Izmir Öğrenci Otobüs Kartı Nasıl Çıkarılır?

İzmir Öğrenci Kartı Nasıl Çıkarılır?

 • Bu adres üzerinden öğrenci kartı başvuru sayfasına ulaşın.
 • Talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
 • Ardından Vakıflar Bankasının şubeleri ya da internet şubesi üzerinden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş.
 • Sonraki adımda ise dilediğiniz zaman başvuru merkezlerine giderek kartınızı teslim alabilirsiniz.
 • Izmir’de öğrenci kartı nasıl çıkartılır?

  KARTLARIN TESLİMİ

  Şahsen veya internetten ön başvuru yapmış kişiler kart başvuru merkezlerine müracaat ederek 10 dakika içinde kartını teslim alır. Yapılan işlemlerde kart sahibine ait Fotoğraflı bir Kimlik belgesinin ibrazı zorunludur.

  Izmir Eshot öğrenci Kartı nereden çıkarılır?

  Başvuru Merkezleri:

  – Bostanlı Kart Başvuru Merkezi, – Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi, – Bornova Kart Başvuru Merkezi, – Üçyol Kart Başvuru Merkezi.

  Eshot öğrenci Kartı çıkartmak için ne gerekli?

  Kart tesliminde istenen belgeler:

 • Üniversite öğrencileri için; öğrenci kimlik kartında dönem (2015-2016) belirtilmiş ise öğrenci kimlik kartı aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise öğrenci belgesi aslı.
 • İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için; okullarından alacakları imzalı mühürlü öğrenci belgesi ASLI.
 • You might be interested:  Izmir Ağrı Uçak Bileti Ne Kadar?

  Izmirim kart öğrenci kaç TL?

  İlk biniş tam ücreti 6,50 olurken, 120 dakika içinde 1. aktarma 1,20 TL, 2. aktarma 0,90 TL, 3. ve sonraki aktarmaların ise tüm fiyata dahil olduğu belirtildi. 2,40 TL olan öğrenci bileti ücretleri ise 2,20 TL oldu. Karara göre öğretmen ve 60 yaş kart ücretleri de 5 lira 60 kuruş olarak belirlendi.

  Öğrenci kartı nasıl çıkarabiliriz?

  İsterseniz internet üzerinden online olarak ya da İstanbulkart Başvuru Merkezlerine bireysel olarak başvurarak kartınızı temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden online öğrenci akbili başvurusu yapmak için https://bireysel.istanbulkart. istanbul/ adresine girerek kayıt olmanız gerekiyor.

  Eshot öğrenci Kartı kaç yaş sınırı?

  7) 0-6 yaş arası çocuklar yanlarında ebeveynleri bulunmak şartı ile ücretsiz binişten faydalanabilir, ancak ayrı bir koltuk kullanamazlar. İlköğretimden itibaren her öğrenci İdaremizce verilecek resimli öğrenci kartı ile indirimli biniş yapabilir.

  Öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

  Öğrenci Belgesi,Kimlik Kartı, Diğer Belgeler

  Öğrenci kimliklerinin basım işlemleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Öğrenci kimliklerini yenilemek isteyen öğrenciler, belirlenen ücreti ödedikten sonra birim öğrenci işleri bürosuna dilekçe ile başvurmalıdır.

  İnternetten öğrenci kartı nasıl alınır?

  Online öğrenci akbili başvurusu yapmak için önce https://bireysel.istanbulkart. istanbul/ adresine girmeli ve kayıt olmalısınız. Kayıt yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı sisteme kaydetmelisiniz. Başvurunuzu yaparken kredi kartıyla başvuru ücretini ödeyerek işleminizi yapabilirsiniz.

  Eshot öğrenci Kartı ne kadar?

  Öğrenci binişi 2,20 TL; indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 5,64 TL olarak belirlendi. Bu hatlarda, 05.00-07.00 ve 19.00-20.00 saatleri arasında uygulanan yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti de geçerli.

  Öğrenci kartı için ne gerekli 2022?

  Öğrenci akbili başvuru yapabilmeniz için yanınızda bulunması gereken evraklar; nüfus cüzdanı, 1 adet vesikalık fotoğraf ve öğrenci belgesi. Bu belgeleri gösterip, ücretini ödeyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kartınızı gün içinde teslim alma şansınız da mevcut, tabi yoğunluk yoksa.

  You might be interested:  Izmir Mermer Fuarı Nerede?

  Izmir kart ne kadar basıyor?

  İlk biniş ücreti 1,73 TL olup 120 dakika içinde 1. aktarma 0,25 TL, 2. aktarma 0,25 TL ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  Izmir öğrenci ne kadar basıyor 2021?

  Öğrenci binişi 2,20 TL; indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 5,64 TL olarak belirlendi. Bu hatlarda, 05.00-07.00 ve 19.00-20.00 saatleri arasında uygulanan yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti de geçerli.

  Izmirde tam bilet ne kadar?

  01.06.2022 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. İlk Biniş Tam Ücreti 7,64 olup 120 dakika içinde 1.aktarma 1,41 TL, 2.aktarma 1,06 TL, 3.ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  Izmir’de öğrenci otobüs bileti ne kadar?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 6,50 TL olan tam biniş ücreti, 7,10 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,31 TL, ikinci aktarma ücreti ise 98 kuruş olarak belirlendi. Öğrenci biniş ücreti de 2,20 TL’den 2,40 TL’ye yükseltildi.

  Konak öğrenci kartı nereden alınır konum?

  KART BAŞVURU MERKEZLERİ

  Konak Kart Başvuru Merkezi Cumhuriyet Bulvarı No:36/B Zemin Kat Kapani İş Hanı Konak / İZMİR
  Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi (Fahrettin Altay Aktarma Merkezi) Üçkuyular İstinye Hareket Merkezi Bahçelerarası mh. Deniz Feneri Sk. No:2 Balçova/İzmir

  Çocuk izmirim kart nereden alınır?

  https://www.izmir.bel.tr/tr/CocukIzmirimKart linkinden kart başvuru hakkı sorgulaması yapılabilir. Sosyal Yardım Envanterine kayıtlı olup ayni ve nakdi destek alan kişiler Konak Kart Başvuru Merkezine, kimlik ve fotoğraf ile müracaat etmek suretiyle kart başvurusu yapılır.

  Eshot kartı nereden alınır?

  Konak, Bostanlı, Karşıyaka; Alsancak, Göztepe, Üçkuyular; Pasaport gibi yolcu yoğunluğunun bulunduğu iskelelerin tümünde gişeler mesai saatlerinde hizmet vermektedir. İskele gişelerinden kart bilet ve ulaşım kartı alınabilir, bakiye yüklenebilir. Tüm iskelelerde dolum makinaları bulunmaktadır.

  You might be interested:  Izmir Muş Uçak Bileti Ne Kadar?

  Öğrenci kartı için ne gerekli 2022?

  Öğrenci akbili başvuru yapabilmeniz için yanınızda bulunması gereken evraklar; nüfus cüzdanı, 1 adet vesikalık fotoğraf ve öğrenci belgesi. Bu belgeleri gösterip, ücretini ödeyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kartınızı gün içinde teslim alma şansınız da mevcut, tabi yoğunluk yoksa.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.