indikten sonra ise yalnızca 650 metrelik bir yürüme mesafesi ile antik kente ulaşabiliyorsun.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.