Izmir Metro Ihalesini Kim Aldı?

Mahkeme, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal ederek, Gülermak A.Ş.’nin yapımını üstlendiği projeyi, Nurol İnşaat-Yapı Merkezi ortak girişimine verilmesine karar verdi.

İzmir buca ihalesini kim aldı?

Aşama Üçyol – Buca Arası Yapım İşi” ihalesi açmıştı. Uluslararası ihalede 13 firma ön yeterlilik alabilmiş ve bunlardan 8’i ihaleyi alabilmek için yarışmıştı. Değerlendirme sonucunda ihale Gülermak A.Ş.’ye verilmişti.

İzmir metro inşaatını kim yapıyor?

GÜLERMAK AĞIR SANAYİ İNŞAAT ve TAAHHÜT A.Ş.

Buca Metrosu ihalesi iptal mi?

Başkan Soyer, alınan kararı ve ihale süreciyle ilgili detayları paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle temeli atılan ve İzmir tarihinin en büyük yatırımı olarak bilinen Buca Metrosu ile ilgili mahkemeden iptal kararı çıktı.

Buca metro ihalesi ne kadar?

Buca Metrosu ihalesi, 3 milyar 921 milyon 481 bin lira teklif veren Gülermak A.Ş’ye verildi.

Izmir Metrosu neden iptal edildi?

İhalede 3 milyar 392 milyon 950 bin 495 lira teklif veren Nurol İnşaat ve Yapı Merkezi İnşaat Sanayi A.Ş. ortaklığı, olayı yargıya taşıdı. Dosyayı görüşen İzmir 4’üncü İdare Mahkemesi, ihalenin kendi mevzuatına uygun yapılmadığı gerekçesiyle iptaline karar verdi.

You might be interested:  Altın Orman Izmir Nerede?

Buca metro ihalesi ne oldu?

– İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Metrosu’nun yapım ihalesine ilişkin Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) nezdinde yapılan itiraz sürecinin sonuçlandığını ve itirazın reddine karar verildiğini açıkladı.

Izmir Metro AŞ kimin?

İzmir metrosu, Türkiye’nin İzmir şehrinde hizmet veren metro sistemidir. 20 kilometrelik tek hat üzerinde on yedi istasyon bulunmaktadır.

İzmir metrosu.

Genel
İnşaata başlama Aralık 1994
Hizmete giriş 22 Mayıs 2000
İşletmeci(ler) İzmir Metro A.Ş.
Taşıt sayısı 182 vagon (2018)

Buca Metrosu kaç sene sürecek?

Üçyol-Buca Metrosu 2022 yılında hizmete girecek

Sürücüsüz ve son teknoloji setlerin kullanılması planlanan projenin 2021 yılı sonunda tamamlanması ve 2022 yılı ortasında hizmete girmesi bekleniyor.

Metro işletmesi kime ait?

Metro İstanbul, 1988 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi raylı sistemlerin işletmeciliğini yapmak üzere kurulmuştur. Faaliyetlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi olarak sürdüren şirketimiz, İstanbul’daki mevcut metro, tramvay, füniküler ve teleferik hatlarını işletmektedir.

Izmir buca metrosu ne oldu?

İzmir 4. İdare Mahkemesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal etti. Mahkeme, yapımını Gülermak AŞ’nin üstlendiği projenin, en düşük teklifi veren Nurol İnşaat-Yapı Merkezi ortak girişimine verilmesini kararlaştırdı.

Buca metro nereden geçecek?

Hat 11 istasyondan oluşacak. Üçyol ile başlayan hatta sırasıyla Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonları yer alacak.

Buca’ya metro ne zaman gelecek?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin imzasıyla hayata geçirilecek olan Buca Metrosu’nun temeli 14 Şubat 2022 Pazartesi günü atılacak.

Buca metro inşaatı ne zaman başlayacak?

Temmuz 2019’da cumhurbaşkanı projenin yatırım programına alınmasına olur verdi. Hattın yapım ihalesinin 12 Ağustos 2021’de gerçekleştirileceği ve dört yıl sonunda hizmete gireceği duyuruldu.

You might be interested:  Izmir Optimum Nasıl Gidilir?

Metro inşaatı ne kadar sürer?

Montajının 15 kişilik bir ekiple 40 günde tamamlandığı yaklaşık 600 ton ağırlığındaki her bir TBM, tünelde günde 10 metre ilerliyor. 100 metre uzunluğunda 6.6 metre çapındaki araç, tam yüzey kazıcı olarak çalışır daima ileriye doğru hareket ediyor.

Izmir metro ne zaman bitecek?

Fahrettin Altay- Narlıdere Metrosu’ndaki çalışmalara ara vermeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında tamamlanacak projedeki gelişmeleri gösteren bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Soyer “Tüm İzmir’in takip ettiği en büyük projede, hedefe emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.