Izmir Havalimanından Alaçatıya Nasıl Gidilir?

İzmir Havaalanından Alaçatı’ya nasıl gidilir; 1-Havaş ile Çeşme’ye gidilir, Çeşme’den minibüslere binilir. 2-Metro ile bir kez aktarma yapılarak Üçkuyular otobüs terminalinden otobüslere binilir.
Alaçatı’ya hava yolu kullanarak gitmek isterseniz bulunduğunuz şehirden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçmanız gerekiyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Alaçatı’ya ulaşmak için HAVAŞ otobüslerini kullanabilirsiniz. Bilet ücreti 2020 yılında 40 TL olan otobüs yolculuğu yaklaşık 75 dakika sürüyor.

Izmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

Eshotla Alaçatıya nasıl gidilir?

ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmeti veren otobüs firması. İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı’ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı’da inebilirsiniz.

Alaçatı Izmir Adnan Menderes arası kaç km?

Alaçatı’ya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 90 km. sonra ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Istinye Park Ne Kadar Büyük?

Izmir Adnan Menderes Havalimanından çeşmeye nasıl gidilir?

Havalimanı’ndan Çeşme’ye gitmek için ise İZBAN trenine binebilir ve aktarma noktası olan Fahrettin Altay durağında inebilirsiniz. Daha sonra buradan hareket eden 984 numaralı Urla otobüsüne binerek Urla’da inmeli ve ardından 760 numaralı Çeşme belediye otobüsüne binerek Çeşme’ye olan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Izmir Alaçatı ne kadar sürer?

İzmir Havalimanı Alaçatı arası 85 km olup yolculuk ortalama 1 saat 10 dakikadır.

Alaçatı otobüsle kaç saat?

İstanbul – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 8 saat 39 dakika sürmektedir. İstanbul – Alaçatı arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

760 nereden kalkıyor?

760 otobüs hattı (Urla), Çeşme Terminal İçi durağından başlayıp Urla durağına gidene kadar 70 duraklartan geçiyor.

761 ESHOT kaç TL?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL, öğrenci ücreti 4,30 TL, indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemine dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

Gitmeden önce Alaçatı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Alaçatı, İzmir’in en gözde tatil beldesi olarak biliniyor. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Alaçatı, bilmeyenler için ise tam bir labirent.

 • Alaçatı butik otelleri tek kelimeyle nefis.
 • Alaçatı gece hayatı oldukça hareketli.
 • 3. Topuklu ayakkabı giyecekler dikkat.
 • Midye ve Çeşme kumrusunun tadına bakın.
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı Alaçatı arası kaç saat?

  Havaş Alaçatı İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası Yolculuk Süresi. Yaklaşık 75 dakika olup, hava koşullarna ve trafik yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

  Alaçatı İzmir Otogar kaç saat?

  İzmir – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 32dk sürmektedir.

  You might be interested:  Izmir Köfte Yanına Ne Gider?

  İzmir buca Havaalanı arası kaç km?

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Buca İzmir arası kaç km yaklaşık olarak toplam 11 Kilometre mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Buca İzmir arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 22 dakika sürecektir.

  Izmir Çeşme Havaş kaç saat?

  HAVAŞ-ÇEŞME (Havaş)

  Ek bilgi: HAVAŞ-ÇEŞME hattında 4 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 63 dakika.

  Izmir Çeşme Havaş kaç TL?

  Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 52 TL’ye Çeşme Otogara bırakmaktadır, İzmir Havaalanından Alaçatı Merkeze ise Havaş ücreti 52 TL’dir.

  Adnan Menderes Çeşme Havaş ne kadar?

  Çeşme Havaş Fiyatları

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 80 TL’ye Çeşme – Alaçatı Otogara gidebilirsiniz. ( 2022 güncel fiyattır.) Urla ilçesi ise kişi başı 65 TL’dir.

  Alaçatı İzmir Otogar kaç saat?

  İzmir – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 32dk sürmektedir.

  İzmir çeşme arası kaç kilometredir?

  İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

  Sığacık İzmir arası kaç km?

  – İzmir merkezden Sığacık 52 km ve 50 dakika sürüyor. – Alaçatı – Sığacık arası 76 km, 1 saat sürüyor.

  Alaçatı nerede hangi ilde?

  Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi’ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.