Izmir ‘Den Ayvalığa Nasıl Gidilir?

Izmir ayvalığa nasıl gidilir? Toplam mesafe 150 km. İzmir ‘den hareket eden tren seferleriyle önce Balıkesir’e oradan otobüsle direkt olarak Ayvalık ‘a ulaşmak mümkün. Havayolu ile; İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan, Balıkesir Havaalanı veya Edremit Havaalanı’na düzenlenen seferlerle Ayvalık ‘a ulaşmak mümkün.

Izmirden ayvalığa hangi yoldan gidilir?

İzmir ile Ayvalık arası yaklaşık olarak 130 km olup özel aracınızla 2 saatten daha kısa bir sürede ulaşabilmek mümkündür. İzmir’den Ayvalık’a gitmek için Karşıyaka’dan, İzmir-Çanakkale yoluna girilir. Menemen, Aliağa, Bergama ve Dikili ilçelerinden geçilerek Ayvalık’a ulaşılır.

Ayvalığa trenle nasıl gidilir?

Ayvalık’a demiryolu ile ulaşım da mümkündür. TCDD İzmir Mavi Treni ile Balıkesir’den Ayvalık’a ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir ve Eskişehir arasında seferler düzenlenen Mavi Tren’in duraklarından bir tanesi de Balıkesir olup Ayvalık’a ulaşımınızı kolaylaştırmaktadır.

Izmir Ayvalık otobüsleri nereden kalkıyor?

Belediye Otobüsleri

Ayvalık Otogarı ile Balıkesir şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 120 km’lik bir mesafe bulunuyor. Yenilenen Ayvalık Terminali’nde yeni yeni otobüs seferleri konulmaya başlandı. Sabah 07.20’de başlayan otobüsler, Kipa, Meydan, Adliye gibi duraklardan geçiyor.

You might be interested:  Izmir Deprem Konutları Nerede?

Izmir Ayvalık arası nasıl gidilir?

Toplam mesafe 150 km. İzmir’den hareket eden tren seferleriyle önce Balıkesir’e oradan otobüsle direkt olarak Ayvalık’a ulaşmak mümkün. Havayolu ile; İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan, Balıkesir Havaalanı veya Edremit Havaalanı’na düzenlenen seferlerle Ayvalık’a ulaşmak mümkün.

Ayvalığa otobüsle nasıl gidilir?

Balıkesir Otogar’da inerseniz Ayvalık minibüsleri ile de ilçeye ulaşabilirsiniz. Ayvalık’a denizyolu ile ulaşmak bir diğer seçenektir. İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Ayvalığa hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan Ayvalık’a Ulaşım Seçenekleri

Karayolu ile gelmek istenirse iki seçenek bulunur. Biri Tekirdağ, Çanakkale üzerinden Feribot ile aktarma yapılarak, Balıkesir Altınoluk güzergahıdır. Bu yolun uzunluğu ise yaklaşık 446 km’dir. Daha sakin ve doğa ile iç içe bir yoldur.

Istanbul Ayvalık feribot ile kaç saat?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık’a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz.İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Balıkesirden trenle nerelere gidilir?

Balıkesir Tren Garı, Çukurhüseyin, Soğucak, Savaştepe, Soma, Kırkağaç, Akhisar, Kapaklı, Saruhanlı, Manisa Tren Garı, Muradiye, Ayvalık, Emiralem, Menemen, Çiğli, Halkapınar, Basmane Tren Garı. Her gün karşılıklı sefere çıkan Karesi Ekspresi bir seferini 4 saat 20 dakika içerisinde tamamlamaktadır.

Ayvalık tren var mı?

Ayvalık’a bir de Devlet Demiryolları İzmir Mavi Tren ile de gidilebilir. Önce Balıkesir’e kadar gidip daha sonra ise (varsa) TCDD’nin sağladığı ya da özel otobüsler ile Ayvalık’a ulaşılabilir.

İzmir Ayvalık arası kaç lira?

En Ucuz İzmir – Ayvalık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
Balıkesir Uludağ Turizm 110,00 TL 1 Saat 45 Dakika
Balıkesir Hakser Turizm 110,00 TL 1 Saat 46 Dakika
Pamukkale Turizm 119,00 TL 1 Saat 49 Dakika
Kamil Koç 120,00 TL 2 Saat 24 Dakika
You might be interested:  Izmir Mavi Treni Ne Zaman Açılacak?

Ayvalık İzmir arası otobüsle kaç saat sürer?

İzmir – Ayvalık arası otobüs ile ne kadar sürüyor? İzmir – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 52dk sürmektedir.

İzmir Ayvalık nerede?

Kuzey Ege’nin incisi olan Ayvalık, Balıkesir’in şirin bir ilçesi. Havası, doğası ve insanı meşhur. Ayvalık’ın batısında Ege Denizi yer alırken, kuzeyinde Burhaniye (Balıkesir), güneyinde Dikili (İzmir) bulunuyor.

Ayvalık İzmir’e yakın mı?

Ayvalık ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 157 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 74 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 1 saat ve 38 dakika zaman alır ve Dikili, Aliağa, Menemen, Evka 6 ve Bayraklı üzerinden geçer.

Ayvalık otobüs kaç para?

En Çok Tercih Edilen İstanbul – Ayvalık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması İstanbul Ayvalık Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ayar Aydın Seyahat 140 TL 5 sa 48 dk
Salihli Güven Turizm 155 TL 5 sa 48 dk
Varan Turizm 194 TL 5 sa 48 dk
Alaşehir Sarıkız Turizm 170 TL 5 sa 48 dk

İzmir Ayvalık Cunda Adası arası kaç kilometre?

İzmir – Cunda arası 156 kilometre ve 3 saat. İzmir’den, Akçay istikametine doğru ilerlendiğinde 53 kilometre ardından Aliağa’ya ulaşılabiliyor. Aliağa’dan 52 kilometre sonra Dikili’ye, Dikili’den 53 kilometre sonra Ayvalık merkeze, Ayvalık merkezden 8 kilometre sonra da Cunda Adası’na ulaşım mümkün..

Ayvalık izmir’e yakın mı?

Ayvalık ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 157 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 74 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 1 saat ve 38 dakika zaman alır ve Dikili, Aliağa, Menemen, Evka 6 ve Bayraklı üzerinden geçer.

Ayvalık izmir arası otobüsle kaç saat sürer?

İzmir – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 2 saat 6 dakika sürmektedir. İzmir – Ayvalık arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

You might be interested:  Izmir Park Nerede?

Izmir Ayvalık nerede?

Kuzey Ege’nin incisi olan Ayvalık, Balıkesir’in şirin bir ilçesi. Havası, doğası ve insanı meşhur. Ayvalık’ın batısında Ege Denizi yer alırken, kuzeyinde Burhaniye (Balıkesir), güneyinde Dikili (İzmir) bulunuyor.

Izmirden Balıkesire giderken nerelerden geçilir?

İzmir’den Balıkesir’e Ulaşım

Özel araçlarla bölgeye ulaşım sağlamak isteyenlerin İzmir – Çanakkale ve Çanakkale – Balıkesir yolunu kullanarak ulaşım sağlaması mümkündür. Yaklaşık 2.5 saat süren bu yolculuklar sonunda Balıkesir’e ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.