Izmir Altındağ Hangi Ilçeye Bağlı?

Altındağ, İzmir ili Bornova İlçesi’ne bağlı, yerleşimin yoğun olduğu bir semttir. Mübadeleden önce bir Rum köyü olan bölgenin adı eskiden Kokluca idi. Işıkkent semtindeki İzmir Otobüs Şehir Terminali (İZOTAŞ) semt merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Izmir Altındağ nasıl bir yer?

Bornova ilçe merkezinden 6 kilometre uzaklıkta ve Manisa – İzmir Karayolu rotasında mevkilendirilmiş Çiçekliköy ve Yakaköy, günübirlik geziler için uygun olan bir konuma evsahipliği yapar 93 Harbi sonrasında Boşnakların kurmuş olduğu köylerdir bunlar. Şuan ise mesire alanı olarak varlığını sürdürmektedir.

Izmir Çamdibi nereye bağlı?

Çamdibi, İzmir’in Bornova ilçesinde eskiden belde olan bir semt.

Çamkule Mahallesi nereye bağlı?

Çamkule Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Altındağ semtinde bulunan Çamkule Mahallesi Bornova ilçesine bağlıdır.Çamkule Mahallesi haritası konumu ise 38° 24′ 35.2044” Kuzey ve 27° 12′ 42.3288” Doğu gps koordinatlarıdır. Çamkule Mahallesi bağlı olduğu Bornova ilçe merkezine 7 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Izmir Altındağ kaç derece?

Altındağ kentine ait bugün beklenen +29+27 °C°F, +84+81 °C°F, yağışsız, mutedil rüzgar.

Altındağ a nasıl gidilir izmir?

İzmir’den Altındağ’a Ulaşım

İzmir’den Ankara’ya otobüs ile gidildiğinde, AŞTİ Terminali’nde inmeniz ve buradan Altındağ ilçesine aktarma yapmanız gerekmektedir.

Izmir Çamdibi nereye yakın?

Çamdibi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Çamdibi İzmir ilinde yer almakta olup, Çamdibi Bornova ilçesine bağlıdır.Çamdibi haritası konumu ise 38° 26′ 5.2908” Kuzey ve 27° 11′ 35.1816” Doğu gps koordinatlarıdır. Çamdibi bağlı olduğu Bornova ilçe merkezine 5 kilometre mesafe uzaklıktadır.

You might be interested:  Izmir Sahura Ne Zaman Kalkacak?

Çamdibi kaç metrekare?

Bornova Belediyesi, Barbaros Mahallesi sınırları içinde bulunan Çamdibi Atatürk Parkı’nı yeniledi. Yaklaşık 40 bin metrekare alana yayılan ve vatandaşlara pek çok etkinliğe katılma olanağı sunan Çamdibi Atatürk Parkı’nda kapsamlı tadilat çalışmaları yapıldı.

Bornova kaç mahalle var?

BORNOVA MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İZMİR

İLÇE ADI BORNOVA MAHALLE SAYISI BORNOVA KÖY SAYISI
BORNOVA 45

Postacılar Mahallesi nereye bağlı?

Postacılar Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Soğukkuyu semtinde bulunan Postacılar Mahallesi Bayraklı ilçesine bağlıdır.Postacılar Mahallesi haritası konumu ise 38° 29′ 13.4988” Kuzey ve 27° 7′ 19.4268” Doğu gps koordinatlarıdır.

İzmir tepecik nereye bağlı?

Tepecik Mahallesi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Tepecik Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Seferihisar Merkez semtinde bulunan Tepecik Mahallesi Seferihisar ilçesine bağlıdır.Tepecik Mahallesi haritası konumu ise 38° 8′ 5.7732” Kuzey ve 26° 50′ 4.2612” Doğu gps koordinatlarıdır.

İzmir Sogukkuyu nereye bağlı?

Soğukkuyu, İzmir ilinin Bayraklı ilçesine bağlı bir mahalledir.

Altındağ Semt mi?

Altındağ, Ankara’nın metropol ilçelerinden biridir. İlçenin nüfusu, TÜİK verilerine göre,4 Şubat 2022 tarihi itibarıyla 407.675’tir.

Izmirde kaç tane ilçe var?

İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

Izmir bornova nüfusu ne kadar?

Bornova nüfusu 2021 yılına göre 452.867. Bu nüfus, 224.889 erkek ve 227.978 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,66 erkek, %50,34 kadındır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.