Izmir Bulgaristan Konsolosluğu Nerede?

İzmir’de Bulgaristan Konsolosluğu var mı, İzmir Bulgaristan Konsolosluğu nerede sorularınıza yanıt olarak Bulgaristan Konsolosluğu izmir ilinde bulunmamaktadır. Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: Ankara’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğu sadece uzun süreli yani D tipindeki vize başvurularını kabul etmektedir.
İzmir ili sınırlarında herhangi bir Bulgaristan Konsolosluğu yoktur. Bulgaristan vize başvurusu yapmak için My Vize İzmir şubesiyle iletişime geçerek Ankara Büyükelçiliği randevu sürecini başlatmanız gerekmektedir.

Izmir hangi konsolosluklar var?

Başkonsolosluklar

 • ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • ROMANYA İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • YUNANİSTAN CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • İNGİLTERE İZMİR KONSOLOSLUĞU.
 • İTALYA CUMHURİYETİ İZMİR KONSOLOSLUĞU.
 • BANGLADEŞ HALK CUMHURİYETİ İZMİR FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • Bulgaristan Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

  Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı web sitesinde yer alan e-pasaport başvuru bölümünden randevu alınabilir. E-pasaport başvurusu ‘ebds.perfectbg.com’ adresinden gerçekleştirilebilir.

  Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

  2022 yılı itibarıyla belirlenen güncel ücretler: Vize harç ücreti: 110 Euro (Seyahat sigortası dahildir) Başvuru hizmet ücreti: 40 Euro.

  Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır?

  Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul ve Edirne Başkonsoloslukları ile Bursa konsolosluğu bulunuyor. Yakınlık durumunuza göre bunlardan birine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi herhangi bir yetkili acente aracılığıyla da başvurabilirsiniz.

  You might be interested:  Izmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Son Durum Ne?

  Izmirde Fas Konsolosluğu var mı?

  FAS KRALLIĞI İZMİR FAHRİ KONSOLOSLUĞU | Büyükelçilikler ve Konsolosluklar | Konak – K:2 D:204 İzmir, 0232 464 30 02 Bulurum.com.

  ABD Konsolosluğu hangi illerde var?

  Adana, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van illerinde ikamet eden Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşları’nın konsolosluk işlemlerini yürütmek ile yetkilidir.

  Bulgaristan Konsolosluğu randevu veriyor mu?

  Bulgaristan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi kısa süreli amaçlarla seyahat edecekseniz Bulgaristan vize randevu uygulaması yoktur. Uzun süreli d vize başvuruları için konsolosluktan randevu alınmalıdır. Başvuru kabul saatlerinde konsolosluğu ziyaret edebilirsiniz.

  Randevusuz konsolosluğa gidilir mi?

  Konsolosluğa randevusuz gidilir mi? Konsolosluk Randevu Almak Zorunlu Mu? sorusuna cevap kesinlikle hayır. Artık Türk Konsolosluklarında tümişlemler internet üzerinden alınan randevu ile yapılmaktadır.

  Bulgaristan vize randevu nasıl alınır?

  Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları (kırmızı) Bulgar pasaport randevu çevrim içii randevu sisteminden alınmaktadır. Pasaport randevusu başvuru sahibi tarafından şahsen alınabilir. Bulgaristan pasaport randevu https://www.consulatebg.eu sitesinden alınmaktadır.

  1 aylık Bulgaristan vizesi kaç para?

  Kısa süreli vize için Bulgaristan vize ücreti 170 Euro olarak belirlenmiştir. Normal vize almak için ise Bulgaristan konsolosluğu vize harç bedeli olarak 80 Euro belirlenmiştir. Bazı yabancı ülke vatandaşlarından harç bedeli olarak 35 Euro alınmaktadır.

  Bulgaristan vizesi için bankada kaç para olmalı?

  NOT: Vize ücreti olarak İş Bankası Bulgaristan Baş Konsolosluğu hesabına 60.00 Euro yatırılarak alınan dekont vize evraklarına eklenmelidir.

  1 yıllık Bulgaristan vizesi ne kadar?

  Bulgaristan 6 aylık ve 1 yıllık vize ücreti 175 Euro’dur.

  Bulgar vizesi icin ne gerekli?

  Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

 • Pasaport.
 • Biyometrik Fotoğraf.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Banka Hesap Dökümü
 • İkametgah Belgesi.
 • 6- Hotel Konfirmasyonu.
 • Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.
 • -Emekli iseniz; emekli kartınızın fotokopisi yeterlidir.
 • You might be interested:  Izmir Istanbul Otoyol Projesi Ne Zaman Bitecek?

  Bulgara gitmek için ne gerekli?

  Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları geriye dönük son 180 gün içinde toplam 90 güne kadar ikamet edebilecek şekilde, vizesiz olarak Bulgaristan’a seyahat edebilirler. Hizmet pasaportu sahibi vatandaşlarımız ile diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftırlar.

  Bulgaristan vizesi almak kolay mı?

  Soru: Bulgaristan Vizesi Almak Zor mu? Cevap:Bulgaristan vizesi almak, Bulgaristan vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilme koşuluyla alınması zor bir vize değildir. Türkiye vatandaşları Bulgaristan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Bulgaristan vizelerini alabilirler.

  Izmir Alman konsolosluğu ne zaman açılacak?

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu Sayfasına Hoş Geldiniz!

  Posta adresi.

  Sadece Randevulu Müracaat:
  Pazartesi – Perşembe 08:00 – 16:30
  Temmuz/Ağustos, Çarşamba 08:00 – 13:30
  Cuma 08:00 – 13:30

  Almanya vizesi nereden alınır izmir?

  Almanya vizesi İzmir için İzmir’de bulunan Başkonsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Randevular için de bu şehirlerde ikamet edenler İzmir Başkonsolosluğunu seçebilmektedir.

  Izmirde Hollanda Konsolosluğu var mı?

  İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu 3. ülke vatandaşları, Hollanda konsolosluk işlemlerini Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

  Almanya Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

  iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı

  1. İşaret / sembol. iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı
  2. Telefon. Danışma Hattı: 0850 4608493 (0850460VIZE) Yurt dışından aramak için: 0090-212-970 8493.
  3. Web sayfası iDATA Randevu Sistemi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.