Izmir Konya Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek?

Projenin maliyeti aradan geçen sürede neredeyse 8 kat arttı. Sözleşmesi 2012’de imzalanan ve halen bitirilemeyen Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı projesinin tamamlanması 2025 yılına kaldı.

İzmir Konya hızlı tren var mı?

Konya Mavi Treni her gün Konya-İzmir Konya arasında seyahat etme imkânı sunmaktadır. Konya Mavi Treni Konya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa ve İzmir güzergahını takip etmekte, bu seferini ortalama 12 saatte tamamlamaktadır.

Konya İzmir hızlı tren ne zaman?

‘Konya Mavi Treni’ Konya > İzmir Tren Saatleri

Tren Adı-Kodu Kalkış Saati Varış Saati
KONYA MAVİ TRENİ İZMİR: 19.55 KONYA: 08.28
KONYA: 19.00 İZMİR: 07.26

Konya hızlı tren kaç saatte gidiyor?

İstanbul Konya Hızlı Tren seferleri kaç saat sürer sorusunun yanıtı: en erken 4 saat 57 dakika ve en çok 5 saat 9 dakika olacaktır.

İzmir hızlı tren istasyonu nerede?

Polatlı – İzmir yüksek standartlı demiryolu, Türkiye’nin Ankara ve İzmir şehirleri arasında inşa edilmekte olan yüksek standartlı demiryolu hattıdır. Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Polatlı YHT Garı’ndan başlayan 508 km (316 mi) uzunluğundaki demiryolu hattı, İzmir’in Konak ilçesindeki Basmane Garı’nda son bulacaktır.

You might be interested:  Kuşadasından Izmir Havaalanına Nasıl Gidilir?

İzmir Konya tren kaç TL?

İzmir – Konya arası tren bileti pulman vagonda 53 TL; yataklı vagonda ise iki kişi için 115,5 TL iken tek kişi içinse 177,5 TL’dir. TCDD’nin uyguladığı bazı indirimli bilet kategorileri bulunur: Gidiş dönüş bileti alanlara %15.

İzmir Konya arası kaç km hızlı tren?

İzmir Konya arası trenle 12 saat 33 dakika sürmektedir.

İzmir – Konya Arası

Araba Mesafesi 560 km
Otobüs Sefer Sayısı 77
Tren Sefer Sayısı 1

Konya izmir Mavi tren seferleri ne zaman başlayacak?

Covid-19 salgını nedeniyle 28 Mart 2020’de seferlerine ara verilen, tren seyahati severlerin ve gezginlerin gözdesi Doğu Ekspresi başta olmak üzere Güney, Van Gölü, Pamukkale, Ankara, Fırat, Erciyes, Ege, Göller ekspresleri ile Konya Mavi, İzmir Mavi, 4 Eylül Mavi trenleri yeniden yolcu taşımaya başlayacak.

Hızlı tren izmire gidiyor mu?

İzmir’e gelecek hızlı tren, Orta Anadolu’yu Ege ile bağlayacak ve 2023’de kullanıma açılacak.

İzmir hızlı tren nerelere gidiyor?

YHT İLE GÜVENLİ VE EMNİYETLİ SEYAHAT

503,3 kilometrelik YHT hattı, Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Manisa ve İzmir il sınırlarından geçecek olup, işletmesinde Emirdağ, Afyonkarahisar, Uşak, Salihli, Turgutlu ile Manisa bölgelerinde gar ve istasyonlar hizmet verecek.

Istanbul konya hızlı tren ne kadar sürüyor?

Seyahat Süresi : Konya-İstanbul (Söğütlüçeşme) : Yaklaşık 5 saattir.

Konya hızlı tren nerelerden geçiyor?

Konya-İstanbul güzergahında Halkalı, Bakırköy, Söğütlüçeşme, Bostancı, Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik YHT Garı, Bozüyük YHT Garı, Eskişehir, Selçuklu YHT Garı, Konya olmak üzere 13 adet istasyon bulunmaktadır.

Konya hızlı tren kaç para?

İstanbul Konya Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2022

İstanbul (Halkalı) Konya Yüksek Hızlı Tren bileti 2022 yılı fiyatları; 2+2 Pulman (Ekonomi) bileti 260,00 TL, 2+1 Pulman (Business) bileti 390,00 TL dir.

You might be interested:  Doubletree By Hilton Izmir Kimin?

Hızlı tren En son durağı neresi?

Ankara-İstanbul YHT hattı, son durak Pendik’teki banliyö hattıyla Marmaray’a entegre edilecek. Böylece Avrupa’dan Asya’ya kesintisiz ulaşım sağlanacak. Ankara-İstanbul arasında YHT ile seyahatin, uçaktan daha çok tercih edilmesi bekleniyor.

Ankara İzmir arası hızlı tren ne kadar?

Ankara ile İzmir ile tren

En iyi fiyat 160 TL
Yolculuk süresi 13 sa 25 dk
Günlük bağlantılar 2
İlk kalkış 00:00
Son kalkış 00:00

İzmir hızlı tren ne zaman açılacak?

İzmir hızlı tren ne zaman gelecek? YHT hattının Polatlı-Afyonkarahisar kesiminin 2021 yılı sonunda, Afyonkarahisar- İzmir kesiminin ise 2022 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Konya izmir Mavi tren seferleri ne zaman başlayacak?

Covid-19 salgını nedeniyle 28 Mart 2020’de seferlerine ara verilen, tren seyahati severlerin ve gezginlerin gözdesi Doğu Ekspresi başta olmak üzere Güney, Van Gölü, Pamukkale, Ankara, Fırat, Erciyes, Ege, Göller ekspresleri ile Konya Mavi, İzmir Mavi, 4 Eylül Mavi trenleri yeniden yolcu taşımaya başlayacak.

Yüksek hızlı tren hangi illerde var?

Yüksek Hızlı Tren ülkemizde ilk olarak Ankara-Eskişehir arasında hizmet vermiştir. Daha sonra yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamıştır. Günümüzde halen daha yaygınlaşması büyük bir hızla devam eden Yüksek Hızlı Tren, şu anda da Konya, Eskişehir, İstanbul, Ankara şehirlerinde hizmet vermektedir.

Konya’ya hızlı tren var mı?

İstanbul Konya Yüksek Hızlı Treni günde 3 sefer gerçekleştirmektedir. Önceden 2 sefer olan bu tren hattı yoğunluktan dolayı günde 3 sefere çıkartılmıştır. Bu sayede günde daha fazla yolcuya bu seyahat etme imkânı sunulmuştur. Trenin son durağı Konya olmaktadır.

Konya hızlı tren nerelere gidiyor?

Konya yüksek hızlı tren ile yolculuk süresi ise 1 saat 45 dakika sürüyor. Konya-İstanbul yüksek hızlı tren durakları sırasıyla Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı duraklarına uğruyor. İki şehir arasında toplamda 6 sefer düzenleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.