Izmir Narlıdere Metrosu Ne Zaman Bitecek?

İzmir Narlıdere Metrosu ne zaman bitecek? İzmir Narlıdere Metrosu 2023 yılının ortalarında bitecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin üyeleri, yapımı süren 7,2 km uzunluğundaki Fahrettin Altay- Narlıdere metro hattındaki son durumu yerinde görmek ve inşaat hakkında bilgi almak için şantiyeye indi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de öz kaynakları olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ”Karşıyaka’yı Çiğli’ye bağlayan hafif raylı sistemi de 2 yıl içinde devreye almış olacağız. Narlıdere Metrosu’nu da 2022’de hizmete alacağız” dedi.

Izmir Narlıdere Metrosu Ne Zaman?

Narlıdere Metrosu’nda inceleme yapan Başkan Soyer, ‘2023’ün ilk üç ayında deneme seferlerini başlatmayı hedefliyoruz. İZMİR, (DHA)-İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yüzde 88’i tamamlanan Narlıdere-Fahrettin Altay Metro Hattı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi metro ne zaman açılacak?

5 katlı olarak inşa edilecek ve içinde otopark ve çarşı da bulunacak olan istasyonun 2026 yılında hizmete girmesi beklenmektedir. İstasyondan Dokuz Eylül Üniversitesi’nin -ana yerleşke olan- Tınaztepe Yerleşkesi’nde yer alan tüm fakülte, enstitü ve yüksekokul birimlerine erişim imkânı bulunacaktır.

You might be interested:  Izmir Otogardan Foça'Ya Nasıl Gidilir?

Narlıdere metro inşaatı ne zaman başladı?

Narlıdere metro inşaatı ne zaman başlıyor Haberi

Milliyet’te yer alan habere göre; 7,2 kilometrelik projenin temeli 9 Haziran Cumartesi günü törenle atılacak. F.Altay-Narlıdere Kaymakamlık arası hattın yapımını, 1 milyar 27 milyon liralık teklifiyle Gülermak A.Ş.

Balcova Metrosu ne zaman bitecek?

Fahrettin Altay- Narlıdere Metrosu’ndaki çalışmalara ara vermeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında tamamlanacak projedeki gelişmeleri gösteren bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Soyer “Tüm İzmir’in takip ettiği en büyük projede, hedefe emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Izmir metro Evka 3 açıldı mı?

İlk etapta 10 istasyon ile işletime başlanan İzmir Metrosunda yeni projeler aralıksız devam etti. İlk etapta, 20 Mart 2012 tarihinde yolculu işletime başlayan, 30 Mart 2012 tarihinde resmi açılışı yapılan 2,25 km uzunluğundaki Evka-3 ve Ege Üniversitesi İstasyonları devreye alındı.

Izmir metro açıldı mı?

İZMİR METRO A.Ş. İzmir Metrosu’na iki yeni istasyon daha eklendi. Evka – 3 ve Üniversite istasyonları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle açıldı. İzmir’de kent içi raylı sistem toplu ulaşım ağı bu iki istasyonun daha açılmasıyla 94 kilometreye ulaştı.

Evka 3 metro ne zaman açıldı?

Evka 3 Metro İstasyonu, İzmir metrosu’nun M1 (Fahrettin Altay – Evka 3) hattında yer alan ve 30 Mart 2012 tarihinde hizmete giren metro istasyonudur. İstasyon, M1 hattının doğu aksındaki son istasyonudur. İzmir Metro A.Ş.

9 Eylül Üniversitesi Ne Zaman Açılıyor 2021?

Dokuz Eylül Üniversitesi, 4 Ekim 2021 tarihinde eğitim öğretime başlıyor. 11 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek olan Dokuz Eylül Üniversitesi, 17 Ocak-4 Şubat 2022 tarihine kadar yarı yıl sonu sınavlarının hepsini tamamlamış olacak. Ara tatil ise 7-18 Şubat 2022 tarihleri arasında tamamlanacak.

You might be interested:  Izmir Otoban Ücreti Nasıl Ödenir?

Evka 3 Metro neden kapali?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. planlı teknik bir çalışma nedeniyle Ege Üniversitesi – Evka 3 istasyonları arasında geçici süreyle sefer yapılamayacağını duyurdu.

Evka 3 metro kapandı mı?

İzmir Metro A.Ş. tarafından yapılan duyuda 16 Mayıs Pazartesi gününden itibaren metronun Ege Üniversitesi ve Evka – 3 duraklarının çalışmayacağı bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Metro AŞ.

Fahrettin Altay Narlıdere metro ne zaman başladı?

Narlıdere Metrosu’nun tünel kazılarının yüzde 90’ı tamamlandı! İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in en çok önem verdiği projelerden biri olan Narlıdere Metrosu Kasım 2022’de hizmete açılacak.

Izmir metro inşaatı ne zaman başladı?

İlk kez 22 Mayıs 2000 tarihinde 10 istasyonuyla kent içi raylı sistem toplu taşımacılık hizmeti vermeye başlayan İzmir Metrosu, 2 bin 250 metre tünelli Evka 3 ve Ege Üniversitesi istasyonlarının açılış töreninde tarihi günlerinden birini yaşamaya hazırlanıyor.

Narlıdere metrosunu kim yapıyor?

İZMİR METRO A.Ş. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7.2 kilometrelik F.Altay-Narlıdere Metro hattının yapımı için çıktığı ihalenin birinci aşamasını tamamladı.

Izmir metro inşaatını kim yapıyor?

GÜLERMAK AĞIR SANAYİ İNŞAAT ve TAAHHÜT A.Ş.

Evka3 metro ne zaman açılacak?

Evka 3 Metro İstasyonu, İzmir metrosu’nun M1 (Fahrettin Altay – Evka 3) hattında yer alan ve 30 Mart 2012 tarihinde hizmete giren metro istasyonudur. İstasyon, M1 hattının doğu aksındaki son istasyonudur. İzmir Metro A.Ş. İzmir Metro A.Ş.

Izmir metro çalışıyor mu?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs vakalarının artışıyla birlikte ülke genelinde hayata geçirilen sokağa çıkma kısıtlamaları üzerine, toplu ulaşım araçlarının sefer planlarında yeni düzenlemeler yaptı. Metro ve tramvayda “hafta içi” seferleri normal seyrinde devam edecek.

Izmir metro nereye kadar gidiyor?

Metro ile Toplu Ulaşım

You might be interested:  Izmir Yeni Otogar Binası Nereye Yapılacak?

İzmir Metrosu; F. Altay, Poligon, Göztepe, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi, Bölge, Bornova, Ege Üniversitesi, Evka 3 istasyonları ile hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.