Izmir Çeşme Nerede?

Çeşme, İzmir’in bir ilçesi. Ege Bölgesi’nin batısında, deniz kıyısında bulunuyor. Aslında Çeşme bir yarımada. Bu yarımada boyunca uzanan ilçenin üç bir yanında Ege Denizi, doğusunda ise Urla yer alıyor.

İzmir Çeşme nereye yakın?

Coğrafya. Çeşme, İzmir ilinin batısında, Urla Yarımadası üzerinde yer alan bir ilçedir. İlçenin doğusunda Urla ilçesi; kuzeyinde, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Batısında yer alan Sakız Adası ile arasında Sakız Boğazı yer alır.

İzmir Çeşme hangi ilceye bagli?

Çeşme, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 39.000 nüfuslu bir ilçesidir. Çeşme ilçesi, doğusunda karadan Urla ilçesiyle ve denizden de en yakın kuzeyindeki Karaburun ilçesiyle komşudur. Bir yarımada şeklindeki Çeşme’nin kuzeyi, güneyi ve batısı Ege Deniziyle çevrilidir.

Çeşme İzmir merkez arası kaç km?

İzmir Çeşme Arası Kaç Km dir? İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

İzmir Çeşme nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Çamdibi Nereye Bağlı?

İzmir Çeşme Neyi Meşhur?

Çeşme’nin Neyi Meşhur?

 • Alaçatı yel değirmenleri. Çeşme’nin en popüler merkezlerinden biri olan Alaçatı, ilçenin simgesi oldu.
 • Çeşme Kalesi.
 • Erythrai Antik Kenti.
 • Sakız Ağacı ve Sakız Ürünleri.
 • Kumru.
 • Boyoz.
 • Sebze yemekleri.
 • Lokma.
 • Çeşme nasıl bir yer?

  Ege Bölgesi’nde yer alan Çeşme, İzmir ilinin en güzel ilçelerinden biridir. Mavi bayraklı plajları, bembeyaz kumsalları, sınırsız eğlence hayatı ile Çeşme sadece yerli değil yabancı turistlerin de favori tatil adresleri arasındadır.

  İzmir Çeşme otobüs ile kaç saat?

  Çeşme – İzmir arası otobüs ile ne kadar sürüyor? Çeşme – İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 46dk sürmektedir.

  Çeşme Ne zaman gidilir?

  Çeşme’ye gitmek için en uygun dönem turizm sezonu olan mayıs – eylül arası dönemdir. Okulların kapanmasıyla iyice hareketlenen Çeşme, yaz ayları boyunca oldukça kalabalıktır. Havaların bunaltıcı derecede sıcak olmadığı mayıs ve eylül aylarında ise oldukça sakindir.

  İzmir Çeşme nerede kalınır?

  Çeşme’de konaklama için tercih edebileceğiniz oteller arasında; Reges, a Luxury Collection Resort & SPA, Sheraton Çeşme Hotel, Kanuni Kervansaray Historical & Suites, Cumbalı Konak Otel, Altın Yunus Resort & Thermal Hotel ve Liman Otel yer almaktadır.

  İzmir çeşme arası ne kadar yakar?

  İzmir çeşme arası 88 km. Otobandan ve ortalama 120 ile gidildiği düşünülürse benzinli bir araç kaç TL yakar? Yaklaşık 25 tl civarında yakar. Yaklaşık 25 tl civarında yakar.

  İzmir çeşme otobüs bilet fiyatları ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen Çeşme Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Rota Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
  roomİzmir – Çeşme 199 TL 11
  roomAnkara – Çeşme 99 TL 27
  roomAdana – Çeşme 150 TL 24
  roomBursa – Çeşme 200 TL 1
  You might be interested:  Izmir De Haftasonu Nereye Gidilir?

  Alaçatı İzmir arası kaç kilometre?

  İzmir ve Alaçatı’nın arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 70 km’dir.

  İzmir Alaçatı arası kaç TL?

  İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

  Çeşme’de metro var mı?

  İZMIR METROSU, İzmir bölgesinde bulunan Çeşme seyahat konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:00 civarında geçer.

  Çeşme Ilıca denizi nasıl?

  Ilıca Plajı Özellikleri

  Bölgenin denizi sığdır. Turkuaz rengi denizi ile tabandan gelen sıcak su kaynaklarına sahip olmasıyla deniz suyu sıcaklığı oldukça faladır. Denizin ortasından çıkan çok fazla sıcak su kaynağı bulunur. Termal suların bu bölgeden çıkması deniz suyunun hem sıcak hem de faydalı olmasını sağlar.

  Alaçatı nerede hangi ilde?

  Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi’ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  Urla ilçesi hangi ile bağlıdır?

  Urla, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun ve Ege Denizi, kuzeyinde İzmir Körfezi ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

  İzmir Çeşme Dalyan nerede?

  Dalyan Nerede? Dalyan, İzmir iline bağlı bir ilçe olan Çeşme’nin merkezinin yaklaşık olarak 5 km kuzeyinde yer alan bir bölgedir. Bu yüzden Muğla iline bağlı olan Dalyan beldesi ile karıştırmamak gerekmektedir. İzmir’in ilçesi olan Çeşme’de yalnızca bir tane Dalyan bulunmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.