Izmir Kınık Nerede Harita?

Kınık Nerede ve Nereye Bağlı? Kınık Ege bölgesinde yer almakta olup, Kınık ilçesi İzmir iline bağlıdır. Kınık yüzölçümü 479 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 586. en büyük ilçesidir. Kınık haritası konumu ise 39° 5′ 9.2364” Kuzey ve 27° 22′ 54.4800” Doğu gps koordinatlarıdır.

İzmir Kınık nerede kalıyor?

Kınık, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 28.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kınık ilçesi, kuzey ve batısında İzmir’in Bergama ilçesiyle, doğusunda ve güneyinde de Manisa’nın Soma, Akhisar ve Saruhanlı ilçeleriyle komşudur ve denizden yaklaşık 30 km içeridedir.

İzmir Kınık nereye yakın?

Kınık, İzmir’in kuzeyinde yer alır. İl merkezine uzaklığı 120 km’dir. Kuzeyinde ve batısında Bergama; doğusunda ve güneyinde Manisa ili topraklarıyla çevrelenir. İlçenin yüzölçümü 446 km2’dir. 2 beldesi (Poyracık ve Yayakent) ve 29 köyü bulunmaktadır.

Kınık nasıl bir yer?

Kınık ilçesi doğal güzelliklere sahiptir. Orman alanları insanlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Tarım arazileri sayesinde ilçede bir köy hayatı ve tarım ekonomisi hakimdir. Dağlık ve ormanlık alanları sayesinde keşfedilmeye değer ve huzur veren bir yerdir.

Soma Kınık nerede?

İzmir şehir merkezine 130 km uzaklıkta bulunan; Bergama ile komşu olan ve Manisa il sınırında yer alan Kınık ilçesi; Manisa’da Soma ve Akhisar ilçeleri ile komşudur. Yunt ve Madra dağları arasında bulunan Kınık, nüfus bakımından İzmir’in kalabalık olmayan bir ilçesidir.

You might be interested:  Izmir Kemalpaşa Nasıl Bir Yer?

İzmir Kınık Neyi Meşhur?

Kınık Seyahatinde Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Karadere Köyü Karadere Köyü, Kınık’a bağlı bir köydür ve ilçe merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta yer almaktadır.
 • Boncuk Göl.
 • Asar Kale.
 • Sibel Tapınağı Kalıntıları (Karadere Ormanları)
 • Yıldırım Cami.
 • Kınık Semt Pazarı
 • İzmir Kınık hangi madeni?

  KINIK LİNYİT MADENİ

  Kınık Linyit Madeni 2014 yılında Elmadere mahallesi yakınlarında 82015 ve 201100458 nolu işletme ruhsatı ile faaliyette olan bir yeraltı işletmesidir.

  Kınık Alevi mi?

  Soma’da, Kınık’ta kendilerini Çepni, Tahtacı, Anadolu Alevisi diye ifade eden çok fazla sayıda Alevi ve Alevi köyü var… Karaçam, Ularca, Kozluören Manisa Soma’nın Alevi köyleri. Taştepe, Elmadere, Aziziye, Büyükkara, Dağalan, Kapıkaya, Bağlan ve Arpaseki ise İzmir Kınık İlçesi’nin Alevi köyleri. Kınık Soma ile komşu.

  Izmir Kınık Ne Yenir?

  Özellik

  Mesafe
  Müminoğlu Restorant, Aşağı Eczacı Muammer Kaya Caddesi, 9010 Türkcedit, Kınık, İzmir 4 puan 11 reyting 1.2 km.
  Korhan Ekmek Fırını, Aşağı Turan Güneş Caddesi, 9010 Türkcedit, Kınık, İzmir 4 puan 10 reyting 1.2 km.
  Kervan 2 Pide Kebap, Aşağı Atatürk Caddesi, 9010 Yeni, Kınık, İzmir 4.7 puan 23 reyting 1.1 km.

  Izmir Kınık kaç tane köyü var?

  Toplam 27 köy bulunmaktadır.

  Kınık Obası kimdir?

  Kınık boyu, Oğuz Kağan Destanı’na göre Oğuz Türklerinin Oğuz boyları listesi’nde gösterilen 24 boyundan biridir ve Kaşgarlı Mahmud’a göre Divân-ı Lügati’t-Türk’te şöyle anlatılır; “ ٱغُز Oğuz: Bir Türk boyudur. Oğuzlar Türkmendirler.

  Kınık Maden Suyu iyi mi?

  türkiye ‘de satılan açık ara en iyi maden suyudur. eskiden kahverengi* şişede de satılırdı. şimdi klasik uzun yeşil* şişesinde ve tombul yeşil* şişede satılmaktadır. piyasada çok fazla bulunmaz. bakkalda 1 liraya satılır.

  You might be interested:  Izmir Toki Başvuruları Nereye Yapılıyor?

  Kınık nüfusu ne kadar?

  Kınık, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında ve kuzeyinde Bergama ilçesi, doğusunda ve güneyinde Manisa ili bulunmaktadır. Nüfusu 2020 yılı itibarıyla 28.691 kişidir.

  Kınık ismi nereden geliyor?

  KINIK ADI NEREDEN GELİYOR? Kınık adı kelime anlamı bakımından, tarihçilere göre “nerede olsa azizdir” anlamına gelmektedir. İlçe bugünkü adını oğuz Türklerinin Bozoklar kolunun Kınık boyundan almaktadır.

  Antalya Kınık hangi ilçeye bağlı?

  Kınık, Antalya ilinin Kaş ilçesine, bağlı bir mahalledir.

  Kinik hangi ülkenin?

  Kınık, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında ve kuzeyinde Bergama ilçesi, doğusunda ve güneyinde Manisa ili bulunmaktadır.

  Antalya Kınık hangi ilçeye bağlı?

  Kınık, Antalya ilinin Kaş ilçesine, bağlı bir mahalledir.

  Kıjnık ne demek?

  Kınık, Oğuz Türklerindeki yirmi dört boydan birinin ismi ve aynı zamanda İzmir iline bağlı bir ilçenin de adıdır. Kınık kelimesi, genelde kişilerde baskın olan özellik karşısında altta kalan kalıtımsal özellikler anlamında da kullanılmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.