Izmir Bozyaka Nasıl Bir Yer?

Bozyaka, İzmir ‘in Karabağlar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bozyaka Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Karabağlar Merkez semtinde bulunan Bozyaka Mahallesi Karabağlar ilçesine bağlıdır. Bozyaka Mahallesi haritası konumu ise 38° 23′ 16.1304” Kuzey ve 27° 7′ 16.7808” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bozyaka nasil bir yer?

izmir’in hizmet görmeyen semtlerinden biri. idari olarak tek başına bir mahalleyken, daha çok etrafındaki mahallelerle birlikte (bahar, çalıkuşu, gülyaka vb.) semt olarak bilinen yerleşim yeri. saim çıkrıkçı caddesi, yeşilyurt’la aralarında sınır olarak kabul edilebilir.

Izmir Bozyaka hangi ilçeye bağlı?

Bozyaka, İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı bir mahalledir. 2019 itibarıyla 15.490 kişilik nüfusa sahiptir.

Karabağlar izmir nasıl bir yer?

muğla’da birbirinden makilerle ayrılmış mülkiyet sınırları içinde tek katlı evler ile yer yer sosyal mekanlardan örülü bir bölge. cami, meydan, kahve, kebap kuyusu dörtlüsü sosyal mekanın ana ögelerini teşkil eder, keyfoturağı mevkii, özellikle çok çarpıcı bir yerdir.

Bozyaka Pazar yeri nerede?

Bozyaka Kapalı Pazar Yeri, pazarlar ve çarşılar, 5714/1 Sok., No:38-48, Karabağlar, İzmir, Türkiye – Yandex Haritalar.

You might be interested:  Izmir Kus Cenneti Nasil Gidilir?

Konaktan Bozyakaya hangi otobüs gider?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bozyaka adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 253, 588, 671, 680, 879.
 • Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
 • Metro: İZMIR METROSU.
 • Yeşilyurt nasıl bir yer?

  canakkale ezine yolunda,küçükkuyu’dan 3 km. uzaklıktaki köy, ida dağının göbeğinde zeytin ve çam ağaçları ile çevrilidir. bu bölgenin dünyada oksijen oranı en yüksek ikinci yer olduğu (yılın muhtelif zamanlarında %26.5) tespit edilmiştir.köyün başlıca geçim kaynağı zeytinciliktir.zeytinağaçları köy topraklarının %90′

  Izmir Bozyaka nereye yakın?

  Bozyaka Mahallesi bağlı olduğu Karabağlar ilçe merkezine 8 kilometre mesafe uzaklıktadır. Bozyaka Mahallesi İzmir şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 4 kilometredir.

  Izmir Karabağlar Neyi Meşhur?

  Üzümü ile meşhur olan bu ilçede meyve satın alabileceğiniz pazarlarda bulunmaktadır. En lezzetli üzümleri tadabileceğiniz bu ilçede konaklama yerleri de mevcuttur. İzmir’in farklı yerlerini göreceğiniz ilçesi, Karabaglar’da düzenlenen festivallerde yöreyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

  Izmirde kaç tane ilçe var?

  İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

  Izmirin en tehlikeli semti neresidir?

  afyon mahallesi,karabağlar,limontepe,basmane gibi yerlerdir. sebebi ise varoş ve tehlikeli yerler olması.

  İzmir’in en güzel semti hangisi?

  Şehir halkının da hem fikir olduğu semtlerin başında gelen Güzelyalı, eskiye nazaran yenilenen ve değişen çehresi, temiz havası ve sahili ile İzmir’deki en güzel semtlerin başında geliyor. Geçmişte yalıları ve yalıların bahçesinde bulunana yasemin çiçekleri ile unlu olan Güzelyalı da bir tur sizi geçmişe götürecektir.

  Gaziemir mi Bornova mi?

  ikisi de izmir’in güzel ilçelerindendir. bornova’nın kendine has, küçük park, büyük park ve forum bornova gibi yerleri varken, gaziemir’de en az onun kadar alışveriş merkezleriyle ve kafeleriyle doludur. yine izmir’de tatil yerlerine giderken çoğu zaman gaziemir’den geçersiniz.

  You might be interested:  Izmir Havaalanından Buca'Ya Nasıl Gidilir?

  Bozyaka pazarı ne zaman?

  KARABAĞLAR PAZAR YERLERİ

  Bozyaka Kapalı Pazaryeri Salı – Cuma
  Vatan Mahallesi Kapalı Pazaryeri Salı – Perşembe (Tuhafiye)
  Kooperatif Evleri Çarşamba
  Limontepe Çarşamba
  Yunus Emre Kapalı Pazaryeri Pazartesi(Tuhafiye) Çarşamba(Gıda) Cumartesi (Gıda)

  Bozyaka pazar yerine nasıl gidilir?

  Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bozyaka Yeni Pazar Yeri adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 253, 550, 556, 671, 879.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

  Izmir kibar pazarı hangi gün?

  Kurada yedek liste de belirlendi. Kura sonucunda Kibar Pazaryeri’ndeki 163 tezgahın kiracıları belirlenmiş oldu. Pazarın cuma günleri açılması hedefleniyor. Karabağlar Belediyesi tarafından kente kazandırılan Kibar Belediye Hizmet Kompleksi, modern mimarisi ve işlevselliğiyle dikkat çekiyor.

  Izmir Karabağlar hangi ilçeye yakın?

  Karabağlar ilçesi, hepsi de İzmir ilçesi olan kuzeyinde Narlıdere, Balçova ve Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, güneybatısında Seferihisar ve batısında da Güzelbahçe ilçeleriyle komşudur. İzmir’in merkez ilçelerinden olan Karabağlar’ın il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 10 km’dir.

  Izmir Karabağlar izmir arası kaç km?

  İzmir Buca ile Karabağlar İzmir arası kaç km yaklaşık olarak toplam 4 Kilometre mesafededir. İzmir Buca Karabağlar İzmir arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 12 dakika sürecektir.

  Izmir Karabağlar nüfusu ne kadar?

  58 Mahalle, 3637 Cadde – Sokak, 53524 Yapı, 201947 Konut ve 22568 işyeri ile toplamda 228275 Bağımsız Bölüm den oluşan Karabağlar İlçesi; 9.870 ha alan üzerine kurulmuştur. İlçemizde yaklaşık 478.788 (TÜİK 2021) nüfus yaşamaktadır.

  Izmir Karabağlar a nasıl gidilir?

  En çok ziyaret edilen yerlerden Karabağlar konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 152, 157, 171, 233, 253, 490, 691, 887, 919.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.