Izmir Gümüldür Nerede?

Ege Denizi kıyısında bulunan Gümüldür’ün batısında Payamlı ve kuzeyinde Tahtalı Barajı bulunmaktadır. İzmir Menderes sınırları içerisinde bulunan Gümüldür İzmir şehir merkezinin güneyinde bulunmaktadır.

Izmir Gümüldür hangi ilçeye bağlı?

Satsuma mandalinasıyla bilinen Gümüldür, İzmir’in Menderes ilçesinin sahil mahallesi. Maviyle yeşilin buluştuğu bir noktada, İzmir’in güneyinde, Ege Denizi kıyısında bulunan Gümüldür, 7 km’lik sahil şeridi, mavi bayraklı plajları, farklı bütçelere hitap eden konaklama tesisleri ile yaz turizminin gözdesi.

Izmir Gümüldür e nasıl gidilir?

Eğer yaz sezonu içinde geldiyseniz, her 15 dakikada bir kalkan Gümüldür minibüslerini tercih edebilirsiniz. Kışın ise yarım saat aralıkla çalışıyorlar. İzmir Otogar’dan Gümüldür’e ulaşım da oldukça rahat. Hemen Özdere minibüslerini sorun, size gösterirler.

Izmir Gümüldür ilçe mi?

‘Bütünşehir Yasası’ çerçevesinde de Gümüldür, Özdere beldeleri Menderes ilçesine, Ürkmez ve Doğanbey beldeleri de Seferihisar ilçesine bağlanmıştı. Özdere, Gümüldür, Ürkmez, Doğanbey mahalle muhtarlarından oluşan 15 kişilik heyet bu mahallerden oluşan yeni bir ilçe olması için düğmeye bastı.

Gümüldür e hangi otobüs gidiyor?

Bu Otobüs hatları Gümüldür yakınından geçiyor: 776, 778, 986.

Gümüldür Halk Plajı nasıl gidilir?

Menderes şehrinde Gümüldür Halk Plajı konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

  1. 776.
  2. Özdere – Ürkmez.
  3. 986. Ürkmez – Seferi̇hi̇sar.
  4. 987. Ürkmez – F. Altay Aktarma Merkezi̇
  5. 986. Ürkmez – Seferihisar.
You might be interested:  Izmir Müze Kart Nasıl Alınır?

İzmir Gümüldür arası kaç kilometredir?

İzmir – Gümüldür Arabayla Yol Tarifi Haritası, Kaç Saat, Km e-sehir.com›turkiye-haritasi/izmir-gumuldur…yol… Türkiye Haritası » İzmir – Gümüldür Arası Kaç Kilometre ve Yol Tarifi Haritası. 6 km İzmir – Gümüldür Arası Toplam Mesafe Ne Kadar, Uzaklık Kaç Km : 49 dakika.

İzmir Gümüldür denizi nasıl?

denizi çok temiz, o kadar ki balıkları bile görebiliyorsunuz yüzerken. denizin dibi ayna gibi. pırıl pırıl. bu beldenin bazı yerleri vardır ki tavuk, köfte ve lahmacun dışında yiyecek bir şey bulunmaz ve bütün gün düğün salonu kıvamında roman havaları çalar.

Izbanla Ürkmez e nasıl gidilir?

Havaalanından İZBAN+ESHOT kullanılarak 80 dakikalık toplu ulaşım ile ÜRKMEZ’e gelinebilir. 3) İzmir’in herhangi bir noktasından İZBAN raylı sistemine ulaşarak ÜRKMEZ’e gelinebilir. 4) İzmir Şehirler arası Otogar’dan minibüslerle 2 saatlik yolculukla ÜRKMEZ’e gelinebilir.

Ürkmez otobüsleri nereden kalkıyor?

Üçkuyular Pazaryeri’nde in. Pazar yerinin arka tarafından dolmuşlar kalkıyor, ordan Ürkmez dolmuşuna binebilirsin.

Adnan Menderes hangi ilçede?

Menderes, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında Seferihisar, kuzeyinde Gaziemir ve Karabağlar, kuzeydoğusunda Buca, doğusunda Torbalı, güneydoğusunda Selçuk ilçeleri, güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

Menderes, İzmir.

Menderes
Ülke Türkiye
İl İzmir
Coğrafi bölge Ege Bölgesi
İdare

Gümüldür Belediye mi?

İzmir’de belediye başkanlıkları iptal edilerek mahalle durumuna getirilen Özdere, Gümüldür, Ürkmez ve Doğanbey’in birleştirilerek yeni bir ilçe yapılması gündeme geldi.

Gümüldür hangi belediye?

Menderes Belediyesi,GÜMÜLDÜR’de Vahşice Mangal Yakma!

Bizler Gümüldür beldenizde yaşayan sakinleriz. Büyük şehirlerin gürültüsünden ve hava kirliliğinden kaçmak için sakin diyebileceğimiz beldenize yerleştik.

778 nereden kalkıyor?

778 otobüs hattı (Özdere), Kamp durağından başlayıp Cumhuriyet Mahallesi Meydan durağına gidene kadar 66 duraklartan geçiyor.

776 ESHOT kaç dakika?

776 (ESHOT)

You might be interested:  Izmir Tire Nerede?

776 (Cumaovası Akt.), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 776 hattında 79 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 100 dakika.

İzmir Gümüldür Tabiat Parkına nasıl gidilir?

Tabiat parkına en yakın duraklar ise Hacı Sadık Cami durağıdır. toplu taşıma araçları ile geldiğinizde bu durakta inerek kısa bir yürüyüş ile kolay bir şekilde hedefinize varabilirsiniz. Gümüldür Tabiat Parkına 986 ve 987 otobüs hatları gitmektedir. Girişlerde kişilerden günlük olarak 10 TL alınır.

İzmir Gümüldür denizi nasıl?

denizi çok temiz, o kadar ki balıkları bile görebiliyorsunuz yüzerken. denizin dibi ayna gibi. pırıl pırıl. bu beldenin bazı yerleri vardır ki tavuk, köfte ve lahmacun dışında yiyecek bir şey bulunmaz ve bütün gün düğün salonu kıvamında roman havaları çalar.

İzmir Özdere nerenin ilçesi?

Özdere, İzmir ilinin Menderes ilçesine bağlı olan bir tatil beldesidir. İzmir merkeze yaklaşık 70 km uzaklıkta yer almaktadır. Buranın güney ve batı bölgesinde Ege Denizi bulunur. Kuzeybatısında Seferihisar bölgesi, kuzeyinde Menderes ilçesi, doğu tarafında ise Torbalı ile Selçuk ilçeleri yer almaktadır.

İzmir Özdere hangi ilçeye bağlı?

Özdere Cumhuriyet, İzmir’in Menderes ilçesine bağlı bir mahalle.

İzmir Gümüldür nüfusu ne kadar?

GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK mahallesi nüfusu ( beldesine) bağlı MENDERES, İZMİR. GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK mahallesinin Nüfusu Toplam 4.461 tır. Bu nüfusun 2.279’si Erkek, 2.182’si Kadındır. İZMİR ili MENDERES ilçesi ( beldesine) bağlı GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.