Izmir Bisim Kart Nasıl Alınır?

İzmirim Kart nasıl alınır? Tam Kart ve Bilet 35 kartlarını büfe, gazete bayileri, market, İzmirim Kart dolum cihazları, İzmirim Kart satış kulübeleri ve metro, banliyö gibi istasyon gişelerinden satın alabiliyorsun.
Üye Noktaları

 1. Akıllı Bisiklet Kiralama sistemine üye olabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 2. Üye abonelik başvurusu sırasında yanınızda kimliğinizin bulunması gerekmektedir.
 3. Web üye işlemleri menüsünden hesabınıza giriş yapabilir, bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Bisim kart ücreti ne kadar?

Bu işlem için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kimliğinizin yanınızda bulunması gerekmektedir. b-) İzmirim Kart’ınızda en az 20 TL bakiye bulunmalıdır. Kartınızı aktifleştirirken 20 TL bakiyeniz İzmirim Kart Bisim hesabına aktarılıyor. Daha sonra bisiklet kiralama ücretleriniz hesabınızda bulunan TL’den düşüyor.

1 Bisim kartıyla kaç bisiklet alınır?

19.05.2021 tarihi itibari ile 650 adet tekli bisiklet, 120 adet tandem bisiklet ve 120 adet çocuk bisikleti ile hizmet vermektedir.

Bisim ücreti ne kadar?

01-01-2022 tarihinden itibaren bisiklet kiralama ücreti her saat için 5 TL’dir. 01-01-2022 tarihinden itibaren tandem bisiklet kiralama ücreti her saat için 7 TL’dir. Bisim üye hesabı ile kiralamada herhangi bir depozito işlemi bulunmamaktadır.

You might be interested:  Izmir Istinye Park Hangi Semtte?

Bisim kart nereden doldurulur?

Istasyonlarımızda bulunan kiosk cihazlarından kredi kartı ile, Konak Iskele’de bulunan üye noktasından nakit olarak yapabilirsiniz.

KentBis üye kartı nereden alınır?

6 istasyonda yer alan bisikletleri kullanmak isteyen vatandaşların KentBis Akıllı Bisiklet Merkezi’nden KentBis kartını temin etmeleri yeterli. Vatandaşlar, Polis Evi Karşısı’nda yer alan KentBis Akıllı Bisiklet Merkezi’ne nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportlarını getirip, sözleşme imzalayarak kartlarını alabilecek.

Bisime nasıl üye olunur?

Üye İşlemleri

 1. Kayıtlı üye iseniz lütfen kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte sisteme giriş yapınız.
 2. Kayıtlı üye değilseniz üye ol linkine tıklayıp üyelik formunu doldurarak anında üye olabilirsiniz.
 3. Daha önce üyeliğiniz var ise ve şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum linkinden öğrenebilirsiniz.

Eshot otobüsleri bisiklet alıyor mu?

2 bisiklet taşıma kapasiteli aparatlar, kolay kullanımıyla hizmet vermeye başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot Genel Müdürlüğü, otobüslerin önüne aparat ekleyerek bisiklet sürücülerine konforlu ve rahat yolculuk sunmaya başladı.

Bisiklet günümüze gelene kadar hangi değişikliklere uğramıştır?

İlk bisikletler tel ve tahtadan oluşmuştu. Sonrasında gelişen bisikletlere zincirler eklenmeye başlanmıştır. Zamanla bisiklet yapımında demir gibi sağlam maddeler kullanılmıştır. Günümüzde bisikletlerin bazıları katlanabilir özelliğe sahiptir, ancak önceden bisiklet katlanamazdı.

Bisiklet kiralama ne kadar?

Bisiklet severler ISBIKE abone kartı alarak yada kredi kartı ile 0-60 dk. arası 2,5 TL, 60-120 dk. arası 4 TL, 120-180 dk. arası 6 TL, 3 saat ve üzeri kullanımda her saat 4 TL olarak bisiklet kiralayabiliyorlar.

Bisim kaçta kapanıyor?

BİM hafta içi her gün sabah tam 09.00’da başlar ve kapanış saati olan 21.00’a kadar hizmet vermeye devam eder. BİM Mağazalarında öğle tatili yoktur sadece Cuma günleri cuma namazı saati kapalıdır.

Bisim ne zaman kapanıyor?

Bisim akıllı bisiklet sistemimizde aktif hizmet veren bisiklet duraklarımız yeşil olarak haritada belirtilmektedir. Akıllı bisiklet sistemimiz 23:00 – 06:00 arası kredi kartlı kiralamalara kapalıdır.

You might be interested:  Izmir Otogardan Şirinceye Nasıl Gidilir?

Belediye bisiklet kiralama nasıl?

► Kiralama kiosk’undan ‘bisiklet kirala’ butonunu tıklayarak ilk olarak kaç adet bisiklet kiralamak istediğinizi, cep telefonuna ve bisiklet başına 50 TL’lik provizyon ücretinin tahsil edilebilmesi için kredi kartı bilgilerini girmeniz gerekiyor.

KayBis kartı nasil alinir?

Öncelikle KayBis Kart başvurusu için Kart38 İşlem Merkezi’ne şahsen giderek başvuruda bulununuz.

Başvuru için gerekli belgeler;

 1. 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi veya TC. kimlik numaralı ehliyet fotokopisi.
 2. 1 adet fotoğraf.
 3. Sözleşme (Kart38 İşlem Merkezi tarafından verilecektir. İmzanız yeterlidir.)

Espedal nasıl kullanılır?

Vatandaşların sistemi kullanabilmek için Tepebaşı Belediyesi hizmet binası ya da 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde bulunan kayıt masalarından abone kartlarını temin etmeleri yeterli olacak. Sistemde 30 adet bisiklet, 45 adet bisiklet parkı ve 3 adet istasyondan bisiklet kiralama noktası (kioks) bulunuyor.

Sahilde bisiklet nasıl kiralanır?

Uygulamadan bisiklet adedini seç, Tek Kullanımlık Şifreni al. Şifreyi park ünitesindeki tuşlar aracılığıyla ‘Giriş + Şifre + Giriş’ tuşuna basıp güvenle bisiklet kirala.

Espedal nasıl kullanılır?

Vatandaşların sistemi kullanabilmek için Tepebaşı Belediyesi hizmet binası ya da 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde bulunan kayıt masalarından abone kartlarını temin etmeleri yeterli olacak. Sistemde 30 adet bisiklet, 45 adet bisiklet parkı ve 3 adet istasyondan bisiklet kiralama noktası (kioks) bulunuyor.

Belediye bisiklet kiralama nasıl?

Sağlıklı Yaşam, Çevreci Ulaşım!

 1. Uygulamayı Yükle. Google Play veya App Store’dan İSBİKE Mobil uygulamasını indir ve üyelik aşamalarını tamamla.
 2. Abone Ol. ‘Bakiye Yükle’ seçeneğinden Yıllık abonelik.
 3. Kullanmaya Başla. Uygulamadan bisiklet adedini seç,
 4. Teslim Et. Bisikleti park yerine kilitlendiğinden emin olarak bırak.

Isbike bisiklet nasıl teslim edilir?

► Kiralamanın ilk 5 dakikası içinde yerine bıraktığınız veya değiştirdiğiniz bisikletlerden ücret tahsil edilmez. ► Bisikletleri teslim etmek istediğinizde herhangi bir İSBIKE istasyonuna / kiosk’una giderek bisikletler teslim edeilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Bornova Kaymakamı Kim?

Bisim iade nasıl yapılır?

Boş park istasyonlarını kiosk ekranından sorgulayabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz bisikletin arızalı olması halinde aynı istasyona 5 dk. içinde iade edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.