Izmir Nazarköy Nasıl Gidilir?

Nazar köye nasıl gidebiliriz? İzmir – Nazarköy arası özel araçla yaklaşık 35 – 40 Dakika sürmektedir. Nazarköy’e Otobüs ile Gitmek: Kemalpaşa ile Vişneli Köyü arasındaki hat olan 768 numaralı otobüs ile Nazarköy’e ulaşabilirsiniz. Nazar Boncuğu Atölyeleri, her yerde bulamayacağınız özel görüntüler sunuyor.

Nazarköy hangi otobüs gider?

Nazarköy’e Otobüs ile Gitmek: Kemalpaşa ile Vişneli Köyü arasındaki hat olan 768 numaralı otobüs ile Nazarköy’e ulaşabilirsiniz. Nazar Boncuğu Atölyeleri, her yerde bulamayacağınız özel görüntüler sunuyor. … Nazarköy, baştan başa takı ve süs eşyası satan dükkanlarla dolu.

Nazarköy de ne yapılır?

Nazarköy Çevresinde Gezilecek Yerler

 • Hitit Kabartması Anıtı
 • Kımız At Çiftliği.
 • Binali Yıldırım Millet Bahçesi.
 • Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi.
 • Mahmut Dağı Trekking Parkuru.
 • Kemalpaşa Park Orman Mesire Alanı
 • Nazarköy nerede nereye bağlı?

  Eski adı Kurudere olan Nazarköy, İzmir Kemalpaşa’ya bağlı, yaz – kış nüfusu stabil olan bir köy.

  Şirince Nazarköy nerede?

  Nazarköy, İzmir’in Kemalpaşa mahallesine bağlı olan 48 mahalleden birisi olmaktadır. Gezmekten keyif alanlar açısından oldukça şirin bir kasaba olarak da nitelendirilebilecek bir yapıya sahip olan Nazarköy, Kemalpaşa ilçesine yaklaşık 6 km mesafe uzaklığa sahip olmaktadır.

  Izbanla Kemalpaşa’ya Nasıl Gidilir?

  Öncelikle havaalanından Kemalpaşa’ya gitmek için Halkapınar yönüne giden İZBAN’a bindikten sonra aktarma istasyonunda inip, EVKA3 METRO’ya binerek Bornova’ya ulaşmalısınız. EVKA3 Bornova istasyonunda indikten sonra burada bulunan 765 KEMALPAŞA – EVKA3 METRO otobüs hattını kullanmanız gerekmektedir.

  You might be interested:  Izmir Çankaya Nereye Bağlı?

  Çiçekli Köy e nasıl gidilir?

  Otobüs ile gidecekler, Bornova’da EVKA5 Metro durağından Beşyol Köyü’ne giden 316 numaralı otobüsler Çiçekli Mesire Alanı, Çamaltı güzergahını takip ederek Çiçekli Köyü’nden geçerek devam eder. Otobüs sabah 09:00’dan önce 2 sefer, akşam ise 17:40 ve 19:00 saatlerinde 2 sefer olarak düzenliyor.

  Nazarköy nasıl bir yer?

  Kemalpaşa, Türkiye’nin İzmir iline bağlı bir ilçesidir. Eski adıyla Kurudere Köyü turizmi gelişmesi açısından adını Nazarköy olarak değiştirmişlerdir. Köy, bugün ormanın eteğine kurulu ve şahane güzellikte bir manzarası var.

  Nazar boncuğu nerede yapılır?

  Renkli camların ortaya çıkmasıyla da nazardan korunmak amacıyla boncuğa göz koyulmaya başlanmıştır. İzmir’de Menderes ilçesi Görece köyünde ve Kemalpaşa ilçesi Nazarköy köyünde geleneksel yöntemlerle üretimine devam edilmektedir.

  Izmir Kemalpaşa nasıl bir yer?

  İzmir’de gezilecek yerler arasında olan bölgelerden Kemalpaşa, muhteşem bir yerdir. Nif dağının eteğinde, 200 m yükseklikte kurulan Kemalpaşa, İzmir’in en soğuk ilçelerinden biridir. 658 km’lik yüzölçümü ile İzmir’in en soğuk ilçelerinden olan Kemalpaşa, Akdeniz ikliminin yaşandığı yerlerdendir.

  Nazarköy piknik alanı nerede?

  İzmir ili Kemalpaşa ilçesine 6 km uzaklıkta yol üstü bir mahalle önceden Kurudere köyü olarak adlandırılan yer nazar boncuğu imalatı ile anılmaya başlayınca adı değişerek Nazarköy olmuş.

  Izmirde hangi köyde yaşanır?

  İzmir’in En Güzel Köyleri- İzmir Çevresinde Gezilecek Yerler

 • Barbaros Köyü, Urla. Denizden uzak olması nedeniyle adı sanı pek duyulmamış olan Barbaros Köyü’nde Yörükler yaşıyor.
 • Germiyan Köyü, Çeşme.
 • Bademler Köyü, Urla.
 • Kösedere Köyü, Karaburun.
 • Özbek Köyü, Urla.
 • Saip Köyü, Karaburun.
 • Ildır Köyü, Çeşme.
 • Birgi Köyü, Ödemiş
 • Izmir güzel köy nerede?

  Dağ eteklerinde bir başka güzellik abidesi: Birgi Köyü. Ödemiş’e bağlı, Bozdağ’ın eteklerinde kurulu tarihi yerleri, MÖ 2000 öncesine uzanan kültürel mirası, asırlık çınar ağaçları ve ahşap pencereli taş evleri ile Birgi Köyü sadece İzmir’in değil belki de tüm Türkiye’nin en güzel köylerinden biri.

  You might be interested:  Izmir Fuarı Hangi Tarihte Açılıyor?

  Izmir merkezden Şirinceye nasıl gidilir?

  Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.