Izmir Metro Nereye Kadar Gidiyor?

Metro ile Toplu Ulaşım İzmir Metrosu; F. Altay, Poligon, Göztepe, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi, Bölge, Bornova, Ege Üniversitesi, Evka 3 istasyonları ile hizmet vermektedir.

Izmir metro nereden nereye kadar?

İZMIR METROSU (İzmir Metro)

İZMIR METROSU metro hattının ilk durağı Fahrettin Altay olup son durağı Evka 3 durağıdır. İZMIR METROSU (Evka 3), her gün çalışıyor.

Izmir metro son durak neresi?

İZMIR METROSU metro hattının ilk durağı Evka 3 olup son durağı Fahrettin Altay durağıdır.

Bornova metro nereye gidiyor?

Bu istasyonlardan Fahrettin Altay, Poligon, Göztepe, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Ege Üniversitesi ve Evka-3 olmak üzere 11 istasyon kapalı; Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi ve Bölge olmak üzere beşi açık istasyondur.Sistemdeki Bornova İstasyonu ise yarı açık (yarma) olarak tanımlanmaktadır.

İzmir’de kaç tane metro var?

Türkiye’nin İzmir şehrinde hizmet veren İzmir metrosu’nun on yedi istasyonu vardır.

Izmir metro hangi ilçelerden geçiyor?

Batıdan doğuya sırasıyla Fahrettin Altay, Poligon, Göztepe, Hatay, İzmirspor, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi, Bölge, Bornova, Ege Üniversitesi ve Evka 3 istasyonları hizmet vermektedir.

You might be interested:  Izmir Köfte Nerede Yenir?

Izmir metro ücreti ne kadar?

İşte yeni biniş ücretleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

Halkapınar Bornova kaç durak?

498 otobüs hattı (Bornova Metro), Halkapınar Metro durağından başlayıp Bornova Metro durağına gidene kadar 27 duraklartan geçiyor. 498 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:35’da çalışmaya başlıyor ve 21:20’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Çeşme’de metro var mı?

İZMIR METROSU, İzmir bölgesinde bulunan Çeşme seyahat konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:00 civarında geçer.

Izmir Otogar metro var mı?

İZMIR METROSU, Bornova bölgesinde bulunan İzmir Otogarı-İZOTAŞ konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:04 civarında geçer.

Izban ile Bornova’ya Nasıl Gidilir?

En iyi cevap: Havaalanından Bornova’ya gitmek için Halkapınar yönüne giden İZBAN’a bindikten sonra aktarma istasyonunda inip, EVKA3 METRO’ya binerek Bornova şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, otobüs ile ulaşım için 204 BORNOVA METRO – HAVALİMANI hattını kullanabilirsiniz.

Bornova Alsancak arası nasıl gidilir?

İzmir bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bornova-Alsancak Arası adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 147, 148, 168, 253, 498, 502, 599.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

Metroyla Bornova’ya Nasıl Gidilir?

Bornova’ya gitmek için; İzmir Metrosu ve Eshot hatları kullanılabilir. Bornova Meydanı’na otobüs ile gitmek için 63 no’lu Eshot hattı kullanılabilir. Metro ile gitmek için, İzmir Metrosu ile Bornova durağında inmeniz gerekmektedir. İzmir Metro ile yolculuk ücreti ortalama 3-5 TL’dir.

Metro kaç dakikada bir gelir?

Normalde ise bir metro 4 dakikada bir kalkıyor. Anadolu Yakası’nda ise metro seferleri 6 dakikada bir yapılıyor. İstanbul metrosu sefer saatleri aşağıda yer alıyor. Marmaray saatleri için ‘Marmaray Sefer Saatleri’ konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

You might be interested:  Romatoloji Izmir Hangi Hastanelerde Var?

Metro otogara gidiyor mu?

METRO İLE ESENLER OTOGARI’NA ULAŞIM

Esenler Otogar’a Metro ile gitmek için M1A ve M1B Metro hatlarına binip Otogar durağında inebilirsiniz. Ya da M2 Yenikapı- Hacıosman Metrosu’na binerek Taksim ya da Şişli/ Mecidiyeköy duraklarında inip oradan kalkan otobüslerle Esenler Otogar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Izmir metro bileti nasıl alınır?

Nasıl Alınır? İzmirim Kartınızı, şehirdeki tüm satış noktaları ve dolum gişelerinden, ayrıca 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren 16 noktada kurulan geçici satış ve dolum istasyonlarından satın alabilir ve dolum yapabilirsiniz.

Izmir metro kaç dk sürüyor?

İzmir Metro Saatleri

İZMİR METRO SEFER SIKLIKLARI
SAAT SIKLIK SIKLIK
06:00 – 06:30 10 dk. 10 dk.
06:30 – 20:00 5 dk. 6 dk.
20:00 – 00:20 8 dk. 8 dk.

Izmir otogara metro gidiyor mu?

İZMIR METROSU, Bornova bölgesinde bulunan İzmir Otogarı-İZOTAŞ konumuna giden son Metro aracıdır. 00:47 civarında buradan geçer.

Bornova metro istasyonu hangi mahallede?

Bornova (İzmir metrosu)

Bornova Metro İstasyonu
Konum Kazım Dirik Mahallesi, Üniversite Caddesi, 35100 Bornova, İzmir Türkiye
Koordinatlar 38°27′29.9″K 27°12′42.4″D
Sahip İzmir Metro A.Ş.
İşletmeci İzmir Metro A.Ş.

Buca metro nereden geçecek?

Hat 11 istasyondan oluşacak. Üçyol ile başlayan hatta sırasıyla Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonları yer alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.