Izmir Çatalkaya Nerede?

Çatalkaya Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Mordoğan semtinde bulunan Çatalkaya Mahallesi Karaburun ilçesine bağlıdır. Çatalkaya Mahallesi haritası konumu ise 38° 38′ 17.7072” Kuzey ve 26° 30′ 45.8532” Doğu gps koordinatlarıdır. Çatalkaya Mahallesi bağlı olduğu Karaburun ilçe merkezine 0 kilometre mesafe uzaklıktadır. Çatalkaya Mahallesi İzmir şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 60 kilometredir.

Izmir Çatalkaya Dağı Nerede?

izmir karabağlar ilçesine bağlı kavacık mahalesinin sınırları içinde bulunan 970 metre rakımlı dağdır.

Çatalkaya Dağı kaç metre?

Çatalkaya – Narlıdere yürüyüş parkuru:

Çatalkaya 840 metre yüksekliği ve adını oluşturan iki sivri zirvesiyle İzmir’in sembol dağıdır. İzmir körfezinin güneyinde yükselir,deniz kenarından dik olarak 840 metreye kadar yükselir ve arkasında Karabelen dağları 1040 m. ye kadar yükselerek devam eder.

Verçenik Dağı hangi ildedir?

Verçenik Dağı – Rize Çamlıhemşin.

İzmir kıyı şeridi uzunluğu kaç km?

Körfezin yüzey alanı 960,4 km2 iken kıyı şeridi 464 km uzunluğundadır. İzmir Körfezi’nde yer alan Uzunada, Türkiye’nin en büyük dördüncü adasıdır.

Köroğlu Dağları volkanik dağ mıdır?

Köroğlu Dağı’nın yapısını, neojen volkanik seri oluşturmaktadır.

Vercenik Dagi nerede?

Verçenik Dağı (Üçdoruk), Kuzey Anadolu Dağları’nın Doğu Karadeniz Bölümü’nde, Kaçkar Dağlarında bulunan 3.711 m yüksekliğinde dağ. Doğu Karadeniz Dağları’nda Kaçkar Dağı’ndan sonraki ikinci en yüksek zirve, Türkiye’nin sekizinci en yüksek dağı.

Altıparmak Dağları hangi şehirde?

Rize-Artvin sınırında yer alan Altıparmak Dağları’nın ayırdığı Kaçkar ile Pişankara vadilerini 3 bin 180 metre rakımlı Hızarkapı Gediği birleştiriyor.

Istranca Dağı Nerede?

Yıldız Dağları veya Istranca Dağları, Trakya’nın Karadeniz kıyılarına paralel olarak, Bulgaristan’dan İstanbul iline kadar yaklaşık 150 km uzunluğunda bir dağ zincirinden oluşmaktadır. Bu zincirin en yüksek noktası Kırklareli ilinde bulunan yaklaşık 1.031 metrelik Mahya Dağı zirvesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.