Izmir Ilıca Plajı Nerede?

İzmir İli sınırları içinde bulunan Ilıca Plajı; Alaçatı ve Çeşme arasında bulunur. Boyalık Mevkii civarında bulunan Ilıca Plajı denizi berrak bir suya sahiptir.

Ilıca Halk Plajı Nerede?

Ilıca plajı, İzmir ilinin çeşme ilçesinde bulunmaktadır. Bu plaj Çeşme’ye yalnızca 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Çeşme’ye varıldığında Ilıca yolu sapağına saparak yaklaşık yarım saatte ulaşmak mümkündür. Fakat Çeşme’ye hiç girmeden Çeşme çevreyolundan hemen 7 km sürecek yolculuk ile de varmak mümkündür.

Ilıca Plajı kaç para?

Ilıca Plajı Ücretsizdir.

Plaja girişler ücretsizdir. Plaj boyunca şezlong veya şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfeler yer alıyor. Ayrıca plajda voleybol sahaları da yer alıyor. Bunun dışında su sporları yapmak isteyen kişiler Sheraton otel tarafından sunulan su sporları kulübüne kayıt olabilirler.

Ilıca Plajı halk plajı mı?

Çok uzun bir halk plajı.

Ilıca Plajı denizi nasıl?

Yer altından çıkan sıcak ve mineralli sular ılıca plajını sıcak ve şifalı kılmaktadır. İzmir Çeşme yolu üzerinde ve Çeşme’ye 5 km uzaklıkta denizin kıyısında bulunan kaplıca plajı ve ılıcası dünyada en enteresan ve en zor bulunan ılıcalar dan biridir. Suların sıcaklığı 58 aşama civarındadır.

You might be interested:  Izmir Anadolu Imam Hatip Lisesi Nerede?

İzmir Ilıca nasıl bir yer?

İzmir Çeşme yolu üzerinde ve Çeşme’ye 5 km uzaklıkta denizin kıyısında bulunan Ilıca plajı ve ılıcası dünyada en ilginç ve en zor bulunan ılıcalar dan bir tanesidir. Suların sıcaklığı 58 derece civarındadır. Romatizmaların kronik olarak her şekli, kadın ve deri hastalığı gibi bir çok derde deva oluyor.

Ilıca halk plajında duş var mı?

Ilıca Halk Plajı giriş ücreti

2017 yılı yaz sezonu sonuna kadar özel bir firma tarafından işletilen Ilıca Plajı’nda şezlong, şemsiye, duş ve soyunma kabinleri için ücret alınıyordu. 2018 yılı sezonu başında Çeşme Belediyesi’nin kiraladığı plajda şemsiye, şezlong hizmetleri ziyaretçilere ücretsiz sağlanıyor.

Ilıca denizi sıcak mı?

Denizi, adından da anlaşılacağı üzre ılık. Soğuk su sevmeyenler için ideal. Hele Ayvalık ve Akçay’ın o demir gibi sularından sonra saatlerce suda kalsanız dahi sıkıntı yok.

Ilıca plajında tuvalet var mı?

Plajda ücretsiz WC ve duş imkanı var. Plajda seyyar olarak yiyecek satanlar var, ayrıca kafeterya mevcut.

Ilıca denizi dalgalı mı?

Ilıca Plajı

Mavi ve yeşilin en güzel tonlarına sahip olan deniz, çoğu zaman dalgalı oluyor. Plajda soyunma kabinleri, şezlong ve diğer plaj hizmetleri bulunmakta. İsterseniz kendi şemsiyenizi de getirebilirsiniz.

Ilıca Plajı neden sıcak?

Ilıca plajı Çeşme’nin en iltimaslı plajıdır. Nedeni ise ilginçtir ki, sıcak su kaynakları. deniz içerisinden çıkan sıcak su kaynakları serin Çeşme denizinin aksine Ilıca plajını daha sıcak hale getirmektedir.

Çeşme Ilıca Plajı soğuk mu?

Çeşme’ye her sene gitmeyi ve özellikle ılıca plajında denize girmeyi planlarım. Çeşme’ye yolunuz düşerse, mutlaka ılıca plajında 1 gününüzü geçirin derim. Sabahları deniz durgun, öğleden sonra dalgalı. bilgilerinize

Ilıca’da neler var?

 • Ilıca Plajı
 • Delikli Koyu.
 • Çeşme Altınkum Plajı
 • Çesme Kalesi.
 • Aqua Toy City.
 • Alaçatı Yel Değirmenleri Parkı
 • Flyinn Beach.
 • Zio Beach Alacati.
 • You might be interested:  Izmir Güzelyalı Nasıl Bir Yer?

  Ilıca Plajı ne yenir?

  Ilıca ve civarındaki mekânları sıralayacak olursak, Dost Pide & Pizza, güzel bir akşam yemeği için Altınkapı Restoran, aperatif için İsot Büfe, Veysis Cafe & Restoran, özellikle kumru için Kumrucu Aykut, değişmez lezzet yaprak döner isterseniz Doruk Yaprak Döner gibi mekânları tercih edebilirsiniz ve Ilıca Halk Plajı’

  Çeşme Ilıca Plajı rüzgarlı mı?

  ılıca plajının kite surfing için uygun mekanlardan olduğunu da hatırlatmak lazım. alaçatı ile ılıca tam zıt istikametteler. alaçatı, etrafındaki tepelerin yerleşimi sebebiyle rüzgarı çok daha kuvvetli alır ancak rüzgar olduğu vakit ılıca plajında da kite surfing için uygun dalgalar oluşur.

  Ilıca plajında nerede denize girilir?

  Ilıca ile Çeşme arasında bulunan Boyalık Plajı, sakinliğiyle ve turkuaz renkli muhteşem deniziyle ziyaretçilerini büyülüyor. Deniz o kadar berrak ki balıkların size nasıl eşlik ettiğini izleyebilirsiniz. Oldukça sığ denizi çocuklu aileler için uygun.

  Ilıca halk plajında duş var mı?

  Ilıca Halk Plajı giriş ücreti

  2017 yılı yaz sezonu sonuna kadar özel bir firma tarafından işletilen Ilıca Plajı’nda şezlong, şemsiye, duş ve soyunma kabinleri için ücret alınıyordu. 2018 yılı sezonu başında Çeşme Belediyesi’nin kiraladığı plajda şemsiye, şezlong hizmetleri ziyaretçilere ücretsiz sağlanıyor.

  Çeşme merkezden Ilıca Plajına nasıl gidilir?

  Bunun için yapılması gereken tek şey Çeşme merkezden kalkan Ilıca Plajı’ndan geçen dolmuşlara binmek. Toplu taşıma araçları yerine özel araç ile Ilıca Halk Plajı’na gitmek isteyenler Çeşme merkezden yola devam ederek Ilıca tabelalarını takip edebilirler.

  İzmir Çeşme Ilıca Plajı nasıl gidilir?

  Ilıca Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. İzmir merkezinden Çeşme Seyahat otobüslerini kullanarak Ilıca Terminali’ne kadar gelinebiliyor. Ilıca Terminalinden plaja yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.