Izmir Yangını Nerede?

1922 İzmir Yangını veya, yabancı kaynaklarda kullanılan terimle, Büyük İzmir Yangını – İzmir geçmişte başka büyük yangınlar da geçirmiş olduğu için bu terimin ne derece yerinde olduğu tartışmaya açıktır-, 13 Eylül 1922 günü Basmane ‘de başlayan ve dört gün sürerek İzmir şehir merkezini (özellikle o dönemdeki merkezi ve bugünkü İzmir Enternasyonal Fuarı alanını) geniş ölçüde tahrip eden yangın hadisesidir.
Alınan bilgiye göre, Sarnıç Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Dumanların yükseldiğini gören çevre sakinlerinin haber vermesi üzerine yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter, 2 uçak ve 17 arazöz müdahale etti.

Izmir orman yangını nerede var?

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Çamönü Mahallesi’nde çok sayıda seranın bulunduğu bölgede, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılarak ormanlık alana sıçradı.

Çeşme yangın nerede?

İzmir’in Çeşme ilçesinde otluk alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. Ildır Mahallesi’nde otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ile İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 5 arazöz, 3 ilk müdahale aracıyla yapılan çalışmayla kontrol altına alındı.

Izmirin hangi ilçeleri yanıyor?

İzmir’in Aliağa ve Bayındır ilçelerinde otluk ve makilik alanda çıkan yangına ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor. Aliağa ilçesi Güzelhisar Mahallesi yakınlarında otluk alanda çıkan yangın sebebiyle ekipler bölgeye sevk edildi.

You might be interested:  Izmir Kent Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Izmirin neresi yandı?

İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayıp Menderes ile Seferihisar ilçelerine sıçrayan ve henüz kontrol altına alınamayan orman yangını ile Urla’da söndürülen ormanlık alanları küle çeviren yangının boyutu, havadan drone ile çekilen görüntülere de yansıdı.

Izmirin en güzel ilçesi neresi?

1- Karşıyaka

İzmir’in en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Karşıyaka; hareketli hayatı, ulaşım kolaylığı ve kendine has kültürel havası ile ilin en güzel bölgeleri arasında yer alıyor.

Egede neresi yanıyor?

Muğla’nın Bodrum ilçesi Gökpınar ve Bayır mahalleleri arasındaki ormanlık alanda da henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Yangına Muğla Orman Bölge ve çevre bölge müdürlükleri bünyesindeki 8 helikopter ve çok sayıda arazöz ve orman işçisiyle müdahale ediliyor.

Izmir’in en uzak ilçesi neresi?

İzmir’in merkeze en uzak ilçesi Kiraz’da düne kadar gündelik işlerde yevmiye usulü çalışan kadınlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kendi işlerinin patronu oldu.

1922 de izmir’i kimler yaktı?

İzmir ve Ege’nin birçok bölgesinde gerçekleşen yangınlar 1922 yılında yaşanan büyük İzmir yangın felaketini akıllara getirdi. 12 Eylül 1922 yılında meydana gelen yangın yüzlerce yıllık İzmir tarihini yakıp kül etti. Türk askerleri Dumlupınar Savaşı sonrası Yunan kuvvetlerini İzmir içlerine kadar püskürtmeyi başardı.

Büyük Izmir Yangını kaç kişi öldü?

Rinaldo Marmara’nın ortaya koyduğu belgeler, 4 gün süren ve 10 bin kişinin ölümüne neden olan büyük yangına ilişkin bilinmeyenlere ışık tutuyor. Belgelere göre yangınları Yunan ve Ermeniler çıkardı.

Alaçatı yangın nerede?

Alaçatı Mahallesi’ndeki Kutlu Aktaş Barajı yanındaki makilik alanda yangın çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne ait 4 uçak, 6 helikopter, 30 arazöz, 6 dozer ile İzmir Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye araçlarıyla yangına müdahale ediliyor. Ekipler, yangının ormanlık alana sıçramaması için çalışmasını sürdürüyor.

You might be interested:  Şoför Tanıtım Kartı Nasıl Alınır Izmir?

Urlada yangın nerede?

Urla ilçesi Gerence Körfezi civarında ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, 1 helikopter, 4 arazöz ve 1 ilk müdahale aracıyla yangına müdahale etti. Yangın kontrol altına alındı.

Izmir çeşme arası kaç kilometredir?

İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.