Izmir Kalem Adası Nerede?

İzmir ilimizin Dikili ilçesinde bulunmaktadır. Bademli Köyü’ne toplamda 450 km uzaklıktadır. Muazzam bitki örtüsü ve palmiyeleri ile meşhurdur.

Kalem Adası ücretli mi?

Garip Adası ve Kalem Adası’na giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Konaklama için tercih etmek isterseniz, Kalem Adası’nda yer alan Oliviera Resort’u tercih edebilirsiniz. Otelin özel plajını ise belirli bir ücret karşılığında günübirlik olarak kullanabilirsiniz.

Kalem adasında nerede denize girilir?

Ünlülerin Tatil Tercihi

Ünlülerin zaman zaman magazin muhabirlerinden kaçmak için de tercih ettiği Kalem Adası Oliviera Resort, deniz tatili sevenlerin en az bir kere ziyaret etmeleri gereken özel bir durak. Adanın kendine has incecik kumu ve son derece rahat mobilyalarla döşenmiş bir plajı var.

Kalem Adası Nerede Kalınır?

Kalem Adası’nda Konaklama Seçenekleri

Ada tamamen bir otel olmasından dolayı tek konaklama seçeneğiniz de Oliviera Resort oteldir. Fakat adaya günü birlik yapılan tekne turlarına katılabilir ve adayı yalnızca belirli bir mesafeden görebilirsiniz. Kalem Adası’na yakın olan Bademli Köyü’nde de konaklama şansınız vardır.

Kalem Adası kime ait?

Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

You might be interested:  Izmir Asansör Nerede?

Kalem Adası kime satıldı?

406’da Atina ile Sparta arasında geçen ve yüzlerce geminin katıldığı, dönemin en büyük deniz savaşına tanıklık etti. Son günlerde adanın gündemde olmasının sebebi ise Kalem adasının sahibi olan Dartar Ailesi tarafından adanın 400 milyon liraya satışa çıkarılması oldu.

Bademli köyünde nerede denize girilir?

Bademli (Dikili) Denize Girilecek Yerler? (En İyi Noktalar)

 1. 1 – Zindancık Koyu (Killik) İlk olarak Küçük Zindancık Koyu veya Killik plajı olarak adlandırılan bölgeden bahsedelim.
 2. 2 – Fame Beach.
 3. 3 – Pissa Plajı
 4. 4 – Hanımın Koyu (Kokarotlu Koyu)
 5. 5 – Garip Adası ve Tekne Turu.
 6. 6 – Kalem Adası / Oliviera Resort.

Pissa plajı ücretli mi?

Pissa Koyu’nda belediye tarafından işletilen bir plaj olup, giriş ücreti kişi başı 15 TL’dir. Şezlong ve şemsiye bulunmaktadır. Ayrıca aperatif yiyecek ve içecek de satılıyor.

Pissa Plajı Bademli nerede?

Pisa Koyu İzmir’in kuzey bölgesinde yer alan soğuk suyu ve tarihi güzellikleriyle bilinen Dikili beldesinde bulunmaktadır. Dikili’ye 10 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Bademli Köyü içerisinde yer alan bu koy ince kum ve beyaz deniziyle, gelen ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor.

Kalem Adası satıldı mı?

İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

Dikili Nerede Kalınır?

Dikili Tatili İçin Konaklama Önerileri

 • Hayıtlı Merada Termal Tatil Köyü & Sağlık Merkezi.
 • Vinocasa Butik Otel.
 • Dikili Villa Aile Pansiyonu.
 • Haliç Park Dikili.
 • Taşev Butik Otel.
 • Oliviera Resort.
 • Garip Ada nerede?

  Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

  You might be interested:  Schengen Vizesi Nasıl Alınır Izmir?

  Dartar ailesi ne iş yapar?

  Ve 2007’de de 6 kardeşin en büyüğü İhsan Dartar’ın öncülüğünde kurulan Oliviera Resort ile aile, turizm sektörüne adım atar. İhsan Dartar, kardeşlerinden aldığı güç ve destekle bugün Türkiye’de tek ve dünyada sayılı denebilecek özel ada oteli konseptini hayata geçirmiş.

  Ali dartar kimdir?

  İzmir Dikili’de babaları Yüksel Dartar’dan miras kalan Garip Ada’yı 35 milyon dolara Fi Yapı’ya satan Dartar Kardeş’lerden Ali Dartar, ticaret ve turizm işine atılmak için kız kardeşleriyle İstanbul’da bir şirket kurdu.

  Istanbul Kaşık Adası kime ait?

  Kınalıada’nın karşısındaki Kaşık Adası’nın sahibi Ali Dinçkök. Bodrum Gündoğan Koyu’nun hemen karşısındaki Apostrol Adası, Ömer Dinçkök’e ait. Daha önce Uzan Ailesi’ne ait olan ve TMSF tarafından satışa çıkarılan Zeytin Adası’nı ise 15 milyon 250 bin liraya Ahmet Nazif Zorlu satın almıştı.

  Kalem Adası satıldı mı?

  ‘Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası, 400 milyon liraya satışa çıkarıldı. İzmir’in Dikili ilçesindeki Bademli Köyü’ne 500 metre mesafede olan ada, turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumuyla ilgi çekiyor.

  Hanımın koyu nerede?

  Bu yüzden koya yalnızca iki yolla ulaşılabilir. Hemen yanındaki Pissa Plajı’ndan 15-20 dakika yüzerek veya tekne ile koya yanaşarak ulaşmak. Sakin bir denizi ve yumuşak beyaz kumlarıyla görülmesi gereken yerlerdendir.

  Garip Ada nerede?

  Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

  Küçük Zindancık koyu nerede?

  Zindancık Koyu ve Plajı, İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. İzmir’den 115 km Dikili merkeze 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bademli Köyü mevkiindedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.