Izmir Yeşilyurt Nereye Bağlı?

Yeşilyurt, İzmir ilinin Karabağlar ilçesinde bir semt. İzmir’in en merkezi ve en büyük semtlerinden biridir.

Yeşilyurt nerede kalıyor?

Yeşilyurt İzmir ilinde yer almakta olup, Yeşilyurt Karabağlar ilçesine bağlıdır.Yeşilyurt haritası konumu ise 38° 23′ 54.5244” Kuzey ve 27° 6′ 56.9520” Doğu gps koordinatlarıdır. Yeşilyurt bağlı olduğu Karabağlar ilçe merkezine 9 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Yeşilyurt nasıl bir yer?

canakkale ezine yolunda,küçükkuyu’dan 3 km. uzaklıktaki köy, ida dağının göbeğinde zeytin ve çam ağaçları ile çevrilidir. bu bölgenin dünyada oksijen oranı en yüksek ikinci yer olduğu (yılın muhtelif zamanlarında %26.5) tespit edilmiştir.köyün başlıca geçim kaynağı zeytinciliktir.zeytinağaçları köy topraklarının %90′

İzmir Bozyaka Hastanesi hangi ilçeye bağlı?

Bozyaka, İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı bir mahalledir. 2019 itibarıyla 15.490 kişilik nüfusa sahiptir.

İzmir yeşilyurt kaç derece?

1 saat önce meteoroloji istasyonundaki (31 km) hava durumu: +37.3 °C, açık, alçak basınç, çok düşük nem (%17), sakin (1 m/s) (4 km/s) (2 mil/saat) (2 inç) (1 Bfr) doğu-kuzeydoğu yönünden esiyor. Yeşilyurt kentine ait bugün beklenen +34+30 °C°F, +93+86 °C°F, yağışsız, hafif rüzgar.

You might be interested:  Izmir Alsancak Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Nerede?

Yeşilyurt köyünden ne alınır?

Köy ekmeği, süt, peynir, yumurta, bal, zeytin, reçel, çeşitli otlar ve yöre yemekleri Egeden ve Kazdağlarından gelen rüzgârın etkisiyle konuklar tarafından büyük keyifle tüketiliyor. Yeşilyurt Köyü’nde konaklama için Sardunya Konak Butik Otel’i tercih edebilirsiniz.

Istanbul Yeşilyurt nereye bağlı?

Yeşilyurt, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bir mahalledir.

Kaz Dağları Yeşilyurt Köyü Nerede Kalınır?

Köyün mimarisine uygun çoğu taş binadan oluşan otellerin bir kısmı Rum’lardan kalma binalarda hizmet vermektedir. Manici kasrı,Çetmihan Hotel, Atlıhan Butik Otel, Kısık Konağı, Sardunya Konak,Reis Inn Hotel, Öngen Country Hotel gibi birçok konaklama seçeneği mevcut.

Karabağlar izmir nasıl bir yer?

muğla’da birbirinden makilerle ayrılmış mülkiyet sınırları içinde tek katlı evler ile yer yer sosyal mekanlardan örülü bir bölge. cami, meydan, kahve, kebap kuyusu dörtlüsü sosyal mekanın ana ögelerini teşkil eder, keyfoturağı mevkii, özellikle çok çarpıcı bir yerdir.

Yeşilyurt köyünde hangi dizi çekildi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Dostoyevski’nin klasik eseri “Karamazov Kardeşler”den uyarlanan, Kaz Dağları’ndaki eski Rum köyü Yeşilyurt’ta Show TV için çekilen “Karadağlar” dizisinin setine konuk olduk.

Izmir Bozyaka nereye yakın?

Bozyaka Mahallesi bağlı olduğu Karabağlar ilçe merkezine 8 kilometre mesafe uzaklıktadır. Bozyaka Mahallesi İzmir şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 4 kilometredir.

Izmir Bozyaka nasıl bir yer?

izmir’in hizmet görmeyen semtlerinden biri. idari olarak tek başına bir mahalleyken, daha çok etrafındaki mahallelerle birlikte (bahar, çalıkuşu, gülyaka vb.) semt olarak bilinen yerleşim yeri. saim çıkrıkçı caddesi, yeşilyurt’la aralarında sınır olarak kabul edilebilir.

Konaktan Bozyakaya hangi otobüs gider?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bozyaka adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 253, 588, 671, 680, 879.
 • Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
 • Metro: İZMIR METROSU.
 • You might be interested:  Izmir Alman Konsolosluğu Nerede?

  Izmir’e ne zaman kar yağacak 2022?

  Meteoroloji’nin hava durumu raporuna göre İzmir’de hafta sonu kar yağışı etkili olacak. İzmir için kar yağışının 22.01.2022 Pazar günü karla karışık, yüksek kesimlerde ise sağanak kar şeklinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

  Izmir’de rüzgar hangi yönden esiyor?

  RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Orta ve Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esecek.

  Yeşilyurt hangi otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Yeşilyurt yakınından geçiyor: 16, 18, 19, 253, 680, 879.

  Çanakkale Yeşilyurt Köyü nasıl gidilir?

  Yeşilyurt köyü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Kuzey Ege’nin görülmeye değer yerlerinden biri. Küçükkuyu beldesi sınırları içerisinde yer alıyor. Dilerseniz Yenikapı-Bandırma feribotuna binip Balıkesir ve Edremit yolundan Yeşilyurt Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

  Kaz Dağları Yeşilyurt Köyü nerede?

  Yunan Mitolojisi’nin bu önemli merkezi Kaz Dağları’nın eteklerinde Çanakkale’nin Küçükkuyu mevkiinde kurulu olan Yeşilyurt Köyü, son dönemlerde İstanbul’un stresinden uzaklaşmak isteyenlerin sığındıkları bir adres olmuş adeta.

  Tokat Yeşilyurt hangi ilçeye bağlı?

  Yeşilyurt Köyü Tokat ilinde yer almakta olup, Tokat Merkez Köyleri semtinde bulunan Yeşilyurt Köyü Tokat Merkez ilçesine bağlıdır.Yeşilyurt Köyü haritası konumu ise 40° 19′ 16.9824” Kuzey ve 36° 21′ 25.4268” Doğu gps koordinatlarıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.