Izmir Aliağa’Ya Nasıl Gidilir?

İzmir merkezinden direkt olarak Aliağa’ya giden toplu taşıma araçları yer almaktadır. İzmir merkezine geldikten sonra burada bulunan ESHOT otobüsler ile birlikte merkezden 1 saat uzaklıktaki mesafe ile Aliağa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Aliağa’ya aynı zamanda minibüsler ile birlikte aktarma yolu ile de ulaşabilirsiniz.
Aliağa’ya otobüs ile gitmek için 835 ve 837 no’lu Eshot hatları kullanılabilir. İzmir şehir merkezinden araba ile Aliağa’ya ulaşım 0-30 Otoyolu üzerinden sağlanmaktadır ve yolculuk ortalama 1 saat sürmektedir. Taksi ile ulaşım ücreti ise ortalama 200 TL tutacaktır.

Aliağadan İzmir merkeze nasıl gidilir?

Bunun yanında, Aliağa ve İzmir arasındaki İZBAN hızlı banliyö sisteminin hizmete girmesiyle, 80 kilometrelik demiryolu hattı, ulaşımda büyük kolaylık sağlamıştır. İZBAN ile İzmir Alsancak İstasyonundan Aliağa’ya 1 saatte ulaşılmaktadır.

İZBAN otogara gidiyor mu?

İzban/Minibüs

İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban’a binip, Halkapınar İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Daha sonra istasyon önünden kalkan minibüslere binerek, İzmir Otogarı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu aktarmalı yolculukta, havalimanından otogara gitmek ortalama 40 – 45 dakika sürüyor.

Aliağa İzmir Otogar arası kaç kilometre?

İzmir merkezine 62 kilometre uzaklıktaki Aliağa ilçesinin otogarı, Hürriyet Caddesi üzerinde ilçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

You might be interested:  H&M Izmir Ne Zaman Açılacak?

Aliağa nasıl bir yer?

İzmir şehir merkezine 62 kilometre mesafede bulunan Aliağa ilçesi Çandarlı Körfezi’nin bakir koylarına ilişmiştir. Büyük bir çok uygarlığın evi olmuş. Ve bu uygarlıklardan kalan antik kentlerin üstünde bulunan sahilindeki berrak sularıyla şirin bir ilçe konumundadır.

İzmir Aliağa arası kaç TL?

Aliağa – İzmir arası ortalama otobüs bileti fiyatı ₺86.

İZBAN’a binmek için kaç tl 2022?

İZBAN Ücret Tarifesi 2022

Aliağa’dan İZBAN’a binen bir yolcu, Selçuk’a gitmek için 24,99 TL ödüyor. Öğrenci 11,44 TL; öğretmen ve 60 yaş 19,46 TL ödeme yapıyor. Bilet 35 ve kontörlü ulaşım kartlarına sahip olan kimseler, bu rotasyon için 4 kontör harcıyor.

İZBAN ne kadar ücret alıyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

İZBAN bileti nasıl alınır?

İskele gişelerinden kart bilet ve ulaşım kartı alınabilir, bakiye yüklenebilir. Tüm iskelelerde dolum makinaları bulunmaktadır. Dolum Makinalarında; sadece 3 kullanımlık kart bilet alınabilir.

Aliağa İzmir Otogar arası kaç saat?

Aliağa – İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 1 saat sürmektedir.

Aliağa’da nereye gidilir?

Aliağa’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Çakmaklı Köyü Aliağa’ya bağlı bir köy olan Çakmaklı Köyü, ilçe merkezine 20-25 km uzaklıkta yer almaktadır.
 • Aliağa Kuş Cenneti.
 • Güzelhisar.
 • Aliağa Antik Kentleri.
 • Uçansu Şelalesi.
 • Aliağa Günübirlik Gezilecek Yerler.
 • Foça.
 • Bergama.
 • Aliağa İzmir Alsancak arası kaç km?

  İzmir Aliağa ile Alsancak Konak arası kaç km yaklaşık olarak toplam 70 Kilometre mesafededir. İzmir Aliağa Alsancak Konak arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 48 dakika sürecektir.

  You might be interested:  Izmir Lokma Nasıl Yapılır?

  İzmir Aliağa nın neyi meşhur?

  Aliağa’nın Görülmesi Gereken Tarihi ve Turistik Yerleri

 • Aigai Antik Kenti.
 • Kyme Antik Kenti.
 • Gryneion Antik Kenti.
 • Çakmaklı Köyü
 • Aliağa Kuş Cenneti.
 • Şakran.
 • Aliağa Arkeoloji Müzesi.
 • Güzelhisar.
 • Aliağa denizi temiz mi?

  Ege Denizi’nin yanı başında yer alan konumu ile Aliağa, deniz tatili denince İzmir’de akla ilk gelen destinasyonlardan biri olmasa da; sahip olduğu plajları, tertemiz denizi, yeşil alanları, sakin doğası ve muhteşem manzaraları ile günübirlik bir deniz tatili yapmak için de tercih edilebilir.

  İzmir Aliağa nereye yakın?

  İzmir’in kuzeyinde, Çandarlı Körfezi’nin kıyısında konumlanan Aliağa’nın yüzölçümü 379 km2’dir. İlçenin kuzeyinde Bergama, güneyinde Foça ve Menemen ilçeleri, doğusunda Manisa ilinin Yunusemre ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır.

  En son İZBAN ne zaman?

  İZBAN Son Sefer Saati

  Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN hafta içi hafta sonu saat 01.23’te kapanıyor. Resmi tatillerde bazen saatler değişiklik gösterebiliyor. Aliağa-Selçuk arasındaki 136 kilometrelik banliyö hattında işletmecilik yapan İZBAN’ın güzergah boyunca 40 istasyonu yer almaktadır.

  Izmir konağa Izbanla nasıl gidilir?

  Konak’a İZBAN ile gitmek isteyen yolcuların Alsancak durağında, tren ile gitmek isteyen yolcuların da Basmane durağında inmeleri gerekmektedir. İzmir Metro ile gitmek isteyen yolcular ise Konak durağında inmelidir. Konak’a İzban, tren ve metro ile ulaşım ücreti ortalama 3-4 TL’dir.

  Izbanla Ödemiş’e Nasıl Gidilir?

  Havaalanından Ödemiş’e gitmek için Menderes yönüne giden İZBAN’a bindikten sonra Torbalı istasyonunda inerek 795 nolu aktarma otobüsleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.