Izmir Hdp Binası Nerede?

Poyraz’ın öldürüldüğü HDP İzmir il binası, şehrin işlek merkezlerinden Şair Eşref Bulvarı’nda bir iş merkezinin ikinci katında. Binada 80’i aşkın iş yeri var ve giriş çıkışları kontrol eden bir bina görevlisi yok.

Izmir HDP il binası hangi ilçede?

17 Haziran 2021, saat 11.05’te Onur Gencer, Halkların Demokratik Partisinin İzmir’in Konak ilçesindeki Şair Eşref Bulvarı’nda bulunan il başkanlığı binasına girip tabanca ile ateş açarak parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdü.

Hdp’nin başında kim var?

Eş genel başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan’dır.

Halkların Demokratik Partisi
Kısaltma HDP
Eş Genel Başkanlar Mithat Sancar Pervin Buldan
Onursal Genel Başkan Ertuğrul Kürkçü
Parti sözcüsü Ebru Günay

Selahattin Demirtaş Arap mı?

Selahattin Demirtaş (d. 10 Nisan 1973; Palu, Elazığ), Zaza asıllı Türk avukat ve siyasetçi. 22 Haziran 2014’te seçildiği Halkların Demokratik Partisi eş genel başkanlığı görevini 11 Şubat 2018 tarihine kadar yürütmüştür.

Kürtler ilk meclise ne zaman girdi?

Kuruluşu. Ekim 1989’da Paris’te düzenlenen ‘Kürt Ulusal Kimliği ve İnsan Hakları’ konulu bir konferansa katılan Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) milletvekilleri Kenan Sönmez, İsmail Hakkı Önal, Ahmet Türk, Mehmet Ali Eren, Adnan Ekmen, Mahmut Alınak, Salih Sümer 16 Kasım’da partiden ihraç edildi.

BDP yi kim kapattı?

Barış ve Demokrasi Partisi
Kurucu Mustafa Ayzit
Kuruluş tarihi 2 Mayıs 2008
Kapanış tarihi 11 Temmuz 2014 (İsim değişikliğiyle birlikte.)
Önceli Demokratik Toplum Partisi

Cemşit Paşa kimdir?

Osmanlı Yönetiminde Palu Sancağının ilk hakimi olan Cemşid Bey, savaş sonrası harap olmuş Palu şehrinde imar faaliyetlerine başlamış ve halkın geçim sıkıntısını gidermek üzere çalışmalarda bulunmuştur. Palu’ya uzun bir süre hükmetmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.