Izmir Havaalanından Seferihisar A Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Seferihisar’a ulaşım Havalimanı İZBAN İstasyonu’ndan İZBAN trenine binerek Cumaovası İstasyonu’ndan 829 numaralı Seferihisar-Cumaovası Aktarma otobüsünü kullanarak Seferihisar’a ulaşabilirsiniz.

Hangi şehirlerden Seferihisar’a gidilir?

Seferihisar’a arabayla nasıl gidilir: İstanbul’a 600 km, Ankara’ya 640 km ve Bursa’ya 378 km ;uzaklıkta olan Seferihisar’a ulaşım için İzmir kent merkezine gelmek gerekiyor. İzmir kent merkezinden Çeşme Otoyolu’nu kullanarak Seferihisar çıkışından çıkarak 30 km daha ilerledikten sonra Seferihisar’a ulaşabilirsiniz.

Seferihisar, İzmir’in güneybatısında yer alan bir yerdir.?

Seferihisar, İzmir ‘in güneybatısında, kuzeyde Urla ve Güzelbahçe, doğuda Menderes, batısı ve güneyde ise Ege Denizi ile çevrili bir tatil beldesi. İzmir kent merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Seferihisar’ın mavi bayraklı plajları, antik kentleri, tarihi güzellikleri, deniz kokan Sığacık Köyü her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Seferihisar’a uçakla Nasıl gidilir?

Seferihisar’a uçakla nasıl gidilir: Seferihisar’a en yakın havalimanı İzmir’de. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok kentinden direkt uçak seferleri yapılıyor. Havalimanı, Seferihisar’a 55 km uzaklıkta.

You might be interested:  Izmir Kitap Fuarı Ne Zaman Kapanacak?

Türkiye’nin en eski şehirlerinden biri olan Seferihisar?

Türkiye’de Cittaslow Ağı’na (Sakin Şehir) katılan ilk yerleşim yeri olan Seferihisar, ilçe toprakları içerisinde, MÖ 2 binlerde Akalardan kaçan Giritliler tarafından kurulan bir Karya yerleşimi olan Teos Antik Kenti yer alıyor. Mandalinası, güneş, jeotermal ve rüzgâr enerjisi kaynakları ile Seferihisar eşsiz ve bozulmamış bir Ege güzelliği.

Havaalanından seferihisara nasıl gidilir?

Havaalanından çıktıktan sonra, İZBAN hattını kullanarak Cumaovası durağında inmeniz gerekmektedir. Buradan, Seferihisar’a giden 829 no’lu otobüs hattını kullanarak ilçe merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile Seferihisar arası toplu taşıma ile yolculuk ortalama 1 saat sürmektedir.

Fahrettin Altay dan Seferihisar’a Nasıl Gidilir?

Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nden 975 ve 985 numaralı ESHOT otobüsleriyle Seferihisar ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. 975 numaralı belediye otobüsü Ulamış köyüne girmediğinden daha hızlı ulaşıyor. Belediye otobüsü dışında Üçkuyular Semt Garajı’ndan Seferihisar’a düzenli dolmuş seferleri var.

İzmir havaalanından Sığacık a nasıl gidilir?

Havalimanı’ndan Sığacık’a ulaşmak için havalimanındaki İZBAN İstasyonu’ndan Cumaovası’na geçip oradan 829 hat numaralı Cumaovası-Seferihisar belediye otobüsüne binebilirsiniz. Sığacık yol ayrımında indikten sonra ister otobüs, ister minibüs ile Sığacık’a ulaşabilirsiniz.

İzmir Seferihisar kaç para?

Seferihisar – İzmir Otobüs Seferi

En Ucuz Sefer 50,00 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Kamil Koç
Seferihisar – İzmir Kaç Saat? 1s 11dk
En Çok Sefer Yapan Firma Kamil Koç
Ortalama Fiyat 50,00 TL

Cumaovası Seferihisar arası kaç km?

Yaklaşık 40 – 45 km lik bir mesafe.

Fahrettin Altay Seferihisar arası kaç kilometre?

Seferihisar ile Fahrettin Altay Meydan Otobüs Durağı, İzmir arası 39 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 31 dakika sürecektir.

975 nereden kalkıyor?

975 otobüs hattı (F.Altay Aktarma), Seferihisar Son Durak durağından başlayıp Fahrettin Altay Aktarma Merkezi durağına gidene kadar 95 duraklartan geçiyor.

You might be interested:  Izmir Izban Kartı Nasıl Alınır?

İzmir Seferihisar otobüs kaç saat?

İzmir – Seferihisar arası otobüs yolculuğu ortalama 6sa 52dk sürmektedir.

Sığacık da nerede denize girilir?

Bu nedenle tatilcilerin birçoğu da her sene burayı tercih etmektedir.

 • Akkum Plajı Akkum Plajı Sığacık bölgesine en yakın ve en popüler plajlardan birisidir.
 • Akarca Plajı Mavi bayraklı olan Akarca Plajı halk plajıdır.
 • Emeksiz Plajı
 • Altınköy Plajı
 • Girlen Plajı
 • Siteler Bölgesi.
 • İzmir otogardan Sığacık a nasıl gidilir?

  İzmir-Sığacık dolmuş: Üçkuyular İlçe Terminali ya da İzmir Otogarı’ndan kalkan Seferihisar dolmuşları ile Sığacık yol ayrımına kadar gelinebiliyor. Yol ayrımında indikten sonra Sığacık dolmuşları aracılığıyla bu şirin mahalleye gidebilirsiniz.

  Sığacık ta nereye gidilir?

  Gezilecek Yerler

 • Teos Antik Kenti.
 • Sığacık Kaleiçi.
 • Sığacık Kalesi.
 • Sığacık Pazarı
 • Teos Marina.
 • Doğa Okulu.
 • Akkum Plajı
 • Akvaryum Plajı
 • Seferihisar otobüsü kaç para?

  İstanbul – Seferihisar Otobüs Seferi

  En Ucuz Sefer 549,00 TL
  Günlük Sefer Sayısı 6
  En Uygun Fiyatlı Firma Kamil Koç
  İstanbul – Seferihisar Kaç Saat? 8s 13dk
  En Çok Sefer Yapan Firma Kamil Koç

  837 Eshot kaç TL?

  Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL; öğrenci ücreti 4,30 TL; indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemi’ne dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

  798 Eshot kaç TL?

  9 ilçeye ESHOT müjdesi

  Tam Öğretmen
  798 Tire – Torbalı Aktarma 4,50 TL 2,75 TL
  Tam Öğretmen
  836 Kınık-Bergama 2,25 TL 1,60 TL
  835 Bergama-Aliağa Aktarma 4,50 TL 2,75 TL

  Seferihisar nasıl bir yer?

  Seferihisar Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir ilinde, şehrin güneybatısında kalan ve 1884 yılında ilçeleşmiş olan enfes bir ilçedir. M.Ö. 1000 yıllarından bu yana insanlar için yuva olan bu yer, zeytini, mandalinası, üzümü ve Atat Demirer filmleri ile ünlüdür.

  You might be interested:  Izmir Selçuk Ta Ne Yenir?

  Fahrettin Altay Seferihisar arası kaç kilometre?

  Seferihisar ile Fahrettin Altay Meydan Otobüs Durağı, İzmir arası 39 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 31 dakika sürecektir.

  Seferihisar Sığacık arası kaç kilometredir?

  Sığacık, Seferihisar merkezden 5 km uzakta, Kanuni’nin Rodos seferi için yaptırdığı kalenin surlarının içine saklanmış, Arnavut kaldırımlı sokaklara dizilmiş, avlulu, cumbalı, tahta panjurlu konaklarla dolu mükemmel korunmuş mimarisi, aydın sakinleri ve ruhu dinlendiren güzelliği ile film seti gibi bir sahil kasabası.

  İzmir Havaş çalışıyor mu?

  HAVAŞ-ŞEHİR MERKEZİ (Havaş)

  HAVAŞ-ŞEHİR MERKEZİ otobüs hattının ilk durağı Mavişehir Egepark (Havaş) olup son durağı Adnan Menderes Havalimanı (Havaş) durağıdır. HAVAŞ-ŞEHİR MERKEZİ (Havalimani), her gün çalışıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.