Izmir Efese Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir? İzmir merkeze yaklaşık bir saat, Selçuk ilçesine ise 5 dakikalık mesafedeki Efes için en kolay ulaşım yolu şahsi aracınız olacaktır. Öncelikle İzmir-Aydın Otobanı’ndan Selçuk’a varıyoruz.
Efes Antik Kenti’ne ulaşım oldukça kolay. İlk alternatif İzmir merkezinden geliyorsanız Basmane – Söke ya da Basmane – Denizli güzergâhlarında çalışan banliyö trenlerini kullanmak. Bu trenler Selçuklu Garı’ndan geçiyor. Garda indikten sonra ise yalnızca 650 metrelik bir yürüme mesafesi ile antik kente ulaşabiliyorsun.

Izbanla Efese nasıl gidilir?

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN kullanarak Efes’e ulaşmak için, Tepeköy İstasyonu’nda inmeniz ve Selçuk yönünde aktarma yapmanız gerekmektedir. Selçuk’tan Efes Antik Kenti’ne ulaşmak için ilçe merkezinden hareket eden minibüsleri kullanmanız gerekmektedir.

Efes Antik Kenti hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları efes antik şehir yakınından geçiyor: 102, 330, 662, 699, 800, 912, 921.

Efes Antik Kenti giriş ücreti ne kadar?

Milattan önce 6000’li yıllarda kurulmuş olan Efes Antik Kenti, pek çok yerli ve yabancı turistin ülkemizde ziyaret ettiği önemli bir ören yeridir. Efes Antik Kenti örenyeri giriş ücreti 150 TL’dir. Efes Yamaç Evler giriş ücreti 65 TL’dir. Efes Antik Kenti’ne sahip olmuş olduğunuz müzekart ile giriş yapılabilir.

You might be interested:  Izmir Otogar Seferihisar Arası Ne Kadar?

İzmir konaktan Efes antik kente nasıl gidilir?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden efes antik. kent adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 108, 152, 490, 515, 691, 887.
 2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
 3. Metro: İZMIR METROSU.

İzban Efes’e gidiyor mu?

1. İzmir’den Efes’e ulaşım. İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

Efes gezmek kaç saat sürer?

Buraya en az 2-3 saatinizi ayırmalısınız. Kulağınıza çok gelebilir ama bir metropol gezdiğinizi unutmayın. Rehberli yürüyüş turu da 2 saat sürüyor. Eğer hem Efes Antik Kenti’ni hem de çevredeki Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi diğer önemli noktaları da gezecekseniz tur 4-5 saati buluyor.

Efes de nereler gezilir?

 • Efes Antik Kenti.
 • Efes Müzesi.
 • Bibliothèque de Celsus.
 • Meryem Ana Evi.
 • Efes Antik Kenti Tiyatrosu.
 • Aqua Fantasy Aquapark.
 • Ephesus Terrace Houses.
 • Saint John Kilisesi.
 • İzmir Efes hangi ilçede?

  Efes (Eski Yunanca: Ἔφεσος Ephesos, sonuçta Hititçe Apasa’dan türemiş olabilir), Anadolu’nun batı kıyısında, bugünkü İzmir ilinin Selçuk ilçesinin üç kilometre güneybatısındaki İyonya kıyısında ve sonraları önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır.

  Müze Kart kaç TL 2022?

  Müze kart fiyatı 2022 yılında, 60 TL olarak belirlenmiştir. Müze kart ücreti 2022 yılında 60 Türk Lirası olarak ödenerek alınabilmektedir.

  Efes’te müze kart satılıyor mu?

  Müze ücretlidir, müze kart geçerlidir. Selçuk otogarının önünde bulunmakta, Efes Antik Kentinden çıkarılan önemli eserler sergilenmektedir. Kenti gezmeden müzeyi gezmenizi tavsiye ederim.

  You might be interested:  Izmir Il Emniyet Müdürü Kim?

  Efes öğrencilere ücretsiz mi?

  Efes Antik Kenti giriş ücreti öğretmen ve öğrencilere ücretsiz.

  Efes Antik Kenti ne zaman gezilir?

  Her adımda tarihin kalıntılarına rastlayacağınız Efes Antik Kent’te Celcus Kütüphanesi, Antik Tiyatro, Kral Yolu, Meryem Kilisesi gibi görülmesi gereken birçok yapıt bulunuyor. İzmir’in Selçuklu ilçesinde bulunan Efes’i keyifli ve rahat bir şekilde gezmek isteyenler için en uygun zaman mayıs ve eylül arası.

  Efes saat kaca kadar acik?

  Efes Antik Kenti hafta içi her gün saat 17:30’da kapanıyor.

  Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

  2022 yılı için Meryem Ana Evi giriş ücreti yetişkin 15 TL ve öğrenci 10 TL’dir. Ayrıca bölgeye girişte 25 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

  Efes antik Kent İzmir arası kaç km?

  -İzmir merkez Efes arası 80 kilometre 55-60 dakika, -Aydın merkez Efes arası 130 kilometre 2 saat 10 dakika sürüyor.

  İzmir Selçuk a nasıl gidilir?

  İzmir’den Selçuk’a Ulaşım

  İZBAN hattına aktarma yaparsanız, Tepeköy’de indikten sonra Tepeköy- Selçuk İZBAN hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. İzmir şehir merkezine ortalama 75 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir.

  Efes Antik Kenti hangi günler açık?

  Efes Antik Kenti hafta içi her gün 08:30’da açılıyor.

  Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

  2022 yılı için Meryem Ana Evi giriş ücreti yetişkin 15 TL ve öğrenci 10 TL’dir. Ayrıca bölgeye girişte 25 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.