Izmir Kent Kart Nasıl Alınır?

Konak, Bostanlı, Karşıyaka; Alsancak, Göztepe, Üçkuyular; Pasaport gibi yolcu yoğunluğunun bulunduğu iskelelerin tümünde gişeler mesai saatlerinde hizmet vermektedir. İskele gişelerinden kart bilet ve ulaşım kartı alınabilir, bakiye yüklenebilir. Tüm iskelelerde dolum makinaları bulunmaktadır.

Izmirim kart nasıl çıkar?

Şahsen veya internetten ön başvuru yapmış kişiler kart başvuru merkezlerine müracaat ederek 10 dakika içinde kartını teslim alır. Yapılan işlemlerde kart sahibine ait Fotoğraflı bir Kimlik belgesinin ibrazı zorunludur.

Izmirim kart kaç TL 2022?

ESHOT’un resmi internet adresinde yer alan bilgiler doğrultusunda, tam kart 4,70 TL’den 6.50 TL’ye; öğrenci 1,64 TL’den 2.20 TL’ye, öğretmen ve 60 yaş üstü 4,06 TL’den 5,60 TL’ye yükseltildi. Bilet 35 ve Kontörlü Ulaşım Kartları da, her basımda 1 kontör ödemesi yapıyor.

Nereden izmirim kart alabilirim?

 • Konak Kart Başvuru Merkezi.
 • Konak Kart Başvuru Merkezi.
 • Üçyol Kart Başvuru Merkezi (Metro Betonyol Çıkışı)
 • Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi (Fahrettin Altay Aktarma Merkezi)
 • Bornova Kart Başvuru Merkezi (Bornova Metro Aktarma )
 • Şirinyer Kart Başvuru Merkezi.
 • Otogar Kart Başvuru Merkezi.
 • You might be interested:  Izmir Bit Pazarı Ne Zaman?

  Kent Kart nasıl alınır?

  Ücretsiz Kocaeli Kartı’ndan faydalanmak isteyen kişilerin de durumlarını bildiren uygun belgelerle başvuru yapması gerekiyor. 65 Yaş ve Üzeri Ücretsiz Kocaeli Kent Kart sahibi olmak için nüfus cüzdanı fotokopisi ve son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf ile başvuru yapılması gerekiyor.

  Izmirim kart kaç günde çıkar?

  Not : Şahsen ve internet ön başvuru yapan başvuru sahiplerine, kart başvuru merkezlerine gitmeleri halinde 10 dakikada kart teslimi yapılır. Yapılan işlemlerde kart sahibine ait Fotoğraflı bir Kimlik belgesinin ibrazı zorunludur.

  Izmirim kart almak ne kadar?

  İzmirim Kart Ücretleri

  Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş Kartı ücreti 10 TL olup kayıp, çalıntı ya da yıpranma nedeniyle kartınızı yenilemeniz için 20 TL ödemeniz gerekiyor.

  Izmirim kart tek biniş ne kadar?

  İlk biniş ücreti 1,73 TL olup 120 dakika içinde 1. aktarma 0,25 TL, 2. aktarma 0,25 TL ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  Izmir Kent Kart tam ne kadar?

  İşte yeni biniş ücretleri

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

  Izban’a binmek için kartta ne kadar olmalı?

  PERSONEL ULAŞIM KARTI

  BİLET 35 Tüm binişler için 3 kontördür.

  Izmir Eshot kartı nasıl alınır?

  Kontrollü sosyal hayat kuralları uyarınca öğrenci kartı ilk başvuruları www.izmirimkart.com.tr adresi üzerinden yapılmakta olup, biyometrik fotoğraf ve kimliğinizle Kart Başvuru Merkezlerimizden kartınızı teslim alabilirsiniz.

  İzmirim Kart kalkıyor mu?

  Eski tip kartlara dolum yapılabilecek son tarihin 31 Ekim 2016 olarak belirlendiği ve bu kartların 30 Kasım 2016 tarihinden itibaren geçersiz olacağı bildirildi. Mevcut bakiyelerin aktarılacağı İzmirim Kart’ta 90 dakika sistemi aynen devam edecek. Elinde İzmirim Kart olanlar herhangi bir değişiklik yapmayacak.

  You might be interested:  Izmir De Hafta Sonu Nereye Gidilir?

  İzmirim Kart cumartesi açık mı?

  Haftanın beş (5) iş günü mesai verilmektedir.

  Kent kart ne kadara çıkartılıyor?

  Alınan KENTKART’lar 10 yıl kullanılabiliyor. Kart ücreti olarak Ankara’da 22, İzmir, İstanbul ve Bursa’da da 10’ar TL alınıyor. Tekrar talep edilmesi halinde İzmir’de 20 TL alınırken Bursa’da her yıl 10 TL vize ücreti alınıyor. Kocaeli de KENTKART için sadece 5 TL veriliyor ve 10 başka bir ücret ödenmiyor.

  Izmit kent kart ne kadar?

  Kent Kart sahibi olabilmeniz için 5 TL ücret ödemelisiniz. Satın aldığınız Kent Kartlar 10 yıl kullanılabilmektedir. Paralı ulaşıma göre daha ekonomik bir yolculuk yapma avantajı sağlamaktadır. Belediye otobüslerinin tam bir kişi ücreti 3 TL, öğrenci ücreti ise 2 TL’dir.

  Otobüs kartı nasıl çıkarılır?

  Bunun da 2 yolu bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden online olarak ya da İstanbulkart Başvuru Merkezlerine bireysel olarak başvurarak kartınızı temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden online öğrenci akbili başvurusu yapmak için https://bireysel.istanbulkart. istanbul/ adresine girerek kayıt olmanız gerekiyor.

  Izmir Eshot kartı nasıl alınır?

  Kontrollü sosyal hayat kuralları uyarınca öğrenci kartı ilk başvuruları www.izmirimkart.com.tr adresi üzerinden yapılmakta olup, biyometrik fotoğraf ve kimliğinizle Kart Başvuru Merkezlerimizden kartınızı teslim alabilirsiniz.

  İzmirim Kart 1 Basım ne kadar?

  İlk biniş ücreti 1,73 TL olup 120 dakika içinde 1. aktarma 0,25 TL, 2. aktarma 0,25 TL ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  Izmir Kentkart ne kadar?

  01.06.2022 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. İlk Biniş Tam Ücreti 7,64 olup 120 dakika içinde 1.aktarma 1,41 TL, 2.aktarma 1,06 TL, 3.ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  Izmir metro kartı nasıl alınır?

  Nasıl Alınır? İzmirim Kartınızı, şehirdeki tüm satış noktaları ve dolum gişelerinden, ayrıca 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren 16 noktada kurulan geçici satış ve dolum istasyonlarından satın alabilir ve dolum yapabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.