Izmir Atış Poligonu Nerede?

Karabağlar bölgesinde İzmir Atış Poligonu için Otobüs hatları Esendere 374 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesinde. Gelinler 480 metre uzaklıkta, 7 dk yürüme mesafesinde. Poligon 774 metre uzaklıkta, 10 dk yürüme mesafesinde. Göztepe 925 metre uzaklıkta, 12 dk yürüme mesafesinde.

Poligonda atış yapmak ne kadar?

Aynı mermiyi kullanmalarına rağmen yerli silahlarla bir atış ortalama 3-3.5TL civarında. Bu fiyata eğitmenlerin başınızda durması da dahil. Yabancı silahlarla atış yapmak ise 4.5- 5 TL arası. Fiyatlar illere göre değişiklik gösteriyor.

Poligonda atış yapmak için ne gerekli?

Kişilerin silah ruhsatlarının olup olmadığına bakılmaksızın 18 yaşını dolduran herkes atış yapabilir. 18 yaşını tamamlamamış olan kişiler ise atış yapacakları esnada yanlarında mutlaka veli ya da vasileri bulunmak zorundadır.

Poligon hangi silahlar var?

Poligonda hangi silahları kullanabiliriz? Kendi silahınızı kullanabildiğiniz gibi POLİGON CLUB bünyesinde bulunan silahları da kullanabilirsiniz. Poligon Club envanterinde çeşitli (9mm, 22cal, 3,57Mag, 7,65mm, 6.35mm vb) mermiler ile atış deneyimi yaşayabileceğiniz tabancalar vardır.

Poligon yapı ne demek?

Poligon kelimesi Fransızca kökenli bir kelime olmakla birlikte Fransızca polygone kelimesinden türetilerek dilimizde yer almıştır. Poligon kelimesinin iki farklı anlamı bulunmaktadır. Poligon atış yeri anlamına gelirken öte yandan matematik alanında çokgen anlamına da gelmektedir.

You might be interested:  Izmir Suikasti Ne Zaman Oldu?

Atış Poligonu kaç yaş?

Ruhsatlı silahı olup kendi silahıyla atış yapmak isteyenlerin yanı sıra silahı olmayanlar da poligonlarda havalı silahlarla atış yapabiliyor. Poligonda atış yapabilmek için aranan tek şartsa 18 yaşında olmak. 18 yaş altı çocuklarsa poligona velileriyle girip atış yapabiliyor.

Silah eğitimi kimler alabilir?

Silah temel atış teknikleri eğitimini; Bireysel olarak kendini geliştirmek isteyen silahlara ilgisi olan, silahlarla tanışmak isteyen 18 yaşını doldurmuş ya da 1. Derecede veli nezaretinde 15 yaş ve üzeri herkes alabilir.

1 şarjör kaç mermi alır?

Sonuç olarak şarjörlü tabancanın fişek kapasitesi şarjörün alabileceği maksimum fişek adedi artı namlu yatağında atışa hazır bekleyen fişekten oluşur. Bu sebeple şarjörü 12 adet mermi alan bir şarjörlü tabancanın fişek kapasitesi 12+1 şeklinde ifade edilir.

Hangi göz ile nişan alınır?

Atış Gözünün Tespiti : Nişan alınırken iki göz de açık olsa, aslında bir tek gözle nişan alınmaktadır. Nişan alınan göze “atış gözü”, diğer göze “yardımcı göz” denir. Atış gözünün hangisi olduğunu tespit etmek için, iki göz açık olduğu halde hedefe nişan alınır.

Poligonda atış yapmak için ruhsat gerekir mi?

Atış poligonundan; 18 yaşını doldurmuş herkes, silah ruhsatı olup olmadığına bakılmaksızın poligonun ruhsatlı tabancaları ve mermileri ile atış yapabilir.

Poligondan mermi alınır mı?

Kendi mermilerinizi kullanabileceğiniz gibi, Poligonlardan mermi satın alarak Atış Gerçekleştirebilirsiniz. Mermi taşımak için taşıma ruhsatlı silahınız veya Gideceğiniz Poligona yol izni Alınmış, bulundurma ruhsatlı silahınız olması gerekmektedir. Silah taşıma yetkisi olmayanların mermi taşıması da yasal değildir.

Poligonda neden kulaklık takılır?

Poligonlarda pasif kulaklıklar ve kulak tıkaçlarından ziyade elektronik kulaklıkların kullanılması güvenlik açısından oldukça önemlidir. Zira pasif kulaklık (Manşon tipi) ve tıkaçlar dışarıdan gelen bütün sesleri engellemektedir.

You might be interested:  Izmir Otogardan Aliağa Ya Nasıl Gidilir?

Atış Poligonu kaç metre?

25m yarışmalarında hedeflerin yerleşimi; Çabuk Atış Tabanca yarışmalarında beşli (5) gruplar halinde, 25m tabanca, 25m merkez ateşlemeli ve 25m standart tabanca yarışmalarında 4’lü veya 3’lü, istisna olarak 5’li gruplar halinde olmalıdır, 25 m poligonları, korumalı yürüyüş yollarıyla bölünmüş veya açık olabilir.

Poligonun amacı nedir?

Mermi Kapanları

Arka durdurucular ve mermi tuzakları, mermiden gelen enerjiyi emmek ve merminin menzil alanının ötesine sıçramasını önlemek, onu yakalamak için kullanılır.

Mor poligon ne demek?

En şiddetli fırtına, sistemimizde mor poligon ile ifade ediliyor (mor: çok şiddetli, turuncu: şiddetli, yeşil: fırtına). 30-45 dakika sonra şiddetli havaya maruz kalacak konumlar için otomatik bir uyarı oluşturuluyor.

Poligon Kanavası nasıl çizilir?

Poligon kanava çizimi için *.PO5 uzantılı dosyaya ihtiyaç vardır.

Kanava Çizimleri

  1. İşleme girildiğinde ‘Kanava Tipi’ seçilir (Poligon veya ölçü kanavası)
  2. Ölçek ve diğer detayların büyüklükleri belirlenir.
  3. Poligon dosyası(*.PO5) seçilir.
  4. Çizdirilecek güzergahlar seçilir ve kanava çizimi gerçekleştirilir.

Türkiyede kaç tane atış poligonu var?

Bu çalışmanın amacı Türkiye deki atış poligonlarının ergonomik açıdan incelenmesidir. Bu amaç doğrultusunda Türkiye den 23 poligon, yurt dışından ise 7 olmak üzere toplam 30 poligon incelenmiştir. Veriler amaca uygun olarak hazırlanan anket ile toplanmıştır.

Silah taşıma ruhsatı nerelerde geçerli?

Madde 5 – Taşıma ruhsatları nereden verilmiş olursa olsun, Kanunun ek 1 inci maddesinde belirtilen yerler haricinde her yerde ve her zaman geçerlidir.

Temel atış Eğitimi Sertifikası ne işe yarar?

1. Seviye Silah ileri atış eğitiminin alınabilmesi için, Temel Atış Teknikleri Eğitimi alınması zorunludur. Bu programda öğretilecek teknik ve taktik bilgilerin yanı sıra kursiyerin temel eğitimde öğrendiklerini bir bütün olarak uygulaması ve parkur atışlarına hazırlanması hedeflenmektedir.

You might be interested:  Izmir Altındağ Hangi Ilçeye Bağlı?

Interaktif poligon nedir?

İsteğe bağlı lazer ya da gerçek mühimmat ile atış yapabilme özelliğine sahip Türkiye’nin ilk ve tek interaktif atış poligonunda göreve yönelik olarak hazırlanmış senaryolar dahilinde; sanal çatışma ortamları yaratarak taktik atış eğitimi ve keskin nişancı eğitimine imkan veren; eğitimi hızlı ve etkin değerlendirerek

Leave a Reply

Your email address will not be published.