Şoför Tanıtım Kartı Nasıl Alınır Izmir?

Şoför Tanıtım Kartı almak isteyenler, şu evraklarla İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne başvurabilir: Sürücü belgesi fotokopisi. Taksi şoförü kaç yaş sınırı? 69 yaşından gün almış kişiler ticari taksilerde şoförlük yapamayacak.
Şoför Tanıtım Kartı almak isteyenler, şu evraklarla İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne başvurabilir: Sürücü belgesi fotokopisi. Sürücü belgesi sorgulama sonuç kağıdı (www.turkiye.gov.tr/emniyet-surucu-belgesi-ve-sahislara-yazilan-ceza-sorgulama) Psikoteknik raporu fotokopisi.

Izmir şoför tanıtım kartı nedir?

İzmir büyükşehir belediyesi’nin yolcu taşımacılığıyla ilgili yönergeleri kapsamında, büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde yolcu taşımacılığında kullanılan taksi / taksi dolmuş, öğrenci – personel servis aracı, minibüs ve otobüs şoförlerinin “şoför tanıtım kartı alması” gerekmektedir.

Taksi ehliyeti nasıl alınır?

Ticari taksi plakası için gerekli belgeler

 1. Muhtarlıktan alınabilecek ve üzerinde 6 adet fotoğraf ve arkası mühürlü ‘3 yıldır burada ikamet etmektedir” yazılı ve kişinin mesleğinin şoförlük olduğunun belirtildiği ikametgah belgesi.
 2. Muhtarlık alınacak 3 adet nüfus cüzdanı fotokopisi.

Şoför tanıtım kartı ne işe yarar?

Şoför Kartı Nedir? İstanbul’da servis şöförlüğü yapmak ve servis taşımacılığı yapabilmek için, Büyükşehir Belediyesi tarafından alınması zorunlu olan ticari araç kullanım belgesidir. Alınan bu belge aracın taşıt kartına bağlı olarak çıkarılan yol belgesine işlenmelidir.

Taksi ehliyeti için ne gerekli?

TAKSİLER VE LÜKS TAKSİLER

You might be interested:  Istanbul Izmir Uçak Bileti Ne Kadar?
 • Taksi Yönetim Merkezine üyelik belgesi (sözleşmesi) ve cihaz periyodik muayene belgesi.
 • Motorlu Araç Trafik ve Araç Tescil Belgelerinin fotokopileri.
 • İlgili oda faaliyet belgesi, (aslı),
 • Başvuru tarihi itibariyle son 6 (altı) ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (tüm hissedarların),
 • Taksiye çıkmak için kaç yıllık ehliyet gerekir?

  Sınıf sınıf değişen yıl zorunluluğu; E sınıfı ehliyet sahibi olanlar için 3 yıl, B sınıfı ehliyet sahibi olanlar için de en az 5 yıllık bir süreçtir. Bu şartlar sağladıktan sonra Şoför kartı alabilmek için neredeyse her belge için aranılan psikoteknik belgesine sahip olmanız gerekir.

  Ticari taksi kullanma belgesi nereden alınır?

  Taksi şoförü kartı için gerekli belgeler;

  Sağlık Raporu (Göz ve dahiliye uzman doktoru tarafından onaylı imza ve kaşeli) Bu rapor ilçe sağlık merkezlerinden, il sağlık merkezlerinden veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden tedarik edilebilir.

  Dijital sürücü kartı başvurusu nasıl yapılır?

  Sayısal takograf kartı almak isteyen sürücü/şirket ve servisler başvurularını internet üzerinden http://staum.tobb.org.tr adresinden ulaşacakları başvuru ekranı aracılığıyla yapacaklardır.

  Dijital ehliyet başvuru ödemesi nasıl yapılır?

  Vakıfbank’ın internet bankacılığı kanalından ödeme yapmak için ödemeler kurum ödemeleri Ulaştırma Bakanlığı Takograf Ödemeleri menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Vakıfbank’ın çağrı merkezi aranarak, müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle de ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

  Taksicilik için SRC gerekli mi?

  Taksi sürücüsü Mehmet Ali Kaymaz ise, SRC belgesi her zaman yanımızda taşımak zorunda kalıyorduk fakat şuanda o belge olmadan da çalışabileceği belirterek, “SRC belgesi diğer adıyla Mesleki Yeterlilik Belgesi oluyor. Bu belge olmadan biz taksicilik mesleğini yapmamız söz konusu bile değildi.

  Taksicilerin SRC belgesi alması gerekiyor mu?

  Şehir içi ya da şehirler arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan sürücülere önemli bir uyarı geldi. Uyarıya göre ticari araç kullanan şoförlerin mesleki yeterlilik belgesi (SRC) taşıması bundan sonra zorunlu olacak.

  You might be interested:  Malatya Izmir Uçak Bileti Ne Kadar?

  Taksi ehliyeti hangi sınıfa girer?

  Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları

  Ehliyet Sınıfı Kullanacağı araç Süre
  B Otomobil – Kamyonet 10 Yıl
  BE Römorklu Otomobil – Kamyonet 10 Yıl
  C1 7500 Kg’a kadar kamyon ve çekici 5 Yıl
  C1E 12000 Kg’ kadar kamyon ve çekici 5 Yıl

  B sınıfı ehliyet ticari araç kullanabilir mi?

  B sınıfı ehliyet sahipleri otomobilin yanında kamyonet de kullanabilirler. B sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler B, B1, M, D1 ve F sınıfı araçları kullanabilme iznine sahiptirler. Bu araçlar otomobil, 4 tekerlekli motosiklet, traktör ve azami yüklü ağırlığı 4250 kilogram olan birleşik araçlar olarak sıralanır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.