Izmir Çeşme Ye Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezinden kalkan ESHOT’lar direk olarak Çeşme’ye gitmektedir. Çeşme’ye gitmek için İzmir şehir merkezinden 984 numaralı Fahrettin Altay – Urla otobüsünü kullanmanız gerekmektedir. Son durak olan Urla’da iniyorsunuz aktarma yaparak 760 numaralı Urla – Çeşme otobüsüne biniyorsunuz.

Çeşme’ye Nasıl gidilir?

Yolculuk özel araçla yaklaşık 1 saat sürüyor. Çeşme’ye nasıl gidilir diye fazla kafaya takmadan tabelaları izleyin. Deniz, kum, güneş turizmin yanı sıra SPA merkezleri, ören yerleri ve doğal güzellikleri ile de tanınan, İzmir çevresinde gezilecek yerler arasında bulunan Çeşme’ye ulaşmak çok kolay.

Çeşme, İzmir’in batısında konumlanıyor.?

Çeşme, Ege Bölgesi’nin batısında, İzmir kent merkezinin en batısında, Ege Denizi kıyısında konumlanıyor. Kendi adını taşıyan yarımada boyunca kuzey-güney yönlü olarak uzanan ilçenin batısında, güneyinde ve kuzeyinde Ege Denizi, doğusunda ise Urla bulunuyor.

Hangi şehirlerden Çeşme’ye gidilir?

Araçla gelmeyi tercih etmeyenler için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük şehirlerden Çeşme’ye direkt otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca Türkiye’nin birçok şehrinden İzmir’e otobüs seferleri bulunmaktadır. İzmir Otogarı’ndan devamlı kalkan otobüsler ile Çeşme’ye 1 saatte ulaşabilirsiniz. Çeşme Otogarı şehir merkezine yakındır.

You might be interested:  Izmir Istanbul Otoban Ücreti Ne Kadar 2021?

Çeşme’ye kara yolu ile gidebilirsiniz.?

Çeşme’ye kara yolu ve hava yolu ile ulaşım oldukça kolaydır. İlçeye karayolu ile gelmek için önce İzmir’den geçmeniz gerekmektedir. İzmir – Çeşme arası 86 kilometre dir. Özel aracınızla gelmek isterseniz yolculuk ortalama bir saat sürer. İstanbul – Çeşme arası 860 kilometre olup özel araçla yolculuk ortalama 9 saatte tamamlanır.

Izbanla Çeşme’ye nasıl gidilir?

İZBAN+Metro+otobüsle ulaşım: İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bulunan banliyö istasyonundan İZBAN trenini kullanarak metro aktarması ile Fahrettin Altay’a ulaşarak Çeşme yönünde seferleri bulunan Çeşme Seyahat otobüsüne binebilir ya da Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nden 984 numaralı Urla otobüsü ile Urla’ya gidip,

Izmir Çeşme otobüsleri nereden kalkıyor?

İzmir Çeşme otobüsleri nereden kalkar? İzmir Çeşme otobüsleri İzmir Otogardan ya da Üçkuyular’dan kalkıyor. Belediye otobüsleriyle 2 aktarmalı şekilde gitmeyi planlıyorsanız Fahrettin Altay durağından 984 nolu otobüse binmeniz gerekiyor.

Izmirden çeşmeye nasıl gidilir 2022?

İzmir şehir içi otobüsleri ile de Çeşme’ye ulaşım mümkündür. Çeşme- Alaçatı Seyahat firmasının düzenlediği otobüs seferleri; Çeşme Otogar, Ilıca, Alaçatı ve İzmir Otogar arası hizmet vermektedir. İzmir şehir merkezi ile Çeşme arası otobüs yolculuğu için ödemeniz gereken tutar ise ortalama 25-30 TL’dir.

Çeşme’de metro var mı?

İZMIR METROSU, İzmir bölgesinde bulunan Çeşme seyahat konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:00 civarında geçer.

Izbanla Alaçatı’ya nasıl gidilir?

İzmir’de Buca, Bornova, Karşıyaka’dan İZBAN ile Halkapınar Metro durağına oradan da Metro aktarması yapıp son durak Fahrettin Altay’da inip hemen yolun karşısındaki semt garajına geçin. Üçkuyular-Alaçatı otobüs saatleri 07:00-23:00 arası her yarım saatte bir yapılıyor.

Fahrettin Altay Çeşme otobüs ne kadar?

Fahrettin Altay-Urla-Çeşme arasındaki 2 otobüslü (aktarmalı) yolculuk tam 8,45TL, öğrenci 4,60TL, öğretmen 5,15TL tutuyor.

You might be interested:  Izmir Mobilya Fuarı 2022 Ne Zaman?

Izmir Çeşme otobüsle kaç saat sürer?

İzmir – Çeşme arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Çeşmeye Eshot var mı?

760 (ESHOT)

760 otobüs hattının ilk durağı Çeşme Terminal İçi olup son durağı Urla durağıdır. 760 (Urla), her gün çalışıyor.

Çeşme seyahat ücreti ne kadar?

2022 Güncel Fiyatlar ; Çeşme – Alaçatı Kişi Başı 52 TL’dir. Turkcell Platinium haziran itibariyle ücretsiz olmaktadır. İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile ortalama 33 TL’ye,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.)

İzmir Çeşme otobüs biletleri ne kadar?

İzmir Çeşme Otobüs Bileti (Tek Yön)

 • İzmir İzmir Çeşme Otobüs Bileti. 81,00.
 • İzmir Aydın Çeşme Otobüs Bileti. 130,00.
 • İzmir Kuşadası Çeşme Otobüs Bileti. 145,00.
 • Gitmeden önce Alaçatı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  Alaçatı, İzmir’in en gözde tatil beldesi olarak biliniyor. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Alaçatı, bilmeyenler için ise tam bir labirent.

 • Alaçatı butik otelleri tek kelimeyle nefis.
 • Alaçatı gece hayatı oldukça hareketli.
 • 3. Topuklu ayakkabı giyecekler dikkat.
 • Midye ve Çeşme kumrusunun tadına bakın.
 • Alaçatı İzmir Otogar kaç saat?

  İzmir – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 32dk sürmektedir.

  İzmir’de kaç tane metro var?

  Türkiye’nin İzmir şehrinde hizmet veren İzmir metrosu’nun on yedi istasyonu vardır.

  Istanbul Çeşme nasıl gidilir?

  İstanbul – Çeşme arası 860 kilometre olup özel araçla yolculuk ortalama 9 saatte tamamlanır. İstanbul’dan Yenikapı – Bandırma feribotuna binerek Balıkesir – Manisa – İzmir – Çeşme güzergâhını takip ederek ilçeye ulaşabilirsiniz.

  İzmir metrosuna ne denir?

  M1: Fahrettin Altay – Evka 3 hattı

  22 Mayıs 2000’de açılan ve 27 Temmuz 2014’te son hâlini alan M1 (Fahrettin Altay-Evka 3) hattı, batı-doğu ekseninde on yedi istasyon ile hizmet vermektedir.

  You might be interested:  Izmir Suyuna Ne Karıştı?

  Torbalı Ödemiş Eshot kaç TL?

  9 ilçeye ESHOT müjdesi

  Tam Öğretmen
  795 Ödemiş – Torbalı Aktarma 4,50 TL 2,75 TL
  720 Torbalı-Sarnıç Aktarma 3,95 TL 2,40 TL
  Ödemiş-İzmir toplam 8,45 TL 5,15 TL
  Tam Öğretmen

  Izmir Çeşme arası kaç kilometredir?

  İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

  Fahrettin Altay dan Alaçatıya nasıl gidilir?

  Bu yol için önce 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsüne binip Urla’da inmeniz gerekiyor. Buradan da 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsüne binerek Alaçatı’da inebilirsiniz. İzmirim Kart iki otobüste de geçerli. Bu kartı şehirdeki tüm satış noktalarından ve dolum gişelerinden satın alabilirsiniz.

  984 Eshot nereden kalkıyor?

  984 (ESHOT)

  984 otobüs hattının ilk durağı Fahrettin Altay Aktarma Merkezi olup son durağı Urla durağıdır. 984 (Urla), her gün çalışıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.