Izmir Kalem Adası Kimin?

Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

Kalem Adası kime satıldı?

406’da Atina ile Sparta arasında geçen ve yüzlerce geminin katıldığı, dönemin en büyük deniz savaşına tanıklık etti. Son günlerde adanın gündemde olmasının sebebi ise Kalem adasının sahibi olan Dartar Ailesi tarafından adanın 400 milyon liraya satışa çıkarılması oldu.

Dartar ailesi ne iş yapar?

Ve 2007’de de 6 kardeşin en büyüğü İhsan Dartar’ın öncülüğünde kurulan Oliviera Resort ile aile, turizm sektörüne adım atar. İhsan Dartar, kardeşlerinden aldığı güç ve destekle bugün Türkiye’de tek ve dünyada sayılı denebilecek özel ada oteli konseptini hayata geçirmiş.

Yüksel dartar kim?

Disütaş’ın sahibi Yüksel Dartar, Dikili’nin Bademler Koyu’ndaki asıl ismi Garip Ada olan bugünkü Kalem Adası’nın büyük bölümünü de 1973’te satın almıştı. Kalem Adası 1. derecede arkeolojik ve doğal sit alanı olmasına rağmen Yüksel Dartar adaya kaçak konutlar inşa etti.

Kalem Adası nereye bağlı?

İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

You might be interested:  Izmir Kars Uçak Bileti Ne Kadar?

Kalem Adası satıldı mı?

‘Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası, 400 milyon liraya satışa çıkarıldı. İzmir’in Dikili ilçesindeki Bademli Köyü’ne 500 metre mesafede olan ada, turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumuyla ilgi çekiyor.

Kalem Adası ne kadara satıldı?

İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

Kaşık Adası kime ait?

Kınalıada’nın karşısındaki Kaşık Adası’nın sahibi Ali Dinçkök. Bodrum Gündoğan Koyu’nun hemen karşısındaki Apostrol Adası, Ömer Dinçkök’e ait. Daha önce Uzan Ailesi’ne ait olan ve TMSF tarafından satışa çıkarılan Zeytin Adası’nı ise 15 milyon 250 bin liraya Ahmet Nazif Zorlu satın almıştı.

Bademli Kalem Adası nerede?

Ege’nin incisi olarak nitelendirilen Kalem Adası, İzmir şehrinin Dikili ilçesinde, ülkemizin ilk ve tek ada otelini barındırmaktadır. Bademli Köyü’ne 450 kilometre uzaklıkta yer alan ada, palmiyeleri ve muazzam bitki örtüsü ile meşhurdur.

Kalem Adası ücretli mi?

Garip Adası ve Kalem Adası’na giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Konaklama için tercih etmek isterseniz, Kalem Adası’nda yer alan Oliviera Resort’u tercih edebilirsiniz. Otelin özel plajını ise belirli bir ücret karşılığında günübirlik olarak kullanabilirsiniz.

Kalem adasında nerede denize girilir?

Ünlülerin Tatil Tercihi

Ünlülerin zaman zaman magazin muhabirlerinden kaçmak için de tercih ettiği Kalem Adası Oliviera Resort, deniz tatili sevenlerin en az bir kere ziyaret etmeleri gereken özel bir durak. Adanın kendine has incecik kumu ve son derece rahat mobilyalarla döşenmiş bir plajı var.

You might be interested:  Izmir Metro Kart Nasıl Alınır?

Garip Ada nerede?

Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

Ahtamar nerede?

Akdamar Adası (Ahtamar veya Ağtamar biçimlerinde de yazılır; Ermenice: Աղթամար Akhtamar), Türkiye’nin Van ve Bitlis illeri arasında bulunan Van Gölü’nün içinde yer alan ikinci büyük adadır. Van’ın Gevaş ilçesi sınırları içerisinde yer alan adada Ermeniler´den kalma bir kilise bulunur.

Yassıca Ada nerede?

İzmir ili Urla ilçesine bağlı olan ada, Urla’nın Çeşmealtı tatil beldesinin karşısına düşer. Pırnarlı Ada’nın 1 kilometre kuzeyinde ve Çeşmealtı sahilinin de 4 kilometre kadar doğusundadır. Meskûn olmayan yaklaşık olarak 0,25 kilometrekarelik bir adadır.

Küçük Zindancık koyu nerede?

Zindancık Koyu ve Plajı, İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. İzmir’den 115 km Dikili merkeze 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bademli Köyü mevkiindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.