Izmir Otoban Ücreti Nasıl Ödenir?

Borç kaydına ilişkin ödemeler T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ödeme yap” seçeneği ile ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması telefona indirilerek yapılabilir.

İzmir Otoyol ücreti nasıl ödenir?

Ziraat Bankası veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması vasıtasıyla yapılabilir.

Gişelerde nakit ödeme var mı?

Evet, NAKİT gişelerinde geçiş ücretini Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak ödeyebilirsiniz. Gişelerde durmadan; 20 km/saat hızla geçmek istiyorsanız aracınıza ait plakaya tanımlı, yeterli bakiyesi olan veya hesabınıza bağlı ya da kredi kartınızla ilişkilendirilmiş HGS etiketi almanızı öneririz.

HGS geçiş ücreti nasıl ödenir?

Hgs cezanızı ilk olarak hgs bakiye yükleme noktalarından ödeyebilirsiniz. İkinci olarak ise PTT ödeme noktalarından gecikmiş hgs cezanızı tebligat ve manuel sorgulamayla yaptırabilirsiniz. Hgs cezanızı anlaşmalı bankalardan online olarak da ödeyebilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Doğal Yaşam Parkı'Na Nasıl Gidilir?

Kaçak geçiş nereye ödenir?

Bu sebeple cezalı duruma düşmemek için geçiş tarihini izleyen 15 gün içerisinde araç plakanıza ait bir HGS hesabının açılması, hesabı olan araçlar için ise HGS hesabına yeterli bakiye yüklenmesi gerekmektedir. Bu geçişin ödemesi sadece Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’na yapılabilir.

İzmir otobanı kaç TL 2022?

İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU GEÇİŞ ÜCRETLERİ 2022

İstanbul – İzmir otoyolu 1.sınıf araçlar için Osmangazi köprüsünden gidilerek 459 TL, ikinci sınıf araçlar için 733 TL, üçüncü sınıf araçlar için ise 871 TL tutuyor.

Arabada HGS yoksa ne olur?

Köprü ve otoyollardan HGS aboneliğiniz olmadan veya bakiyeniz yetersiz olarak geçtiyseniz geçiş ücretinin 5 katı ceza geçiş ücretini de ayrıca ödemek zorunda kalırsınız. Örneğin geçiş ücreti 15 TL ise 90 TL ödeme yapmak durumundasınız.

İzmir otoban gişeleri neden kaldırıldı?

Otoban gişelerindeki yoğunluğu aza indirmek için karar alan Karayolları Bölge Müdürlüğü, Aydın Otobanı’nda serbest geçiş uygulaması başlatacak. Elektronik geçiş sistemiyle birlikte transit geçiş sağlanacak. İzmir-Aydın Otoyolu’nun Aydın gişelerinde yer alan OGS ve HGS geçiş noktaları kaldırılıyor.

İzmir otobanı fiyatı ne kadar?

İstanbul – İzmir otoyolu 1.sınıf araçlar için Osmangazi köprüsünden gidilerek 459 TL tutmaktadır. İkinci sınıf araçlar için 733 TL, üçüncü sınıf araçlar için ise 871 TL olmaktadır.

HGS borç ödeme nereden yapılır?

PTT’den alınmış ön yüklemeli HGS etiketleriniz için PTT Merkez ve şubelerine başvurarak mevcut bir kredi kartınızdan ücretsiz otomatik ödeme talimatı vererek bakiye yükleme ve takip sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

PTT HGS Ihlalli geçiş nasıl ödenir?

İhlalli bir geçiş yaptıysanız bunun ödemelerini HGS hesabına bakiye yükleyerek yapmanız gerekir. Bunun için PTT HGS bakiye yükleme sayfasını kullanabilir ya da anlaşmalı bankaların internet şubelerinden yüklemenizi yapabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Kadın Sığınma Evine Nasıl Başvurulur?

PTT HGS ödemesi nasıl yapılır?

PTT işyerlerinden alınan HGS ürünleri için Posta Çeki Hesabı veya Tüm Kredi Kartları aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verilmektedir. PTT işyerlerinde kurulu bulunan PTTMatiklerden PTT işyerleri aracılığı ile alınan ürünler için HGS ürün numarası ile Nakit veya Hesaptan bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

Otoban gişelerinden kaçak geçiş cezası ne kadar?

Ödemesiz geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde (son gün 20/7/2022) yapılacak ödemelerde sadece geçiş ücreti ödenecek. 15 günlük süre içinde geçiş ücretinin ödenmemesi halinde ise araç sahibine Genel Müdürlük tarafından geçiş ücretinin dört katı tutarında idari para cezası verilecek.

HGS kaçak geçiş cezası ne kadar?

HGS geçiş ücreti 5 TL olan gişeden HGS etiketiniz olmadan veya yetersiz bakiye ile geçmeniz durumunda 55 TL ceza ödemeniz gerekmektedir. Kaçak geçiş yaptığınız günden 15 gün içinde hesabınıza nakit yüklemeniz durumunda, cezanız hesaba yansımaz bakiyenizden geçiş ücreti sadece kesilir.

Otoyol Geçiş ihlali cezası ne kadar?

Bozma gerekçesi. Dairenin kararında, ihlalli geçişin yaşandığı tarihte yürürlükte olan 6001 sayılı Kanun kapsamında, ihlali geçiş yapan sürücüye, otoyol geçiş ücretinin 10 katı ceza verilmesinin öngörüldüğü, ’10 kat’ ibaresinin 2018’de yapılan değişiklikle ‘4 kat’ olarak düzenlendiği hatırlatıldı.

Yeni İzmir otobanı kaç para?

Otomobil: 459 TL. Hafif Ticari Araç: 733 TL. 3 Akslı Her Türlü Araç: 871 TL. 4 ve 5 Akslı Her Türlü Araç: 1155,50 TL.

İstanbul İzmir otoyol ücretine köprü dahil mi?

İstanbul – İzmir yönündeki seyahatlerde Osmangazi köprü gişesinde sadece köprü ücreti, otoyol çıkış gişesinde ise otoyol kısmına ait ücret tahsil edilir. İzmir – İstanbul yönündeki seyahatlerde ise Osmangazi köprü gişesinde hem köprü ücreti, hem de giriş noktasına göre otoyol kısmına ait ücret birlikte tahsil edilir.

You might be interested:  Mamografi Nerede Çekilir Izmir?

İzmir İstanbul yeni otoban kaç para?

İstanbul’dan İzmir’e kesintisiz bir şekilde ulaşmak isteyenlerin tercihi İstanbul-İzmir Otoyolu oldu.

İstanbul İzmir Otoyolu-Osmangazi Köprüsü

Otomobil 184,50 TL
Hafif Ticari Araç 295 TL
3 Akslı Araçlar 350 TL
4 ve 5 Akslı Araçlar 464,50 TL

HGS geçiş ücreti ne kadar?

Tek yön olarak hesaplanan geçiş ücretleri 1. sınıf araçlar için 53 TL, 2. sınıf araçlar için ise 79,5 TL olarak değişiyor. Gece tarifesi için ise bu ücretler 1. sınıf araçlarda 26,50 TL, 2. sınıf araçlarda ise 39,75 TL oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.