Izmir Dikiliye Nasıl Gidilir?

Izmir Aliağadan dikiliye nasıl gidilir? Aliağa İZBAN İstasyonu’ndan 837 numaralı ESHOT otobüsü ya da Dikili minibüsleriyle Dikili’ye ulaşabilirsiniz. Havalimanından Dikili’ye ulaşmak için ikinci alternatif ise 204 numaralı ESHOT otobüsüyle İzmir Otogarı’na giderek, Otogar’ dan Dikili otobüsüne binmek.

İzmir’den Dikili’ye belediye otobüsü var mı?

İzmir Otogar’dan Dikili’ye her saat başı otobüsler kalkıyor ve direkt olarak hiçbir yerde durmadan gidiyor. Yaz aylarında sefer sayıları artabiliyor ve yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor. Otobüs terminalinin numarası ise 68. Burada bulunan Dikili Seyahat’ten biletinizi alabilirsiniz.

Izmirden dikiliye nasıl gidilir otobüs?

İzmir’den banliyö treni İZBAN’la Aliağa İstasyonu’na geldikten sonra istasyondan kalkan 837 numaralı Dikili-Aliağa Aktarma Merkezi otobüsünü kullanarak Dikili merkeze kadar ulaşabilirsiniz. Aliağa’dan kalkan ESHOT otobüsü Çaltılıdere, Yeni Şakran, Çandarlı rotasını izleyerek Dikili’ye ulaşıyor.

İzmir Dikiliye hangi havaalanı yakın?

Dikili’ye havayolu ile ulaşım İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan Adnan Menderes Havalimanı ile sağlanmaktadır.

İzmir dikili hangi ile bağlı?

Dikili, İzmir’in kuzey bölümünde yer alıyor ve İzmir il merkezine 120 km uzaklıkta. Dikili’nin kuzey komşusu Balıkesir, doğu komşusu Bergama ve batı ile güneyinde de Ege denizi bulunuyor.

You might be interested:  Izmir De Nerede Kalınır?

837 ESHOT kaç TL 2021?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda tam biniş ücreti 10,36 TL; öğretmen ve 60 yaş binişleri 6,94 TL oldu. Önceki tarifede 3,20 TL olan öğrenci binişi aynı kaldı. 120 Dakika Aktarma Sistemi’ne dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti ise geçerli.

837 ESHOT kaç TL?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL; öğrenci ücreti 4,30 TL; indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemi’ne dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

İzmir Dikili arası kaç TL?

En Çok Tercih Edilen Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Rota Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
roomİzmir – Dikili 70 TL 4 sa
roomAnkara – Dikili 300 TL 9 sa 27 dk
roomBursa – Dikili 130 TL 5 sa 17 dk
roomAntalya – Dikili 115 TL 9 sa

İzmir Dikiliye hangi otobüs gider?

En Ucuz İzmir – Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
Isparta Petrol Turizm 110,00 TL 1 Saat 45 Dakika

İzmir Dikili otobüs kaç para?

İzmir – Dikili arası ortalama otobüs bileti fiyatı ₺119. Genellikle seyahat tarihi yaklaştıkça bilet fiyatları artma eğilimindedir. Ucuz İzmir – Dikili otobüs bileti bulmanın en iyi yolu bileti mümkün olduğu kadar erken almaktır.

Dikili Bademli köyü arası kaç kilometre?

Bademli Dikili ilçe merkezinin güneyinde ilçeye 10 km mesafede bulunuyor.

Dikili deniz nasıl?

Dikili Halk Plajı, Dikili’nin merkezinde bulunan 5 kilometre uzunluğunda sahili bulunan 50 metre genişliğe sahip bir plajdır. Dikili Merkez Plajı, Dikili Belediye Plajı ya da Dikili Mavi Bayrak Plajı adlarıyla da bilinen plaj berrak suyu ve ince kumlu kumsalıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

You might be interested:  Izmir Havalimanından Ayvalığa Nasıl Gidilir?

İzmir Dikili nasıl bir yer?

Dikili, İzmir ilinin en kuzeyinde yer alan ilçesidir. Ege Denizi’ne kıyısı olan Dikili, eşsiz güzellikteki doğası ile de özellikle doğa ile iç içe olmayı seven ziyaretçilerine harika bir deneyim yaşatacaktır. İlçe sınırlarının büyük bir kısmını Ege Denizi ve Bergama ilçesi çizmektedir.

İzmir Dikili Neyi Meşhur?

Dikili’nin Nesi Meşhur? Dikili’nin kumsalı meşhur. Ayrıca, Ege Bölgesi’nde pek çok yerde olduğu gibi, yeşilin, doğal güzelliklerin tarihi, kültürel zenginlikle birleştiği bir yer olan Dikili, kültürel turizm açısından da oldukça ünlü denebilir. Ek olarak, Dikili’nin kaplıcaları ve diğer termal kaynakları da meşhurdur.

Salihleraltı hangi ilçeye bağlı?

dikili ve altinova ilceleri arasinda bulunan cok sayida yazlik evi ile meshur sahil beldesi.

Dikili adı nereden gelmiştir?

DİKİLİ ADI NEREDEN GELİYOR

Zeytin ağaçlarının dikildiği yere ‘Dikmelik’ denir. Bir varsayıma göre, “Dikili” sözcüğü bu dikmelik sözcüğünden gelmektedir. Başka bir varsayıma göre ise “Dikili” kelimesi, “Dük-ili” söyleminden gelmektedir.

Aliağa Dikili Eshot kaç dakika?

837 (ESHOT)

837 otobüs hattının ilk durağı Dikili Terminal İçi olup son durağı Aliağa Terminal İçi durağıdır. 837 (Aliağa), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 837 hattında 61 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 99 dakika.

İzmir Dikili İzmir Otogar arası kaç km?

İzmir Dikili Otobüs Bileti

En Ucuz Sefer 1107 km
İzmir – Dikili Arası Kaç Saat 14sa 45dk 2
En Çok Sefer Yapan Firma

Dikili deniz nasıl?

Dikili Halk Plajı, Dikili’nin merkezinde bulunan 5 kilometre uzunluğunda sahili bulunan 50 metre genişliğe sahip bir plajdır. Dikili Merkez Plajı, Dikili Belediye Plajı ya da Dikili Mavi Bayrak Plajı adlarıyla da bilinen plaj berrak suyu ve ince kumlu kumsalıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

You might be interested:  Izmir Tire Nasıl Gidilir?

İzmir otogardan Aliağa nasıl gidilir?

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra, Aliağa dolmuşları ve özel ulaşım firmalarının Aliağa otobüsleri kullanılarak ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Bu hatlar ile Aliağa’ya ulaşım 25-30 TL sürmektedir. Otogar’dan Aliağa’ya metro ya da tramvay ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.