Izmir Metro Grevi Ne Zaman?

İZMİR METRO GREV NE ZAMAN? Konuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesinden açıklama geldi. Açıklamada, toplam 69 maddelik taslağın 60 maddesinde anlaşma sağlandığı, kalan 9 madde üzerinde mutabakat sağlanamadığından sendika tarafından 22 Ekim 2021 günü 05:00’da başlamak üzere grev kararı alındığı hatırlatıldı.

Izmir metro 22 Ekimde çalışacak mı?

İzmir’de metro ve tramvay çalışanları, uzlaşılmazsa 22 Ekim’de greve çıkacak.

Izmir metro grevi başladı mı?

İzmir Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında 20 Nisan 2021 tarihinde başlayan toplu iş görüşmelerinde, toplam 69 maddelik taslağın 60 maddesinde anlaşma sağlanmış, kalan 9 madde üzerinde mutabakat sağlanamadığından sendika tarafından 22 Ekim 2021 günü 05:00’da başlamak üzere grev kararı almıştır.

22 Ekim Izban’da grev var mı?

her zamanki gibi vatan bartili ve tekapeli tosuncuklar vokalistlikleriyle gerçekleşecektir. olmayan grevdir.

Izmir metro ne kadar zam aldı?

Bugün uygulamaya giren zam kararıyla otobüs, metro, vapur, tramvay tam biniş ücretleri 6,50 TL’den 7 lira 10 kuruşa çıktı. Yapılan zamdan öğrenciler de nasibini aldı. Tarifeye göre 2,20 TL olan öğrenci ilk biniş ücretleri de 2,40’a çıktı. İzmir ulaşımında aktarmalar da zamlandı.

You might be interested:  Izmir Park Nasıl Gidilir?

Izmir metro çalışıyor mu?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs vakalarının artışıyla birlikte ülke genelinde hayata geçirilen sokağa çıkma kısıtlamaları üzerine, toplu ulaşım araçlarının sefer planlarında yeni düzenlemeler yaptı. Metro ve tramvayda “hafta içi” seferleri normal seyrinde devam edecek.

Izmir tramvay yarın çalışıyor mu?

Konak Tramvayı haftanın her günü 06.00-00.20 saatleri arasında 7.5 dakikada bir çalışacak. Karşıyaka Tramvayı ise yine haftanın her günü 06.00-00.20 aralığında 10 dakikada bir sefer yapacak. İZDENİZ Genel Müdürlüğü seferleri de pandemi öncesi düzene dönecek.

Izmir Metro neden grevde?

Konuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesinden açıklama geldi. Açıklamada, toplam 69 maddelik taslağın 60 maddesinde anlaşma sağlandığı, kalan 9 madde üzerinde mutabakat sağlanamadığından sendika tarafından 22 Ekim 2021 günü 05:00’da başlamak üzere grev kararı alındığı hatırlatıldı.

Izmir metro grevde mi?

Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası ile İzmir Metro A.Ş arasında 627 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi olumlu sonuçlandı. Taraflar toplu iş sözleşmesini imzalarken, bugün yapılacak olan grev ise sonlandırıldı. Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Hamdullah Giral, “Metro A.Ş.

Izmir’de doktorlar grevde mi?

6 gün sürecek olan grev kararı Hekimsen’in sosyal medya hesabından duyuruldu. Açıklamada “Mayıs ayında tüm Türkiye’de meslektaşlarımızla birlikte 6 gün iş bırakıyoruz. Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Doktor mayıs ayında 6 gün iş bırakacak!

Izban metro çalışıyor mu?

Çalışmak zorunda olan tüm meslek gruplarına ESHOT otobüsleri, metro ve İZBAN trenleri toplu ulaşım hizmeti verecek. İzmir’de hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı süresince yasak kapsamında olmayan meslek gruplarına ESHOT otobüsleri, Metro ve İZBAN toplu ulaşım hizmetini verecek.

Izmir metro anlaşma sağlandı mı?

Görüşmelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Giral, İzmir Metro A.Ş 9. dönem toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını söyledi. Çalışanların yüzünün gülebileceği şekilde görüşmelerin sonlandığını belirten Giral, ‘Hep baştan da söyledik, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın da söylemiyle ‘eşit işe eşit ücret.

You might be interested:  Ankara Izmir Hızlı Tren Hangi Firma Yapıyor?

Izbana zam geldi mi?

İzmir ulaşım ücretleri zam Haberi

ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yeni toplu ulaşım tarifesine göre İzmirliler yeni yıla zamla girecek. Otobüs, metro, vapur ve İZBAN’da toplu ulaşım taşıma ücretlerine yüzde 9 ile 12 arasında zam yapılacak.

İzmir İZBAN kaç TL oldu?

Tarifeye göre 2,20 TL olan İzmir’de öğrenci ilk biniş ücretleri de 2,40’a çıktı. İzmir ulaşımında aktarmalar da zamlandı. İzmirli ilk aktarmada 1,31, ikinci aktarma da ise 0,98 kuruş ödeyecek. Üçüncü ve sonraki aktarmalarda ise ücret alınmayacak.

İZBAN’a binmek için kaç tl 2022?

İZBAN Ücret Tarifesi 2022

Aliağa’dan İZBAN’a binen bir yolcu, Selçuk’a gitmek için 24,99 TL ödüyor. Öğrenci 11,44 TL; öğretmen ve 60 yaş 19,46 TL ödeme yapıyor. Bilet 35 ve kontörlü ulaşım kartlarına sahip olan kimseler, bu rotasyon için 4 kontör harcıyor.

Izmir Izban grevde mi?

İzmir Banliyo Sistemi A.Ş. (İZBAN) çalışanlarının 10 Aralık 2018’te başlattığı grev 43 gün sonra anlaşmayla sona erdi. İZBAN, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Demiryolu-İş Sendikası’nın yüzde 26’lık zam teklifini kabul ettiği ve toplu iş sözleşmesinin imzalandığı duyuruldu.

Izmir Metro belediyenin mi?

İZMİR METRO A.Ş. Büyükşehir Belediyesi; Ege Üniversitesi, Evka-3, İzmirspor ve Hatay’dan sonra sonra yerin 26 metre altındaki Göztepe istasyonunu da hizmete açtı. 30 Nisan 2014’de ise geriye kalan Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarında deneme seferlerine başlanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.