Hdp Izmir Il Binası Nerede?

Poyraz’ın öldürüldüğü HDP İzmir il binası, şehrin işlek merkezlerinden Şair Eşref Bulvarı’nda bir iş merkezinin ikinci katında. Binada 80’i aşkın iş yeri var ve giriş çıkışları kontrol eden bir bina görevlisi yok.

Izmir HDP il binası hangi ilçede?

17 Haziran 2021, saat 11.05’te Onur Gencer, Halkların Demokratik Partisinin İzmir’in Konak ilçesindeki Şair Eşref Bulvarı’nda bulunan il başkanlığı binasına girip tabanca ile ateş açarak parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdü.

Hdp’nin başında kim var?

Eş genel başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan’dır.

Halkların Demokratik Partisi
Kısaltma HDP
Eş Genel Başkanlar Mithat Sancar Pervin Buldan
Onursal Genel Başkan Ertuğrul Kürkçü
Parti sözcüsü Ebru Günay

BDP eş başkanı kimdir?

Demokratik Bölgeler Partisi, 11 Temmuz 2014 tarihinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması ‘DBP’ şeklindedir. Simgesi başağı elinde tutan insan silüeti ve sekiz yıldızdır. Eş genel başkanları Salihe Aydeniz ve Keskin Bayındır’dır.

Deniz Poyraz kimdir ve nerelidir?

Deniz Poyraz 1983 yılında dünyaya geldi. Aslen Mardinli olan Poyraz’ın babası Abdullah Poyraz’dır. Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz’ın HDP il binasında görevli olduğu öğrenildi. Fehime Poyraz’ın rahatsızlanması üzerine kızı Deniz’in annesi yerine bir günlüğüne çalıştığı öğrenildi.

Deniz Poyraz ne mezunu?

Lise öğrenimini Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki mühendislik eğitimini yarıda bırakarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’ne kaydoldu. Mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Yayıncılık Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

You might be interested:  Izmir Iktisat Kongresinde Ne Tür Bir Ekonomik Model Çıkmıştır?

Poyraz kaç yaşında?

Survivor Gönüllüler kadrosunda yer alan Yiğit Poyraz, 26 Aralık 1994 tarihinde doğdu. Bodrum’da büyüdüğünü belirten Yiğit Poyraz, 2009 yılında Robert Kolej’i yatılı olarak kazanarak İstanbul’a yerleşti. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümüne girdi. 1 sene Sydney Uni’de exchange programı ile eğitim gördü.

Poyraz kim?

Poyraz soyadı olup asıl ismi Yiğit’tir. Aslen Sakaryalı olup büyük 99 depremi sonrası Muğla’ya taşınmışlardır. Bodrum’da büyüdüğünü belirten Yiğit Poyraz, 2009 yılında Robert Kolej’i yatılı olarak kazanarak İstanbul’a yerleşti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.