Izmir Demir Çelik Ne Iş Yapar?

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş 1975 yılında inşaat demiri üretmek amacı ile Aliağa Ağır Sanayi Bölgesi’nde kuruldu ve 1983 yılında haddehane tesislerini, 1987 yılında ise çelikhaneyi işletmeye başlayarak 47 yıldır sektörde üretimini sürdürmektedir.

Izmir demir çelik fabrikası kaç kişi çalışıyor?

Türkiye’de 10 milyon tonun üzerinde demir çelik üretim kapasitesi varken, üretimin dörtte biri İzmir’de gerçekleşiyor ve bu fabrikalarda 6 bin civarında işçi çalışıyor.

Izmir Demir Çelik kime ait?

Enda Enerji Holding A.Ş.

Izmir Demir Çelik kime satıldı?

Erdemir’in en güçlü talipleri arasında yeralan Mittal ailesi, İzmir Demir Çelik’i (İzdemir) satın aldı. 78 milyon 447 bin dolar peşin ödeyerek İzdemir’in çoğunluk hissesini İş Bankası’ndan alan Mittal grubu, dünyanın en büyük demir çelik üreticisi konumunda bulunuyor.

Izmir demir çelik fabrikası ne zaman kuruldu?

Üretim Tesislerimiz

1975 yılında kurulan İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., önemli kilometre taşlarından olan çelikhanesini 1987

Izmir Demir Çelik hangi sendika?

Günlük

You might be interested:  Izmir Hikayeleri Hangi Dönem?
Şirket İsmi İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş.
Genel Müdür NURİ ŞAHİN
Yönetim Kurulu Üyeleri HALİL ŞAHİN;NURİ ŞAHİN;AHMET BAŞTUĞ;MAHMUT NEDİM KOÇ;HAKKI CİVAN POYRAZOĞLU;CANER BAYAZIT EMİROĞLU;
İşçi Sendika
İşveren Sendika

Izmir demir çelik kaç TL?

Bugün için IZMDC fiyatı 2.28 TL ve son 24 saatlik işlem hacmi 13.037.820,00 TL olarak gerçekleşti. IZMIR DEMIR CELIK hissesi fiyatı bugün yüzde 0.44 artış kaydederken, haftalık kayıp yüzde 1.30’e aylık kazanç ise yüzde 4.61’ye ulaştı.

Izmir Demir Çelik cezası ne zaman bitecek?

TEDBIRLERIN UYGULANACAGI SON TARIH 30/11/2020`DIR.

Izmir Demir Çelik hangi pazarda işlem görüyor?

Şirketimizin hisseleri, BIST’te Ulusal Pazar endeksi içinde IZMDC şirket kodu ile işlem görmektedir.

Kardemir demir çelik Fabrikası kaç metrekare?

İki ay sonra 3 milyon ton seviyesinde gidiyor olacağız. Bununla ilintili olarak ürün çeşitliliğinde 700 tonluk çelik ve kangal haddehanesini 2015 yılının ilk yarısında devreye alacağız. 46 dönüm alan üzerine kurulmaya başlandı. Türkiye’de bir benzeri yok, dünyada dördüncü olacak.

Demir çelik fabrikası ne zaman satıldı?

KARDEMİR A.Ş. ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) arasındaki, “Devir Sözleşmesi” 30 Mart 1995 tarihinde imzalandı. 7-14 Temmuz 1995 tarihlerinde 408 milyar liralık hisse satışı yoluyla Kardemir A.Ş. 12.780 ortaklı, halka açık bir anonim şirkete dönüştürüldü.

Türkiye’nin en büyük demir çelik fabrikası nerede?

(kısaca: İsdemir), Türkiye’nin en büyük demir-çelik işletmesidir. Hatay’ın Payas ilçesinde 16.757.238 m² alan üzerine kurulmuştur. İsdemir; Türkiye’nin kuruluş tarihi itibarı ile üçüncü, uzun mamul üretimi açısından ise en büyük entegre tesisidir.

Türkiye’de kaç tane demir çelik fabrikası var?

Türkiye’de 24 elektrik ark ocaklı (EAO), 5 indüksiyon ocaklı (IO) ve 3 bazik oksijen fırınlı (BOF) çelik fabrikası bulunmaktadır.

Izdemir Enerji kimin?

İzmir Demir Çelik bağlı ortağı olan İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından işletilen santral 370 MWe kurulu gücü ile Türkiye’nin 58. İzmir’in ise 3. büyük enerji santralidir.

You might be interested:  Izmir Inciraltı Nasıl Gidilir?

Demir Çelik işçi maaşları ne kadar?

Demirciler, dövme ve hadde işlerinde çalişanlar, işe yeni başlandığında genel olarak aylık net ₺1.197 ile ₺1.636 arasında para kazandırır. 5 yıllık hizmetten sonra bu rakam, 45 saatlik bir çalışma haftası için aylık ₺1.250 ile ₺1.814 arasındadır.

Demir Çelik işçileri ne kadar maaş alıyor?

İşçilerimizin maaş ve sosyal haklarına baktığımızda en düşük derecede çalışan sadece 7 işçinin ortalama aylık brüt kazancı 3.533 TL’dir. Diğer ödemeler ile birlikte şirkete giydirilmiş maliyeti ise 5.656 TL olmaktadır. En yüksek derecede çalışan 7 işçinin ortalama aylık brüt kazancı 5.731, TL’dir.

Kardemir işçisi ne kadar maaş alıyor?

Ortalama 6 Bin, 6 Bin 500 TL maaş alan işçinin yanı sıra, beyaz yakalı olarak adlandırılan memur statüsündeki Kardemir personelinin ise ortalama maaşı 4 Bin ila 5 Bin Lira arasında yer alıyor.

Kaç tane demir çelik fabrikası var?

Türkiye’de 24 elektrik ark ocaklı (EAO), 5 indüksiyon ocaklı (IO) ve 3 bazik oksijen fırınlı (BOF) çelik fabrikası bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.