Izmir Çeşme Nasıl Gidilir?

İzmir otobanından direk 80 km’lik bir yolla ya da eski yol diye tarif edilen Urla ve Güzelbahçe üzerinden 70 km’lik mesafeyle İzmir’den Çeşme’ye veya Alaçatı’ ya gidilebilir.

Çeşme’ye Nasıl gidilir?

Yolculuk özel araçla yaklaşık 1 saat sürüyor. Çeşme’ye nasıl gidilir diye fazla kafaya takmadan tabelaları izleyin. Deniz, kum, güneş turizmin yanı sıra SPA merkezleri, ören yerleri ve doğal güzellikleri ile de tanınan, İzmir çevresinde gezilecek yerler arasında bulunan Çeşme’ye ulaşmak çok kolay.

Çeşme, İzmir’in batısında konumlanıyor.?

Çeşme, Ege Bölgesi’nin batısında, İzmir kent merkezinin en batısında, Ege Denizi kıyısında konumlanıyor. Kendi adını taşıyan yarımada boyunca kuzey-güney yönlü olarak uzanan ilçenin batısında, güneyinde ve kuzeyinde Ege Denizi, doğusunda ise Urla bulunuyor.

Hangi şehirlerden Çeşme’ye gidilir?

Araçla gelmeyi tercih etmeyenler için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük şehirlerden Çeşme’ye direkt otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca Türkiye’nin birçok şehrinden İzmir’e otobüs seferleri bulunmaktadır. İzmir Otogarı’ndan devamlı kalkan otobüsler ile Çeşme’ye 1 saatte ulaşabilirsiniz. Çeşme Otogarı şehir merkezine yakındır.

You might be interested:  Izmir Sahura Ne Zaman Kalkacak?

Çeşme Turizm planları nelerdir?

Ülkemizin en önemli turizm yerlerinden olan Çeşme, birbirinden güzel plaj ve koylara sahip. Sahil, Deniz ve güneş üçlemesine âşık kişiler tatil planları yaparken muhakkak Çeşme’yi de bu planlarına dâhil etmeli.

Izmir Çeşme dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Çeşme otobüsleri nereden kalkar? İzmir Çeşme otobüsleri İzmir Otogardan ya da Üçkuyular’dan kalkıyor. Belediye otobüsleriyle 2 aktarmalı şekilde gitmeyi planlıyorsanız Fahrettin Altay durağından 984 nolu otobüse binmeniz gerekiyor.

Izmirden çeşmeye Eshotla nasıl gidilir?

İzmir’den belediye otobüsüyle Çeşme’ye ulaşım: İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi ulaşım hizmeti veren ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 725 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsü ise haftanın her günü 06.00-00.30 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket ediyor.

Izmirden çeşmeye nasıl gidilir 2022?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz.

Çeşme’de metro var mı?

İZMIR METROSU, İzmir bölgesinde bulunan Çeşme seyahat konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:00 civarında geçer.

Izmirden çeşmeye dolmuş var mı?

İzmir’in farklı noktalarından yapacağınız dolmuş yolculuğu ile yaklaşık bir saat içinde Çeşme ve Foça gibi tatil bölgelerine ulaşım sağlamanız mümkündür. Işıkkent ve Üçkuyular gibi ilçelerden her 2-3 saatte bir kalkan dolmuş seferleri mevcuttur. Çeşme’ye dolmuş ile ulaşım ücreti ortalama 20-25 TL’dir.

Izmir Alaçatı dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Metro’nun Fahrettin Altay İstasyonu’nun çıkışında bulunan Üçkuyular Semt Garajı, İzmirlilerin Alaçatı’ya gitmek için kullandıkları popüler bir nokta. Çeşme otobüslerinin Alaçatı-Ilıca-Çeşme güzergahında hizmet verdiği bu noktadan her yarım saatte bir Alaçatı’ya giden otobüs bulabilirsiniz.

760 nereden kalkıyor?

760 otobüs hattı (Urla), Çeşme Terminal İçi durağından başlayıp Urla durağına gidene kadar 70 duraklartan geçiyor.

You might be interested:  Izmir Fuar Ne Zaman Açılıyor 2022?

İzmir Çeşme otobüs ücreti ne kadar?

En Çok Tercih Edilen İzmir – Çeşme Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması İzmir Çeşme Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Anadolu Turizm 0 TL 23 sa 33 dk

761 ESHOT kaç TL?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL, öğrenci ücreti 4,30 TL, indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemine dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

İzmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

İzmir Çeşme otobüsle kaç saat sürer?

Çeşme – İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 46dk sürmektedir.

Çeşme seyahat ücreti ne kadar?

2022 Güncel Fiyatlar ; Çeşme – Alaçatı Kişi Başı 52 TL’dir. Turkcell Platinium haziran itibariyle ücretsiz olmaktadır. İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile ortalama 33 TL’ye,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.)

İzmir’de kaç tane metro var?

Türkiye’nin İzmir şehrinde hizmet veren İzmir metrosu’nun on yedi istasyonu vardır.

Istanbul Çeşme nasıl gidilir?

İstanbul – Çeşme arası 860 kilometre olup özel araçla yolculuk ortalama 9 saatte tamamlanır. İstanbul’dan Yenikapı – Bandırma feribotuna binerek Balıkesir – Manisa – İzmir – Çeşme güzergâhını takip ederek ilçeye ulaşabilirsiniz.

İzmir metrosuna ne denir?

M1: Fahrettin Altay – Evka 3 hattı

22 Mayıs 2000’de açılan ve 27 Temmuz 2014’te son hâlini alan M1 (Fahrettin Altay-Evka 3) hattı, batı-doğu ekseninde on yedi istasyon ile hizmet vermektedir.

You might be interested:  Izmir Çeşme Nerede?

Izmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

Çeşme dolmuşları ne kadar?

Ortalama fiyatlar 6-8 TL ; ortalama süre 15-20 dakikadır. ) Çeşme – Ovacık ( Çeşme otogardan kalkan dolmuşlar Ovacık merkeze ve plajlara kadar gitmektedir; ortalama süre 10-15 dakika, kişi başı 5-7 TL’dir. )

Izmir Çeşme arası kaç kilometredir?

İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

Çeşme merkezden Ilıca Plajına nasıl gidilir?

Bunun için yapılması gereken tek şey Çeşme merkezden kalkan Ilıca Plajı’ndan geçen dolmuşlara binmek. Toplu taşıma araçları yerine özel araç ile Ilıca Halk Plajı’na gitmek isteyenler Çeşme merkezden yola devam ederek Ilıca tabelalarını takip edebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.