Izmir Göztepe Nereye Bağlı?

Göztepe mahallesi, Konak ilçesi İzmir iline bağlıdır. Bu mahalle ülkemizin Ege Bölgesi içerisinde yer alır.
Göztepe, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir mahalledir.

Göztepe ilçesi nereye bağlı?

Göztepe, İstanbul, Anadolu Yakasında, Kadıköy İlçesi sınırları içinde bulunan bir mahalledir.

Göztepe Izmir nasıl bir yer?

Göztepe- Güzelyalı, sahil şeridiyle, yıllardır kanıtlanan kalitesiyle İzmir’in ve İzmirlilerin en uğrak semti olmayı başardı. Gözünüze ve ruhunuza hitap eden Güzelyalı’da, arkadaşlarınızla ya da ailenizle hafta sonlarını değerlendirip, yemek yiyip alışveriş yapabilirsiniz.

İstanbul Göztepe Avrupa yakasında mı?

Göztepe, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Bağcılar ilçesine bağlı 22 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde Fatih ve Demirkapı; batısında Mahmutbey; doğusunda Yüzyıl mahalleleri; kuzeyinde ise Esenler ilçesine sınırları içinde kalan askerî bölge bulunmaktadır.

İzmir’in hangi semti güzel?

İzmir’in en güzel semtleri farklı konumları ve özellikleri ile yaşamak isteyenlere davetiye çıkartıyor.

 • Karşıyaka.
 • Güzelbahçe.
 • Güzelyalı
 • Bostanlı
 • Karataş
 • Alsancak.
 • Bornova.
 • Çeşme.
 • İzmir’in en nezih semti neresi?

  Karşıyaka. İzmir denince akla gelen belki ilk merkez olan Karşıyaka, hareketli hayatı, ulaşım olanakları ve kendine özgü kültürel havası ile İzmir’in en nezih ve güzel bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor.

  You might be interested:  Izmir Pınarbaşı Nerede?

  İzmir’in en güzel ilçesi hangisi?

  Kumlu plajları, güzel denizi, doğal güzellikleri ve bol oksijenli doğası ile İzmir’in güzel ilçesi Güzelbahçe, şehir merkezine 35 km uzaklıktadır. İzmir- Çeşme Yolu üzerinde yer alan Güzelbahçe’de görülmesi gereken yerlerin başında Yassıca Adası gelmektedir.

  Istanbul hangi ilçe hangi yakada?

  İstanbul’a bağlı Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere 39 ilçe ve 936 mahalleden oluşuyor. Bunlardan 25’i Avrupa, kalan 14’ü ise Anadolu yakasında yer almaktadır.

  İstanbul ilçeleri nüfusu​​​​​​​

  İlçe Adalar
  Toplam Nüfus 16.033
  Erkek Nüfusu 8.358
  Kadın Nüfusu 7.675
  Erkek % %52,13

  Istanbul Avrupa yakasında hangi semtler var?

  Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

  Avrupa yakasından Göztepe’ye nasıl gidilir?

  Göztepe Yerleşkesi’ne ulaşmanın kolay yollarından birisi de Avrupa Yakası’nda da Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Topkapı gibi birçok merkezden geçen metrobüs hattını kullanmaktır.

  Izmir Göztepe’de ne yapılır?

  Göztepe’de Gezilecek Yerler

 • Fenerbahçe Parkı FB1 ve FB2 otobüsleriyle gelebileceğiniz bu park, Marmara Denizi’nin içine uzanmış bir burnun ucunda yer alıyor.
 • Selamiçeşme Özgürlük Parkı
 • İstanbul Oyuncak Müzesi.
 • Kazım Karabekir Müzesi.
 • Caddebostan Sahili.
 • Kemal Tahir Evi.
 • Suadiye.
 • Orhan Gazi Parkı
 • Izmir Göztepe arası kaç kilometre?

  İzmir Çiğli ile Göztepe Konak arası kaç km yaklaşık olarak toplam 23 Kilometre mesafededir. İzmir Çiğli Göztepe Konak arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 32 dakika sürecektir.

  Izmir Göztepe ismi nereden gelir?

  Foça: Eski İyon yerleşimi Phokaia antik isminden geliyor. Gaziemir: Aydınoğlu Gazi Umur Bey’den alır ismini. Havaalanına giderken ortada Gazi Umur Bey’in heykelini de görebilirsiniz. Göztepe: Susuzdede Parkı’nın göz şeklinde olmasından dolayı bu ismi aldığı söyleniyor.

  You might be interested:  Izmir Urla Enginar Festivali Ne Zaman 2022?

  Kadıköy Göztepe arası kaç kilometre?

  Kadıköy Göztepe ile Kadıköy İstanbul arası kaç km yaklaşık olarak toplam 5 Kilometre mesafededir.

  Avrupa yakasından Göztepe’ye nasıl gidilir?

  Göztepe Yerleşkesi’ne ulaşmanın kolay yollarından birisi de Avrupa Yakası’nda da Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Topkapı gibi birçok merkezden geçen metrobüs hattını kullanmaktır.

  Çemenzar nereye bağlı?

  doğuda sahrayıcedid,batıda kuyubaşı, güneyde feneryolu ve kuzeyde fikitepe arasında kalan,2 sene ikamet ettiğim kadıköy ilçesi ve göztepe semtidir.

  Bostancıdan Göztepe’ye nasıl gidilir?

  5. yöntem: Kadıköy sahilden hareket eden bostancı dolmuşları sahil yolundan ilerler ve Göztepe’den de geçmektedirler. 6. yöntem: Kadıköy-Bostancı arası sefer yapan 4 hat numaralı otobüs sahil yolundan ilerler ve Göztepe’ye de ulaşım sağlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.