Izmir Kosgeb Nerede?

Kosgeb 38.490993 enlem ve 27.039507 boylamda yer almaktadır. Çiğli ilçesine bağlıdır. Kosgeb haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Kosgeb posta kodu 35620. Kosgeb GPS koordinatları 38° 29´ 27.5748′ ve 27° 2´ 22.2252′.

KOSGEB izmir Nasıl Başvurulur?

DESTEK BAŞVURUSU: Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir..

KOSGEB 2022 başvuruları ne zaman?

Milyonlarca işletmeyi ilgilendiren 2 yıl geri ödemesiz, KOSGEB destekleri faizsiz kredi başvurusunun, 31 Mart 2022 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

Mikro ve küçük ölçekli işletmeler (MKİ’ler) başvurabilecektir. 2019 yılında asgari gelir hacmine ulaşmış olma kriteri: Covid-19 salgınından önce de aktif olduğu kabul edilen MKİ’ler başvuru yapabilecektir.

KOSGEB den nasıl faydalanılır?

Nereden Başlamalıyım?

 1. KOSGEB’e Kayıt. e-Hizmetler menüsünden KOSGEB’e ilk başvuru butonuna tıklayıp işletmenizin kaydını yapınız.
 2. KOBİ Beyannamesi. İşletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespiti için KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekmektedir.
 3. Beyanname Kontrol.
 4. Desteklere Başvuru.
You might be interested:  Toki Izmir Nerede Yapılacak?

KOSGEB Yeni girişimci Desteğine Nasıl Başvurulur?

Yeni Girişimci Desteği Başvurusu internet ortamında yapılmaktadır. İşletmeniz olsun ya da olmasın Yeni Girişimci Desteği başvurunuzu “Yeni Girişimci İlk Başvuru” sayfasından yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmeniz için öncelikle kullanıcı adı ve şifresi alarak kayıt oluşturmanız gerekmektedir.

KOSGEB Ne Kadar hibe Veriyor 2022?

2022 KOSGEB Desteği Ne kadar? Geleneksel girişimciler için KOSGEB destek tutarları 65 bin TL’dir. İleri girişimci destek tutarı ise 365 bin TL’dir. KOSGEB yetkilileri tarafından onaylanmış kredi alma hakkını kazanmış kişiler, 50.000 TL’ye kadar faizsiz kredi alabilirler.

KOSGEB 70 bin kredi başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki ‘E-Hizmetler’ menüsünden ‘Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu’ alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

KOSGEB faizsiz kredi 2022 ne kadar?

Esnafa faizsiz KOSGEB kredisi miktarı 30 ile 75 bin TL arasındadır. İlk 3 yılı ödemesiz olarak sunulan bu kredi, 60 ay vadeli olarak uygulanmaktadır. Şartları taşıyan tüm esnaflar 75 bin TL’ye varan bu kredi desteğinden faydalanabilirler.

KOSGEB yaş sınırı kaç?

Destek programından faydalanmak için yaş sınırı var mıdır? Hayır. Başvuru şartları arasında yaş sınırı bulunmamaktadır.

KOSGEB Destek kimler alamaz?

İşletme, sahip ve ortakları ile bunların eşinden, annesinden, babasından, kardeşinden, çocuğundan ve bunların sahibi/ortağı olduğu işletmelerden destek kapsamında mal/hizmet satın alamaz, böyle bir durumun tespit edilmesi durumunda destek ödemesi yapılmaz.

KOSGEB hibe Desteği kimler alabilir?

18 yaşını doldurmuş olmak, KOSGEB’in genellikle üniversitelerde düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılarak eğitimi başarıyla geçmiş olmak, İşetme halihazırda kurulmuşsa KOBİ statüsünde olmak, İşletme halihazırda kurulmuşsa KOSGEB veritabanına işletme kaydı yaptırmış olmak.

You might be interested:  Izmir Mobilya Fuarı 2019 Ne Zaman?

KOSGEB te hangi işlere destek veriyor?

KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, çatı işleri) Toptan ve perakende ticaret (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, gıda, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)

KOSGEB nasıl alınır şartları nelerdir?

Kurum tarafından istenilen şartlar nedir?

 • İlk olarak 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmalısınız.
 • Daha önce KOSGEB den hibe almamış olmanız gerekmektedir.
 • PKK, FETÖ gibi terör örgütü suçlarında habis yatmamış ve mensubu olmamanız gerekir.
 • Herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışmıyor olmalısınız.
 • KOSGEB belgesi aldıktan sonra ne yapılır?

  Yüz yüze eğitim sonucunda alınan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ katılım belgesi sahiplerinden iş yeri açanların başvuru şartlarını sağlamaları halinde 31.12.2020 tarihine kadar Geleneksel Girişimci Destek Programına ya da İleri Girişimci Destek Programlarına başvurmaları gerekiyor.

  KOSGEB ne kadar para veriyor?

  Proje kapsamında verilecek desteğin üst limiti geri ödemesiz 300.000 (üçyüzbin) TL ve geri ödemeli 700.000 (yediyüzbin) TL olmak üzere azami 1.000.000 (birmilyon) TL’dir.

  KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

  KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANABİLECEKLER

  18 yaşını doldurmuş, yani reşit olmuş olmak. KOSGEB tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak ve başarıyla tamamlamak. Eğer halihazırda kurulmuş bir işletme için destek talep edilecekse, işletmenin KOBİ statüsüne sahip olması

  Genç girişimcilere devlet desteği nasıl alınır?

  İnteraktif Vergi Dairesi ile bir dilekçe hazırlayarak genç girişimci desteği başvurusu yapabilirsiniz. Vergi dairesi, dilekçenizi onayladıktan sonra size iletilen “Genç Girişimci Desteği” ‘Faydalanabilir’ belgesini adresinize en yakın olan SGK Müdürlüğüne vererek destekten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

  KOSGEB için ne gerekli?

  KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuruda Gerekli Belgeler Nelerdir?

  You might be interested:  Izmir Dikili Kalem Adası Kimin?
 • KOBİ Beyannamesi.
 • KOBİ Bilgi Dökümanı
 • Oda Faaliyet Belgesi.
 • Ticaret/Esnaf Sicil Gazetesi.
 • İşletmeye Ait İmza Sirküleri(Resmi belgelerde kullanılan imzaların örnekleri), İmza Beyannamesi.
 • KOSGEB ne kadar para veriyor?

  Proje kapsamında verilecek desteğin üst limiti geri ödemesiz 300.000 (üçyüzbin) TL ve geri ödemeli 700.000 (yediyüzbin) TL olmak üzere azami 1.000.000 (birmilyon) TL’dir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.