Izmir Merkezden Çeşmeye Nasıl Gidilir?

İzmir’den Çeşme’ye otoyol kullanmadan gitmek de mümkündür. İlçeler arası kullanım için yapılmış çevre yolu kullanılarak da Çeşme’ye varılabilir. Bu yol 77 kilometre uzunluğundadır.

Çeşme’ye Nasıl gidilir?

Yolculuk özel araçla yaklaşık 1 saat sürüyor. Çeşme’ye nasıl gidilir diye fazla kafaya takmadan tabelaları izleyin. Deniz, kum, güneş turizmin yanı sıra SPA merkezleri, ören yerleri ve doğal güzellikleri ile de tanınan, İzmir çevresinde gezilecek yerler arasında bulunan Çeşme’ye ulaşmak çok kolay.

Çeşme, İzmir’in batısında konumlanıyor.?

Çeşme, Ege Bölgesi’nin batısında, İzmir kent merkezinin en batısında, Ege Denizi kıyısında konumlanıyor. Kendi adını taşıyan yarımada boyunca kuzey-güney yönlü olarak uzanan ilçenin batısında, güneyinde ve kuzeyinde Ege Denizi, doğusunda ise Urla bulunuyor.

Hangi şehirlerden Çeşme’ye gidilir?

Araçla gelmeyi tercih etmeyenler için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük şehirlerden Çeşme’ye direkt otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca Türkiye’nin birçok şehrinden İzmir’e otobüs seferleri bulunmaktadır. İzmir Otogarı’ndan devamlı kalkan otobüsler ile Çeşme’ye 1 saatte ulaşabilirsiniz. Çeşme Otogarı şehir merkezine yakındır.

You might be interested:  Izmir Bayram Yardımı Ne Zaman?

Izmir Çeşme dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Çeşme otobüsleri nereden kalkar? İzmir Çeşme otobüsleri İzmir Otogardan ya da Üçkuyular’dan kalkıyor. Belediye otobüsleriyle 2 aktarmalı şekilde gitmeyi planlıyorsanız Fahrettin Altay durağından 984 nolu otobüse binmeniz gerekiyor.

Izmirden çeşmeye nasıl gidilir 2022?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz.

Çeşme seyahat ücreti ne kadar?

2022 Güncel Fiyatlar ; Çeşme – Alaçatı Kişi Başı 52 TL’dir. Turkcell Platinium haziran itibariyle ücretsiz olmaktadır. İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile ortalama 33 TL’ye,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.)

Fahrettin Altay Çeşme otobüsleri nereden kalkıyor?

07:00-23:00 arası her yarım saatte bir Çeşme otobüs ulaşımı sağlanıyor. Yolculuk aşağı yukarı 70-90 dakika sürüyor. Üçkuyular Semt Garajı, İzmir Metro’nun Fahrettin Altay İstasyonu’nun hemen yakınında bulunuyor.

Izmirden çeşmeye dolmuş var mı?

İzmir’in farklı noktalarından yapacağınız dolmuş yolculuğu ile yaklaşık bir saat içinde Çeşme ve Foça gibi tatil bölgelerine ulaşım sağlamanız mümkündür. Işıkkent ve Üçkuyular gibi ilçelerden her 2-3 saatte bir kalkan dolmuş seferleri mevcuttur. Çeşme’ye dolmuş ile ulaşım ücreti ortalama 20-25 TL’dir.

Izmir Alaçatı dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Metro’nun Fahrettin Altay İstasyonu’nun çıkışında bulunan Üçkuyular Semt Garajı, İzmirlilerin Alaçatı’ya gitmek için kullandıkları popüler bir nokta. Çeşme otobüslerinin Alaçatı-Ilıca-Çeşme güzergahında hizmet verdiği bu noktadan her yarım saatte bir Alaçatı’ya giden otobüs bulabilirsiniz.

İzmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

You might be interested:  Izmir Demir Fiyatı Ne Kadar?

İzmir Çeşme otobüsle kaç saat sürer?

Çeşme – İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 46dk sürmektedir.

Çeşme’de metro var mı?

İZMIR METROSU, İzmir bölgesinde bulunan Çeşme seyahat konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:00 civarında geçer.

Izmir Çeşme arası otobüs bileti ne kadar?

İzmir Çeşme otobüs seyahati ile ilgili bilgiler

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İzmir Çeşme otobüs bileti tek yön en ucuz: 60 TL.

Izmir Çeşme otobüs kac tl?

En Çok Tercih Edilen Çeşme Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Rota Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
roomİzmir – Çeşme 188 TL 17
roomAnkara – Çeşme 120 TL 32
roomAdana – Çeşme 130 TL 18
roomBursa – Çeşme 200 TL 1

Çeşme dolmuşları ne kadar?

Ortalama fiyatlar 6-8 TL ; ortalama süre 15-20 dakikadır. ) Çeşme – Ovacık ( Çeşme otogardan kalkan dolmuşlar Ovacık merkeze ve plajlara kadar gitmektedir; ortalama süre 10-15 dakika, kişi başı 5-7 TL’dir. )

Çeşme Ilıca Plajına otobüsle nasıl gidilir?

Ilıca Terminali ile plaj yürüme mesafesinde. Çeşme Seyahat otobüsleri İzmir Otogar ve Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkıyor. Otobüsün tek yön bilet ücreti 17₺. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan HAVAŞ otobüslerini kullanarak Çeşme Otogar’a geldikten sonra Ilıca-Alaçatı dolmuşlarıyla plaja ulaşım sağlanıyor.

Çeşme merkezden Ilıca Plajına nasıl gidilir?

Bunun için yapılması gereken tek şey Çeşme merkezden kalkan Ilıca Plajı’ndan geçen dolmuşlara binmek. Toplu taşıma araçları yerine özel araç ile Ilıca Halk Plajı’na gitmek isteyenler Çeşme merkezden yola devam ederek Ilıca tabelalarını takip edebilirler.

Çeşme izmir merkez arası kaç km?

İzmir Çeşme Arası Kaç Km dir? İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

You might be interested:  Altınova Izmir Otoban Ücreti Ne Kadar?

Izmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

Çeşme dolmuşları ne kadar?

Ortalama fiyatlar 6-8 TL ; ortalama süre 15-20 dakikadır. ) Çeşme – Ovacık ( Çeşme otogardan kalkan dolmuşlar Ovacık merkeze ve plajlara kadar gitmektedir; ortalama süre 10-15 dakika, kişi başı 5-7 TL’dir. )

Ildırı da ne var?

 • 4.1 Balık Avı ve Tekne Turu.
 • 4.2 Plaj ve Koy Keşfi.
 • 4.3 Ildır Çarşısı ve Alışveriş
 • 4.4 Balık Alışverişi.
 • 4.5 Athena Tapınağı
 • 4.6 Ildırı Antik Kilisi.
 • 4.7 Erythrai Tiyatrosu.
 • 4.8 Doğal Bitkiler.
 • Alaçatıya nasıl gidilir Eshot?

  ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmeti veren otobüs firması. İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı’ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı’da inebilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.