Izmir Didim Nerede?

Didim, Aydın’a bağlı bir ilçe. İzmir – Muğla yolu üzerindeki ana yola yakın bir konumda bulunuyor. İzmir ya da Aydın tarafından gidecekseniz, Bafa Gölü’ne gelmeden Didim tabelalarını takip edip 20 dakika daha devam ederek ulaşabilirsiniz.
Didim nerede Aydın’ın ilçesi olan Didim, Türkiye’nin batısında, Ege Bölgesi’nde yer alıyor. 1991’de ilçe olan Didim, doğuda Muğla il sınırı, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile çevrelenen bir yarımada şeklinde.

Didim’de nerede kalınır?

Didim’de Nerede Kalınır? Ege Bölgesi ’nde yer alan Aydın ilinin şirin bir ilçesi olan Didim ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Uzun plajları, cam gibi denizi, bol oksijenli havası ile yaz aylarında binlerce tatilseverin uğrak noktası olan Didim yurt dışından da sayısız misafir ağırlamaktadır.

Didim’e ne zaman gidilir?

Didim’e Ne Zaman Gidilir? Didim’de ılıman ve sıcak bir iklim hâkimdir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçede kışaylarıılık ve yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve kurak geçer. Yıllık sıcaklık ortalaması 18 derece olan Didim’de temmuz yılın en kurak ayı olurken aralık en fazla yağışın görüldüğü aydır.

You might be interested:  Izmir Havaalanından Çiğli'Ye Nasıl Gidilir?

Ne kadar eski bir yerleşim yeri olan Didim?

Didim oldukça eski bir yerleşim yeridir. Beldedeki ilk yerleşim izleri MÖ 8000 ’lere uzanmaktadır. Mikenler, Giritliler ve Akalıların hüküm sürdüğü Didim sonrasında Persler, Romalılar ve Bizansların eline geçmiştir. 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra “Karia” sınırları içerisinde yer alan bu bölgeye Türkler hakim olmuştur. I.

Didim nereye yakın?

Aydın iline bağlı olan Didim, Türkiye’nin önemli turizm beldelerinden biridir. Aydın merkezine 123 km uzaklıkta bulunur. 1991 senesinde ilçe olmuştur. Doğuda Muğla il sınırı ve Akbük Körfezi, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sınırlanmış bir yarımadadır.

Didim İzmir’de mi?

Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin en önemli tatil bölgelerinde bir olan Didim, Aydın ilinin bir ilçesidir. Didim ilçe merkezi ile Aydın il merkezi arası yaklaşık olarak 200 km’dir.

Didim nerede hangi şehirde?

Didim ya da eski ismiyle Yenihisar, Aydın’ın turistik bir ilçesidir. Doğuda Muğla il sınırı, Güllük Körfezi ve Akbük Koyu, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Büyük Menderes ile sınırlanmış bir yarımada şeklindedir. Yüzölçümü 402 km²’dir.

İzmir Didim hangi yoldan gidilir?

İzmir’den, Didim’e araçla nasıl gidilir? Didim’e en yakın büyük şehirlerden biri olan İzmir’den,, Didim’e ulaşabilmek için Söke yolunu takip etmek yeterli. İzmir – Didim arası yaklaşık 160 km, 2 saat.

Didimin en güzel yeri neresidir?

Didim merkeze 8 km mesafede yer alan Manastır Koyu, Didim’in en güzel ve en önemli koylarından biridir. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin mutlaka uğradıkları bu koy, her geçen yıl daha da artan bir kitleye sahip.

Didimde en güzel deniz nerede?

Didim ve çevresindeki plajlar arasında Altınkum Plajı, Didim’de akla gelen en popüler plaj. Otellerin yoğun olduğu bir bölgede yer aldığından diğer koy ve plajlara nazaran daha kalabalık. Denizi ise sığ ve berrak. Altınkum Plajı ismini parlayan sarı renkli kumundan alıyor.

You might be interested:  Izmir Tire Nerede?

Didim Ege mi?

Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın ilinin şirin bir ilçesi olan Didim ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Uzun plajları, cam gibi denizi, bol oksijenli havası ile yaz aylarında binlerce tatilseverin uğrak noktası olan Didim yurt dışından da sayısız misafir ağırlamaktadır.

Didim İzmir kac tl?

En Çok Tercih Edilen İzmir – Didim Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması İzmir Didim Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
Ayar Aydın Seyahat 36 TL 1
Kale Seyahat 49 TL 1
Kontur Turizm 70 TL 1
Güney Akdeniz 55 TL 1

Didim İzmir kaç para?

Didim – İzmir Otobüs Seferi

En Ucuz Sefer 110,00 TL
Günlük Sefer Sayısı 81
En Uygun Fiyatlı Firma Buzlu Turizm
Didim – İzmir Kaç Saat? 2s 49dk
En Çok Sefer Yapan Firma Kamil Koç

Didik nerede?

Aydın’a bağlı bir tatil beldesi olan Didim Bodrum ve Çeşme arasında kalır. Aydın ili ve Ege Bölgesi’nin en güzel ve doğal güzellik bakımından en zengin noktaları arasında yer alıyor. Didim, aynı zamanda 90 km’lik sahip şeridine sahip bulunuyor. Bu sahil şeridinde ise irili ufaklı 60’a yakın koy bulunuyor.

Altınkum hangi ile bağlı?

Altınkum Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Altınkum Edirne ilinde yer almakta olup, Altınkum Enez ilçesine bağlıdır.

Didime giderken nerelerden geçilir?

İstanbul üzerinden İstanbul – Bursa – Balıkesir – Manisa – İzmir –Söke – Didim güzergahı izlenerek Didim’e ulaşılabiliyor.

Izmir Adnan Menderes Havalimanından Didim’e nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Didim’e ulaşım: İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Didim ilçe merkezine 150 km uzaklıkta. Havalimanından Kuşadası ve Söke’ye giden HAVAŞ otobüsleriyle Söke’ye ulaşıp, Söke’den dolmuş ve otobüslerle Didim’e geçebilirsiniz. HAVAŞ ile Söke’ye yolculuk 35 TL.

You might be interested:  Izmir Karabağlar Nerede?

Didime hangi otobüs firmaları gidiyor?

Didim şehrine otobüs seferleri düzenleyen otobüs firmaları hangileridir? Türkiye’deki diğer şehirler ile Didim arasında en sık sefer düzenleyen otobüs firmaları, Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Varan Turizm, Didim Seyahat ve Ali Osman Ulusoy.

Didim’e gitmek için hangi havaalanı?

Didim’e en yakın havalimanı olan Bodrum Havalimanı’nın yanı sıra İzmir Adnan Menderes veya Muğla Dalaman Havalimanı’nı da tercih edebilirsiniz.

Altınkum hangi ile bağlı?

Altınkum Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Altınkum Edirne ilinde yer almakta olup, Altınkum Enez ilçesine bağlıdır.

Aydın Didim arası kaç kilometredir?

DİDİM ile AYDIN arası uzaklık yaklaşık olarak 98 kilometredir. DİDİM, AYDIN arası 98 km olan bu mesafeyi, yaklaşık olarak 1 saat, 22 dakika da gidebilirsiniz.

Didim uçakla nasıl gidilir?

Hem ülkemizde hem de dünyanın bir çok ülkesinde popüler tatil mekanı olan Didim’e havayolu ile ulaşım için; Didim havaalanı var mı sorularına cevabımız; Didim’e direk uçuş yoktur, Didim’e 143 Km.mesafedeki İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na seferleri olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet

Leave a Reply

Your email address will not be published.